Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2021 01 06

Lietuva ir dar 12 ES šalių prašo Briuselį padėti Rytų kaimynėms gauti vakcinos

Lietuva ir dar 12 Europos Sąjungos šalių trečiadienį paragino Briuselį padėti Rytų kaimynėms apsirūpinti skiepais nuo koronaviruso.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19 / Sauliaus Žiūros nuotr.

Europos Komisijai adresuotą laišką Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasirašė kartu su kolegomis iš Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos Suomijos, Švedijos ir Vengrijos.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad laišką inicijavo ji.

„Manome, kad mūsų sienos nebus saugios, jeigu neišplėsime savo paramos mūsų artimiausioms kaimynėms. Mūsų Rytų partnerės ne vieną kartą reiškė padėką už ES pagalbą, susijusią su COVID-19, ir prašė palengvinti prieigą prie vakcinos“, – rašoma laiške, kurio kopiją gavo BNS.

Ministrai teigia, kad Rytų partnerystės programoje dalyvaujančios šalys turėtų gauti tokią pat pagalbą, kokia pažadėta Vakarų Balkanų valstybėms.

„Tvirtai remiame valstybių narių ir Europos Komisijos pastangas pasidalyti vakcinomis, užsakytomis pagal rezervavimo sutartis, su artimiausiomis ES kaimynėmis, tokiomis kaip Vakarų Balkanų šalys“, – rašoma laiške.

„Tuo pačiu esame įsitikinę, kad ES turi imtis daugiau nei numato dabartinės iniciatyvos ir skirti tokį patį dėmesį bei paramą kitoms ES kaimynėms – ES Rytų partnerystės šalims, jeigu jos to panorės“, – teigia ministrai.

Jų teigimu, bendra „Europos komandos“ iniciatyva orientuota į šiuo atžvilgiu veiksmingiausią mechanizmą, o šiuo metu vykstančios konsultacijos dėl dalijimosi vakcina „lėmė daug žadančių žingsnių partnerių Vakarų Balkanuose atžvilgiu“.

„Raginame Komisiją greitai parengti panašų paramos mechanizmą, kurį ji jau taiko Vakarų Balkanų šalims. Artėjant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui (planuojamam 2021 metų pirmoje pusėje), mums reikia pasiųsti stiprią ir koordinuotą žinią dėl Rytų partnerystės strateginės vertės. Palengvintas dalijimasis vakcinomis ir pagalba jų gauti mūsų Rytų partnerėms būtų svarbus tokios žinios elementas“, – teigia ministrai.

„Esame tikri, kad mūsų pastangos būtų palankiai įvertintos ES Rytų partnerystės šalių vyriausybių ir pilietinės visuomenės, taip pat padidins Komisijos ir visos ES geopolitinių pastangų matomumą“, – nurodo jie.

Rytų partnerystės programoje aktyviausiai dalyvauja Moldova, Sakartvelas ir Ukraina. Šiai programai taip pat priklauso Armėnija, Azerbaidžanas ir Baltarusija.

Europos Sąjunga iki šiol patvirtino dvi vakcinas nuo koronaviruso. Praėjusį mėnesį bendrijos gyventojai pradėti skiepyti „BionTech“ ir „Pfizer“ vakcina, o trečiadienį patvirtinta „Moderna“ bendrovės vakcina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius