Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 24d. 08:15

Lengvatikiai viliasi laimėti kilmingą šuniuką, nors veisėjai tokių dovanų nedalina

Konkursas, kuriame siūloma laimėti penkis šuniukus
Nuotr. iš „Facebook“ / Konkursas, kuriame siūloma laimėti penkis šuniukus

Socialiniuose tinkluose, atrodo, galima laimėti bet ką – nuo fotosesijos, žaislų ir stilingų drabužių iki prieskonių, torto, mobiliojo telefono ar… geriausio draugo. Abejonių dėl realumo keliančiuose konkursuose siūlomi šuniukai „su kilmės dokumentais“, o žmonės, nė nepasidomėję būsimų augintinių tėvais, amžiumi, būdo bruožais, skuba pretenduoti į nugalėtojus. Oficialūs veisėjai įspėja – joks atsakingas veisėjas taip nesielgtų.

Konkursai be laimėtojų

„Super prizas“, – vienoje grupėje socialiniame tinkle „Facebook“ viliojami žmonės. Dėmesį traukia nuotrauka, kurioje greičiausiai moteris laiko tris Jorkšyro terjerus.

Greta išdėstytos konkurso sąlygos: „Kadangi praeiti laimetojai nepasieme suniuku skelbiame pakartotinai: Skubiai dovanoji jauni su Dokumentais Jorkšyro Terjerai. Viso yra 5 šuniukai (3 kalytės ir 2 berniukai). Pasilikti sau neturime galimybės, todėl reikalui esant galime atvešti į betkuria vietą Lietuvoje, kad šie mažyliai turėtu gerus namučius.“ (kalba netaisyta – red. past.).

Nuotr. iš „Facebook“/Šuniukus siūloma laimėti be didesnių pastangų
Nuotr. iš „Facebook“/Šuniukus siūloma laimėti be didesnių pastangų

Norint laimėti, reikia įvykdyti keletą sąlygų: pamėgti šios grupės puslapį, pasidalinti su draugais, komentare pažymėti drauga, taip pat būtina pasidalinti skelbimu bet kurioje skelbimų grupeje. Laimėtoją, kuris bus įvykdęs visas sąlygas, burtų keliu žadama išrinkti sausio 18 dieną.

Per mažiau nei porą parų įrašu pasidalijo daugiau nei 900 žmonių, jis sulaukė daugiau nei 400 reakcijų ir per 600 komentarų. Žmonės ne tik žymėjo draugus, bet ir paaiškino, kodėl laimėti turi būtent jie: nori šuniuką padovanoti vaikui, kuris po poros dienų švęs gimtadienį, pusbroliui, kad praradęs tėvelį turėtų draugą.

„Prieš pusmetį dukra prarado Jorkšyro mišrūno šunelį. Įvyko nelaimingas atsitikimas. Tai buvo jos geriausias draugas ir kompanionas. Labai norėčiau, kad ji vėl turėtų kuo džiaugtis. Kristina labai myli šuniukus“, – paaiškino viena moteris. Kita norėtų laimėti dėl panašios priežasties: „Neseniai mirė mano šuniukas. Labai trūksta draugužio.“

Nors dauguma dalyvaujančiųjų konkurse – moterys, su jomis konkuruoja ir keli vyrai. „Labai norėčiau šito gražaus šuniuko, niekad nesu laimėjęs, bet šį kartą gal pasiseks, labai labai noriu“, – rašė vienas komentatorius.

Kai kurie pasidomėjo, ar nebūtų galima šuniuko tiesiog nusipirkti, bet atsakymo taip ir negavo. Tik keli suabejojo, ar tai yra tikras konkursas. Viena moteris atsargiai brūkštelėjo: „Labai norėčiau, jeigu tai nebūtų pokštas.“ Kita paaiškino tiesiai šviesiai: „Kaip jūs nesuprantat, kad mulkina jus.“ Trečia rėžė dar stipriau: „Kas palaikinat jų puslapį ir tikit, jog laimėsit, esat mažų mažiausiai idiotai!“

Taip galvoti galima ne vien dėl to, kad nepateikiama jokios detalesnės informacijos patį „prizą“ – šuniukus ar veisėjus, bet ir pasidairius į anksčiau toje pačioje grupėje, kuri buvo sukurta šių metų balandį ir vienija daugiau nei 12 tūkst. žmonių, skelbtus konkursus.

