Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 7d. 14:47

Lietuva skirs 2 mln. litų vaistams nuo kiaulių gripo

Kiaulių gripo virusas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulių gripo virusas

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas teigia, kad Lietuva ruošiasi galimam A(H1N1) gripo protrūkiui, o antivirusiniams vaistams pirkti bus skirta 2 mln. litų.

Per Vyriausybės valandą Seime parlamentarai ministrų klausinėjo ne tik apie finansus – kai kurie domėjosi ir sveikatos problemomis. Darbo partijos atstovas Vytautas Gabšys susirūpino, ar Sveikatos apsaugos ministerija imasi priemonių kovai su A(H1N1) tipo gripo virusu.

Tai yra gripas, tai yra liga, tai nėra šventė  ir jai reikia ruoštis, – kalbėjo Algis Čaplikas.Šios dienos duomenimis, pasaulyje yra 1652 laboratoriškai patvirtinti susirgimo šia liga atvejai. Daugiausia jų užfiksuota Meksikoje – 942, tarp jų – 29 mirties atvejai. Iš 403 liaudyje kiaulių gripu vadinama liga užsikrėtusiųjų Jungtinėse Valstijose mirė vienas asmuo.

Europoje kol kas patvirtinti 125 susirgimai kiaulių gripu – daugiausia Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje. „Nerimą kelia tai, kad šis gripas sklinda tarp žmonių, kurie nesilankė užkrėstose teritorijose, bet Lietuvoje šiuo metu nėra užfiksuota nė vieno pasitvirtinusio ligos atvejo“, – atsakydamas į parlamentaro klausimą kalbėjo A.Čaplikas.

Pasak jo, Lietuva daro tą patį, ką ir kitos Europos šalys, taiko visas reikiamas priemones: nuolat vertinama gaunama informacija, vyksta nuolatiniai pasitarimai Sveikatos apsaugos ministerijoje, teikiama informacija visuomenei, ką reikėtų daryti susirgus ar pajutus pirmuosius gripo simptomus.

A.Čaplikas teigė, kad planuojama papildyti antivirusinių vaistų atsargas – tam skirti 2 mln. litų iš Valstybės rezervo fondo. „Pirksime ne ekstra atveju, o planuotai. Tai yra gripas, tai yra liga, tai nėra šventė  ir jai reikia ruoštis“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, buvus šalyse, kuriose pasitaikė šio gripo atvejų, ir pastebėjus pirmuosius požymius, žmogui reikėtų pirmąją savaitę izoliuotis nuo visuomenės savarankiškai arba kreiptis į gydytoją – esant bet kokiam įtarimui bus atliekami reikiami tyrimai, o jiems pasitvirtinus, asmuo bus hospitalizuojamas. „Manyčiau, kad reikia ruoštis galimai pandemijai, bet panikuoti iš tikrųjų nereikia“, – parlamentarus ramino sveikatos apsaugos ministras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min