Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 17:20

„Lietkabelis“ paskelbė 150 tūkst. eurų paramą iš „Orlen Lietuvos“ gavęs netiesiogiai

Alvydas Bieliauskas
Augusto Didžgalvio nuotr. / Alvydas Bieliauskas

Po 15min žurnalistinio tyrimo Panevėžio „Lietkabelis“ ketvirtadienį paskelbė paramą iš „Orlen Lietuvos“ gavęs ne tiesiogiai, o per Krepšinio paramos ir vystymo fondą. Paramos vertė – 150 tūkst. eurų. Lig šiol ši suma buvo nežinoma, nors pagal įstatymą klubas privalėjo ją paviešinti.

„Panevėžio Lietkabelis“ neigia 15min portale pasirodžiusią melagingą informaciją, kad neva klubas gavo tiesioginę paramą iš „Orlen Lietuva“. Pagal 2018 metų balandžio 25 d. pasirašytą notarinę sutartį, Krepšinio paramos ir vystymo fondas skyrė klubui 150 tūkst. eurų paramą už 2016–2017 metų sezono rezultatus – patekimą į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą“, – rašoma „Lietkabelio“ pranešime.

Teigiama, kad parama buvo suteikta abiems finalininkėms – tiek „Lietkabeliui“, tiek Kauno „Žalgiriui“.

2018 metų birželį tas pats „Lietkabelis“ savo pranešime skelbė priešingai – kad paramą gavo būtent iš „Orlen Lietuvos“.

„Lietkabelio“ pranešimas, kuriame skelbiama apie „Orlen Lietuvos“ paramą
„Lietkabelio“ pranešimas, kuriame skelbiama apie „Orlen Lietuvos“ paramą

„Panevėžio „Lietkabelio“ klubas pasipildė solidžiu rėmėju – juo tapo „Orlen Lietuva“, – rašoma klubo pranešime spaudai.

„Esame be galo dėkingi, kad „Orlen Lietuva“ prisijungė prie mūsų klubo“, – pranešime buvo cituojamas „Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas.

„Lietkabelis“ tapo puikiu miesto reprezentacijos simboliu, kas atkreipė ir tokių didelių įmonių dėmesį. <...> „Orlen Lietuva“ logotipas jau matomas ant „Lietkabelio“ marškinėlių priekinės dalies, virš žaidėjo numerio“, – toliau minėjo klubo pranešimas.

15min primena, kad „Lietkabelio“ direktorius Martynas Purlys dar prieš kelis mėnesius žurnalistams tvirtino neturintis paramos sutarties kopijos ir nežinantis, kiek pinigų jo vadovaujamas klubas gavo iš „Orlen Lietuvos“. Jis teigė, kad visi klubo dokumentai yra atiduoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas15min teigė, kad dėl paramos klubas rašė raštą tiesiai į „Orlen“.

„Rašėm kažkokį raštą prieš porą metų. Rašėm raštą tiesiai į „Orlen“, – sakė A.Bieliauskas.

Ryšiai su „Orlen Lietuva“

Pirmadienį 15min tyrimas atskleidė, kad Sauliaus Skvernelio Vyriausybė priėmė ne vieną Lenkijos naftos koncernui „Orlen Lietuva“ naudingą sprendimą. Koncernas gavo šimtamilijoninių nuolaidų ir valstybės užsakymų, kurių sąlygos buvo pritaikytos pagal šio koncerno prašymus.

Iškart po to „Orlen Lietuva“ parėmė su S.Skvernelio aplinkos verslininkais susijusius krepšinio klubus: Vilniaus „Rytą“, kurio dalininkas yra viešųjų ryšių konsultantas Darius Gudelis; Panevėžio „Lietkabelį“, kurio prezidentu yra buvęs kelių policininkas, dabar verslininkas Alvydas Bieliauskas; Regionų krepšinio lygą, kurią valdė tas pats D.Gudelis ir verslininkas Tomas Pačėsas, organizavęs slaptus S.Skvernelio susitikimus su galingiausiu Lenkijos politiku Jaroslawu Kaczynskiu.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min