Štai spalio pradžioje buvo siūloma laimėti auksaspalvį retriverį (taip pat su dokumentais), paskelbta devynis šuniukus laikančios poros ir greta jų stovinčios tikriausiai mažylių mamos nuotrauka. Konkurso sąlygos buvo panašios, bet jame sudalyvavo mažiau nei 10 žmonių. Tuomet komentatoriai irgi suabejojo, ar konkursas nėra melas, spėjo, kad nuotrauka rasta internete.

Nuotr. iš „Facebook“/Labradoro retriverio laimėtojas taip ir nebuvo paskelbtas
Nuotr. iš „Facebook“/Labradoro retriverio laimėtojas taip ir nebuvo paskelbtas

Rugsėjo pabaigoje, paskelbus dėžėje susispaudusių septynių rotveilerio jauniklių nuotrauką, lygiai taip pat buvo siūloma laimėti šios veislės šuniuką. Šis konkursas sudomino kur kas labiau, įrašu pasidalijo per 300 žmonių. Tiesa, nei rotveilerio, nei Labradoro retriverio laimėtojai nebuvo paskelbti.

Atsakingi veisėjai taip nesielgia

„JOKS atsakingas veisėjas taip nesielgtų“, – portalui 15min tvirtino profesionali šiurkščiaplaukių taksų veisėja, Lietuvos taksų mylėtojų klubo valdybos narė Ieva Basokė. Anot jos, gauti dokumentus, paskiepyti ir nukirminti šuniukus, auginti juos tuos kelis mėnesius, kol randami nauji šeimininkai, kainuoja ne 10 eurų.

Irmanto Gelūno nuotr./Ieva Basokė
Irmanto Gelūno nuotr./Ieva Basokė

Savo vardu pavadintą veisyklą turinti I. Basokė pabrėžė, jog savo šunims šeimininkus renka labai atsakingai, parduoda toli gražu ne kiekvienam norinčiam.

„Taip elgiasi visi veisėjai. Visi šuniukams ieško tinkamiausių namų, atsakingai, po ilgų pokalbių su galimais šeimininkais. Tai, sakyčiau, šis konkursas yra fake (angl. netikras). Aišku, Lietuvoje daugintojų turbūt net daugiau nei veisėjų.

Nuotr. iš asmeninio albumo/Šuniukų iš savo veisyklos Ieva Basokė bet kam neatiduoda
Nuotr. iš asmeninio albumo/Šuniukų iš savo veisyklos Ieva Basokė bet kam neatiduoda

Deja… Daugintojams labai nerūpi nei šuns sveikata, nei šeimininkai. Svarbu – pasiimk kuo greičiau ir mokėk pinigus. Veisia kales per kiekvieną rują (kas yra draudžiama) ir „varo ant kiekio“, – kalbėjo pašnekovė.

Nuotr. iš asmeninio albumo/Ieva Basokė su savo augintiniais
Nuotr. iš asmeninio albumo/Ieva Basokė su savo augintiniais

Anot jos, šunų kilmės dokumentus išduoda Lietuvos kinologų draugija (LKD). Reikalingas skiepų pasas, veisėjai pasiima ir analogišką europinį dokumentą, kad šuo galėtų keliauti. „Būna, neišmanėliai įsivaizduoja, kad skiepų pasas ir yra dokumentas. Ne, taip nėra. Visi kilmingi šunys registruojami LKD sistemoje“, – paaiškino I.Basokė.

Draugijos komentaro dėl konkursų ir paaiškinimo, ar tokia šuniukų vada buvo įregistruota, iš kurio ji veislyno, kol kas nepavyko.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min