TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palydėti D.Kedžio susirinko tūkstančiai žmonių (nuotraukos, video, papildyta 16.07 val.)

Į paskutinę kelionę palydėtas D.Kedys.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Drąsiaus Kedžio laidotuvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau nei pusę metų nuo teisėsaugos slapstęsis ir praėjusios savaitės pabaigoje mįslingomis aplinkybėmis miręs Drąsius Kedys šiandien bus palydėtas amžinojo poilsio.

Garliavos bažnyčioje 10 val. už velionį buvo aukojamos šv.Mišios. Po jų D.Kedžio artimieji rinkosi į Garliavos Jonučių laidojimų namus, kur nuo ketvirtadienio vakaro pašarvoti velionio palaikai.

Atsisveikinę su D.Kedžiu, giminaičiai 13 val. jį palydės į Garliavos kapines, kur velionis atguls amžinojo poilsio. Viešojoje erdvėje svarstoma, jog į laidotuves turėtų susirinkti itin daug su D.Kedžiu atsisveikinti norinčių lietuvių.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Už D.Kedį buvo meldžiamasi Garliavos bažnyčioje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Už D.Kedį buvo meldžiamasi Garliavos bažnyčioje.

„Kviečiame visus, visus. Kviečiame visą Lietuvą. Atvažiuokite šeštadienį pirmą valandą į Kedžio laidotuves. Tegul Lietuva pažiūri, ką padarė... žinot kas“, – ketvirtadienį į šalies gyventojus kreipėsi velionio teta Birutė Stepankevičienė.

Laidotuvėms iš anksto ruošėsi ne tik D.Kedžio artimieji, tačiau ir policijos pareigūnai. Jie ketina budėti ne tik Garliavos bažnyčioje vyksiančių šv.Mišių, tačiau ir laidotuvių metu.

Papildyta 10.20 val.:  Garliavoje, Švč.Trejybės bažnyčioje, aukojamose Šv.Mišiose dalyvauja velioniui artimiausi žmonės: tėvai, tetos, giminės, kaimynai. Nedidelė bažnyčia buvo pilna, tačiau ne sausakimša.

Papildyta 11.03 val.: Šv.Mišias už D.Kedį aukojo trys kunigai, vienas jų – ne viename D.Kedžio artimųjų mitinge dalyvavęs ir viešai prieš pedofiliją pasisakęs kunigas altarista Jonas Varkala. 

Papildyta 11.27 val.: Garliavos link pajudėjo kelių šimtų automobilų kolona. Automobiliai apjuosti juodos bei violetinės spalvų kaspinais. Ant kai kurių automobilių uždėtos trispalvės su juodu kaspinu.  

Papildyta 12.27 val. Palydėti D.Kedžio jau susirinko tūkstančiai žmonių. Pirmoji kolona atvažiavo į kapines apie 11.30 val., šiuo metu apie 100 automobilių kolona juda nuo Kauno. Prie laidojimo namų automobilių jau nebėra kur statyti, tad policija juos nukreipia į atokesnes vietas.

Daugelis žmonių savo drabužių akcentais pagerbia  D.Kedžio atminimą – turi vieletines pirštines, kepurę, šaliką, beretę.

Apsaugos automobilis į laidojimo namus atvežė ir D.Kedžio dukterį.

Neapsieita ir be incidentų. Iš laidojimo namų išėję penki akivaizdžiai smarkiai apsvaigę vyrai sėdo į automobilį ir bandė važiuoti. Tačiau to padaryti jiems nepavyko – pareigūnai sustabdė automobilį ir vaikinus išvežė į nuovadą.

Papildyta 12.47 val. Prie laidojimo namų atvažiavo ir baikeriai, jie atvežė vainiką. Atvyko ir D.Kedžio draugas Albertas Žilius. Matyti ir nacionalistinėmis pažiūromis pagarsėjęs Mindaugas Murza.

Automobilių kolona nuo Kauno į Garliavos miestelį atvyko be incidentų. Pranešama, kad ji didesnė nei planuota – apie pora šimtų automobilių. Tiesa, automobiliams nebuvo leista privažiuoti prie laidojimo namų, nes vietos čia nebėra.

Šiuo metu žmonės nuo laidojimo namų kapinių link rikiuojasi dviem eilėmis, nes už keliolikos minučių turi prasidėti laidotuvės.

Papildyta 12.52 val. Laidotuvėse – dar vienas incidentas. Žmonės užpuolė ir vainiku per galvą trenkė TV3 televizijos operatoriui. Žmonės teigė pamanę, kad čia – žurnalistas Virginijus Gaivenis, kurio laidos D.Kedžio šalininkams ne visuomet patikdavo.

