Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 04, 06:02

Liesos karvės metai jau ant nosies? Politikų vertinimai skiriasi: nuo geros ekonominės sveikatos iki buksavimo

Kainos drastiškai auga, ekonominis neapibrėžtumas didėja, vis garsiau kalbama apie gresiančią recesiją. Politikų nuomonės dėl to išsiskiria. Vieni įžvelgia aiškių laukiančio nuosmukio ženklų, kiti sako, kad mūsų šalies ekonominė sveikata kol kas gera. Dėl vieno sutinkama – kainų kilimas toliau tampys nervus.
Vilnius Tik prenumeratoriams
Vilnius / 123RF.com nuotr.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad ženklų, jog mūsų ekonomika serga, nematyti.

Jei prireiktų naujų antiinfliacinių priemonių, jos esą turėtų būti nukreiptos į pažeidžiamiausias gyventojų grupes.

Vidurinioji klasė, politikės akimis, drastiško kainų augimo laikotarpį turėtų įveikti pati.

Buvęs premjeras parlamentaras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad recesija prasidės.

Jis pabrėžė, kad lėtėja ekonomikos augimas, kai kurios įmonės stabdo tam tikrų projektų įgyvendinimą, kai kuriose bendrovėse jau prasidėjo ar planuojami darbuotojų atleidimai.

„Norint ekonominę arba finansų krizę suvaldyti, turi būti apibrėžti du aiškūs tikslai: kad tai lemia laisva rinka ir lemia Vyriausybės ekonominiai, socialiniai sprendimai arba tiesiog ekonominė, socialinė programa, kurioje yra numatytos priemonės, jeigu reikia, infliacijos mažinimui“, – aiškino A.Butkevičius.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) narys Matas Maldeikis sakė, kad pasaulyje stebima socialinė inžinerija rodo, jog tęsis netvari būsena.

Jo manymu, visų dėmesys bus nukreiptas į infliacijos stabdymą, bet bijant recesijos centrinių bankų sprendimai bus ganėtinai atsargūs.

Seimo nario vertinimu, į metų pabaigą situacija dėl kainų augimo stabilizuosis.

Buvusi finansų ministrė Seimo narė Rasa Budbergytė dėl Lietuvos ekonominių perspektyvų nėra pesimistė. Esą jeigu recesija užklups, ji bus daugiau techninė, nepavirsianti į didelius sunkumus.

Kartu opozicijos atstovė irgi pabrėžė, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu valstybė paramą turėtų nukreipti tiems, kam jos labiausiai reikia – pensininkams, vaikus auginančioms šeimoms, negalią turintiems ir kitiems pažeidžiamiems žmonėms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min