Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 27d. 12:08

Liberalų derybos: mąsto, ko norės iš koalicijos, V.Čmilytė-Nielsen pasidarė COVID-19 testą

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktorija Čmilytė-Nielsen

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen derybas dėl koalicijos tęsia izoliacijoje. Kol kas, pasak jos, vyksta dvišaliai pokalbiai, bet jau antradienį vakare partija turėtų turėti derybinę grupę. Būtent ji, pirmininkės teigimu, pateiks Liberalų sąjūdžio lūkesčių sąrašą, kurį norėsis įtraukti į koalicinę sutartį.

Seimo rinkimų rezultatų Liberalų sąjūdžio lyderė laukė atskirai nuo partiečių, nes turėjo kontaktą su dviem asmenimis, užsikrėtusiais COVID-19. Politikė antradienį pasakojo tęsianti izoliaciją, laukia COVID-19 tyrimo rezultato.

„Izoliacijoje einasi gerai, dirbu iš Seimo viešbučio. Pasidariau jau testą, laukiu atsakymo. Nuo atsakymo rezultato ir tolesni veiksmai priklausys“, – 15min komentavo ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Net jei testo rezultatas bus neigiamas, V.Čmilytė-Nielsen teigė kelias dienas dar turėsianti būti izoliacijoje, taigi, ir derybas dėl koalicijos tęs nuotoliniu būdu: „Bet kokiu atveju izoliacijoje aš turiu būti, net jeigu atsakymas neigiamas, dar kelias dienas. Iš esmės – iki kitos savaitės pradžios.“

Turės derybų grupę

Tik paaiškėjus Seimo rinkimų rezultatams, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios. V.Čmilytė-Nielsen pasakojo, jog derybos dėl to kol kas vyksta dvišaliu formatu, jos vadovaujama partija planuoja burti derybų grupę.

„Prasidėjo konsultacijos, jos daugiau tete-a-tete, bet šį vakarą vyks Liberalų sąjūdžio valdybos posėdis, kuriame mes įgaliosime derybinę grupę ir patvirtinsime darbų sąrašą, kurį nešimės į derybas“, – pasakojo politikė.

Tokį darbų sąrašą Laisvės partija jau turi. Jame – siekis nedidinti su gyventojų pajamomis susijusių mokesčių, įsipareigojimas organizuoti referendumą dėl daugybinės pilietybės, įteisinti asmenvardžių rašymą pagrindiniame dokumentų puslapyje visomis lotyniškos abėcėlės raidėmis.

Partija per 100 dienų nori įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, dekriminalizuoti psichoaktyvių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti.

Konservatoriai analogiško oficialaus sąrašo kol kas neturi.

„Tėvynės sąjunga turėtų artimiausiomis dienomis, manau, kad savo partinėje struktūroje tuos sprendimus priimti. Aš žinau, ką aš norėčiau atsinešti, bet tam reikalingi formalūs sprendimai, ir galbūt bus dar kitų nuomonių ar papildymų“, – antradienį viešėdama 15min studijoje pasakojo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė.

Nesunkios derybos dėl darbų

V.Čmilytė-Nielsen vylėsi, jog dėl darbų partijoms pavyks susitarti gana lengvai: „Optimistiškai žiūriu į būsimas derybas, kas liečia jų turinį.“

„Turim nemažai sąlyčio taškų kalbant apie švietimą. Kalbant apie žmogaus teises, natūralu, – daugiau su Laisvės partija nei su Tėvynės sąjunga“, – pridūrė ji.

Formuodamas darbų sąrašą Liberalų sąjūdis žada remtis rinkimų programa.

„Paimsime tuos punktus, kurie mums svarbiausi, o sritys taip pat yra svarbiausios įvardytos – švietimas, sveikatos apsauga, žmogaus teisės, būtinai mokesčių politika ir aplinkosauga.

Prie šių penkių sričių, matyt, mes pridėsime užsienio politiką, krašto apsaugą ir iš jų turėsime suformulavę tam tikrą punktų skaičių, kurį ir atsinešime prie derybų stalo“, – teigė V.Čmilytė-Nielsen.

Apie būsimą Ministrų kabinetą ir pageidaujamas pozicijas jame Liberalų sąjūdis iki šiol kalbėjo atviriausiai: į aplinkos apsaugos ministro pareigas partija siūlo parlamentarą Simoną Gentvilą, į ekonomikos ir inovacijų – Kauno mero patarėją Simoną Kairį.

Slepia pretendentą į švietimo ministrus

Liberalų sąjūdis reiškia norą kuruoti ir švietimo sritį, tačiau pretendento į ministro portfelį neatskleidžia. Gal tai – partijos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Nijolė Putrienė, rinkimų kampanijos metu dalyvavusi ne vienoje diskusijoje apie švietimą?

V.Čmilytė-Nielsen leido suprasti, kad ne.

„Nijolė Putrienė yra mūsų ekspertė, kuri sudėliojo programą. Ji tikrai puiki švietimo ekspertė, bet aš nenorėčiau įvardyti...

Kandidatūros aš šiuo metu neįvardysiu.

Matot, aš apie švietimą kalbėjau rinkimų kampanijos metu ir iki jai beprasidedant kaip apie vieną absoliučiai svarbiausių sričių. Dėl to mes kalbame, kad ir Švietimo ministerija bus viena iš raktinių, kuri yra svarbi norint tuos pokyčius įgyvendinti. Bet kandidatūros aš šiuo metu neįvardysiu.

Juolab, kad ir galimi koalicijos partneriai taip pat neskuba kalbėti apie savo kandidatų pavardes. Nors jas tikrai, manau, turi“, – dėstė Liberalų sąjūdžio vedlė.

Gal partijos kandidatas į švietimo ministrus – žmogus iš šalies, užimantis kažkokias pareigas, ir dėl to jo pavardės nenorima įvardyti viešai?

„Gal“, – trumpai į pasvarstymą sureagavo V.Čmilytė-Nielsen.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min