Papildyta 13.02 val. D.Kedžio artimųjų nemalonės sulaukė laidos „Abipus sienos“ rengėjai. Mirusio vyro artimieji išprašė laidos operatorių išeiti iš laidojimo namų ir nefilmuoti.

Papildyta 13.50 val. Vyksta D.Kedžio laidotuvių ceremonija. Iš laidojimo rūmų išneštas karstas, prieš jį nešamas kryžius, vaikai nešė D.Kedžio portretą. Paskui karstą ėjo D.Kedžio giminės. Violetinė spalva, kurios daug buvo tarp atvykusiųjų į laidotuves, – ir greta kapavietės.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Į paskutinę kelionę palydėtas D.Kedys.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Žmonės lipo ant stogų

Tūkstančiai žmonių netilpo kapinėse – jie įsitaisė apylinkėse, kai kurie lipo ant kitose kapavietėse esančių suoliukų, nemaža dalis viską stebėjo nuo netoli kapinių esančio pastato stogo (žr. nuotr.).

Ant daugybės atneštų vainikų – užrašai, skelbiantys, kad D.Kedys buvo kovotojas su pedofilais, karys už teisybę, priesaikos, kad Lietuvos žmonės niekada jo neužmirš.

Papildyta 14.03 val. Prie kapo duobės sakomos kalbos, kad D.Kedys buvo žmogus, nepabijojęs kovoti už tiesą, už savo dukrą. „Tu buvai mūsų didvyris“, – sakė vienas iš kalbėtojų. Kita dalyvė padeklamavo D.Kedžio atminti sukurtą eilėraštį. Kalbas minia palydėdavo plojimais, daugybė žmonių, klausydami žodžių, verkė.

Vėliau karstas buvo užkastas. Šiuo metu žmonės per rankas leidžia gėles – jų tiek daug, kad akivaizdu, jog jas bus sunku sudėti greta kapo. Dedama ir daugybė vainikų, degamos žvakės.

Manoma, kad į laidotuves susirinko mažiausiai 5 000 žmonių.

Papildyta 14.13 val. D.Kedžio giminių atstovas padėkojo visiems susirinkusiesiems: „Drąsiaus niekas nesugrąžins. Tačiau jūsų palaikymas tokią sunkią minutę sustiprina ir palaiko viltį, kad tiesa išaiškės.“ Artimuosius jis pakvietė į laidojimo rūmus gedulingų pietų.

Atvykę žmonės pamažu ima skirstytis. Tuo tarpu D.Kedžio kapas jau visas nukrautas gėlėmis, gėlės dedamos ir ant gretimų kapų.

Papildyta 14.31 val. D.Kedžio teta Birutė Stepankavičienė naujienų portalui 15min.lt sakė, kad ji, žinoma, dėkoja visiems susirinkusiesiems į laidotuves, tačiau šiek tiek apmaudu, nes jeigu tiek žmonių būtų atėję į mitingus, protesto akcijas, kurias organizuodavo D.Kedžio šeima, anot moters, galbūt viskas dabar būtų buvę kitaip.

Papildyta 16.07 val.: Pasibaigus laidotuvėms keliasdešimt Kedžių šeimos narių, giminių ir artimiausių draugų liko laidojimo namuose, kur buvo paruošti gedulingi pietūs. Juose dalyvavo ir D.Kedžio dukrelė. Į laidotuves ji buvo atvežta apsaugos automobiliu.

Kaip 15min.lt sakė gedulinguose pietuose dalyvavę artimi Kedžių šeimos draugai, ši istorija skaudžiai palietė ne tik pačius artimiausius D.Kedžiui žmones, bet ir visus draugus.

„Visi tikimės, kad tiesa paaiškės. Tačiau su kiekviena diena tikroji tiesa tolsta... Tie tūkstančiai žmonių, kurie atėjo į laidotuves, parodė, kad visi žmonės supranta, kas čia vyksta. Žmonės Kedžius palaiko, supranta“, – po laidotuvių sakė vieni Kedžių šeimos draugai.

Laidotuvėse dalyvavę tūkstančiai jo nepažinojusių žmonių neslėpė susižavėjimo D.Kedžiu ir dalijosi mintimis bei versijomis apie mirtį.

 

VIDEO: D.Kedžio laidotuvėse dalyvavęs Silvijus: gailiuosi, kad nebuvau su Drąsiumi pažįstamas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min