Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 15, 10:17 Atnaujinta 2021 12 15, 10:56

Ledu pasidengusio Vilniaus ligoninėje – šį sezoną dar nematytas pacientų skaičius

Žiema toliau rodo savo nagus: antradienio vakarą ledu pasidengusios Vilniaus gatvės, šaligatviai ir takai atnešė pasekmių – pas medikus plūstelėjo susižaloję žmonės. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės traumatologai jau priversti atidėti ir dalį planinių operacijų, teikdami pagalbą traumas patyrusiems žmonėms.
Šaligatviai žiemos metu Vilniuje
Šaligatviai žiemos metu Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Apie tai, kad Vilnius dengiasi ledu, antradienio vakarą įspėjo ir tarnybos. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba feisbuke skelbė, kad dalyje Lietuvos antradienio vakarą keliones geriau atidėti.

„Per Lietuvą slenka atmosferos frontas su negausiais krituliais (dulksna, lietus). Kadangi žemė šalta, o aukštai atmosferoje – teigiama oro temperatūra, todėl formuojasi lijundra. Interneto erdvėje jau tenka matyti pranešimų apie krašto kelius, kurie pavirto į čiuožyklas, dėl to į griovius įlekiančius automobilius ir slidinėjančius ant šaligatvių žmones, kurie priversti eiti žole.

Remiantis orų modelio duomenimis, lijundra artimiausiomis valandomis formuosis Pietryčių Lietuvoje, po vidurnakčio pamažu pasitrauks iš mūsų šalies. Iš paskos atkeliauja šilta oro masė, tad susiformavęs ledas galop nutirps“, – rašė meteo.lt.

Vilniaus gatvės prižiūrinti bendrovė „Grinda“ irgi skelbė apie tai, kad esant neigiamai temperatūrai, dulkiantis lietus sudaro idealias sąlygas formuotis plikledžiui.

„Nors „Grindos“ gatvių priežiūros technika vos vakariniams transporto srautams aprimus jau dirba visame Vilniaus mieste, eismo sąlygos gali būti sudėtingos“, – įspėjo kelininkai.

Tačiau, kaip ėmė aiškėti netrukus, su didžiausiais sunkumais susidūrė ne vairuotojai, o pėstieji – slidžiausia buvo būtent ant šaligatvių, takų.

Policija Vilniaus apskrityje per keturias ryto valandas fiksavo 18 avarijų, tačiau dauguma įvykių buvo smulkūs: kiemuose kliudyti stovintys automobiliai.

Tai patvirtino ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovai. Kaip sakė šios ligoninės Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Asta Bagdonavičienė, ligoninės traumatologams darbo netrūksta jau nuo pirmadienio, nes po savaitgalio paslydusių žmonių buvo visas dienas daug.

„Per praėjusią parą į RVUL Skubios pagalbos skyrių kreipėsi 158 pacientai, kuriems prireikė traumatologų pagalbos. Kol kas tai didžiausias šio šaltojo sezono skaičius. 53 pacientai atvyko vėlai vakare arba naktį, netrukus po to, kai Vilniuje šaligatviai tapo čiuožykla.

Pacientų srautas pradėjo augti jau nuo praėjusio savaitgalio, kuomet pasikeitė oro temperatūra – vidutiniškai per parą turime apie 100 traumatologinių pacientų, tačiau jau nuo šeštadienio šis skaičius viršijo 120–130“, – sakė ligoninės atstovė.

Kol kas šios nakties pacientų skaičius buvo didžiausias šį šaltąjį sezoną. Dažniausiai pasitaiko būtent griuvimo traumos – sužalojamos kulkšnys, riešai ir t.t.

„Nemažai įvairius lūžius patyrusių pacientų teko hospitalizuoti, Traumatologijos skyrius yra perpildytas, tenka skolintis vietas kituose skyriuose, o dėl staiga padidėjusio pacientų srauto gydytojai ortopedai traumatologai buvo priversti net apriboti planines operacijas, kad būtų laiku suteikta pagalba „ekstriniams“ ligoniams“, – sakė A.Bagdonavičienė.

Bendrovės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius teigė, kad kelininkai dirbo intensyviai nuo vakar vakaro, barstytuvai išvažiavo į gatves iš karto po vakarinio piko. Tad gatvės itin stipriai neapledėjo.

Nors avarijų pasitaikė – vėlyvą vakarą Liepkalnyje užfiksuota, kad į eismo įvykius pateko du vilkikai, vienas vertėsi ant šono. Taip pat sudaužyta keletas lengvųjų automobilių.

Vilniaus apskrities policijos Komunikacijos poskyryje 15min sužinojo, kad trečiadienio rytas nebuvo itin avaringas. Pareigūnai nuo 6 val. ir 10 val. sulaukė beveik 60 pranešimų apie KET pažeidimus, tačiau eismo įvykiais, susidūrimais iš jų galima vadinti tik 18. Be to, vos kelios avarijos buvo tokios, kai susidūrė važiuojančios transporto priemonės. Beveik visi eismo incidentai, po kurių vairuotojams prireikdavo policijos pagalbos – tai slidžiuose kiemuose kliudyti stovintys automobiliai.

Dramatiškas pranešimas – švelnūs padariniai

Kiek rimtesnis eismo incidentas šįryt fiksuotas Trakų rajone. Rykantų seniūnijoje, likus 2 km iki greitkelio A1, automobilio „Toyota“ nesuvaldė 1973 m. gimusi moteris.

Apie eismo nelaimę numeriu 112 pranešė pro šalį važiavusi, tačiau įvykio vietoje nesustojusi kita vairuotoja. Anot pranešėjos, mašina nulėkusi nuo kelio, nuvirtusi ant šono, lempos dega, iš variklio skyriaus „rūksta dūmai“, viduje yra žmonių.

Netrukus pareigūnai išsiaiškino, kad nei greitosios pagalbos, nei kitokios pagalbos „Toyota“ savininkei nereikia. Ji papasakojo, kad užvažiavo ant sniego krūvos kelkraštyje, todėl vertėsi. Tačiau nesusižeidė, turi kasko draudimą, todėl viskuo pati pasirūpins. Beje, „dūmus“ iš variklio, kaip tai dažniausiai būna, liudininkei priminė ant įkaitusio motoro patekę techniniai skysčiai arba išsiliejusio karšto aušinimo skysčio garai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min