Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 23:20

Lietuvių nepageidaujamų kaimynų penketuke musulmonai ir pabėgėliai išstūmė gėjus

Gėjų vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gėjų vėliava

Socialinių tyrimų centras kasmet atlieka apžvalgas ir tiria socialinę distanciją – teiraujasi reprezentatyvios apklausos dalyvių, su kokiomis etninėmis ir socialinėmis grupėmis jie norėtų dirbti, nuomoti būstą, gyventi kaimynystėje. „Tendencijos nuo 2015 m. nesikeičia. Yra nemėgstamų 5 grupių hierarchija, kurioje nemėgstamiausi – absoliutūs lyderiai – yra romai. Nors tai yra labai maža grupė, vos 0,1 proc. gyventojų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakojo instituto tyrėja Vilana Pilinkaitė-Sotirovič.

Pasak ekspertės, kita labai nepageidaujama žmonių grupė yra psichikos ligoniai, o pastaruoju metu tarp nemėgstamiausių patenka musulmonai ir pabėgėliai.

„LGBT žmonės buvo trečioje vietoje, bet dabar nukrito į 5. Nuostata jų atžvilgiu pagerėjo todėl, kad atsirado kitos, labiau nemėgstamos.

Nuo 2010 m. rengiamos akcijos, tokios kaip „Baltic Pride“, ir LGBT žmonių problemų nagrinėjimas žiniasklaidoje bei politikoje, V.Pilinkaitės-Sotirovič nuomone, turėjo poveikį gyventojų nuostatoms.

„Mes pastebėjome, kad pagerėjo nuostatos to sluoksnio, kuris anksčiau neturėjo aiškios nuomonės“, – sakė ekspertė.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:11
01:50
00:43

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min