Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 09:05 , Atnaujinta: 2020 balandžio 1d. 20:44

Lietuvoje – koronavirusas diagnozuotas 581 asmeniui, iš jų – 108 medikai, pranešama apie naujus atvejus Alytuje ir Palangoje

Koronavirusas
123rf.com nuotr. / Koronavirusas

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Pranešama apie naujus atvejus Palangoje, Alytuje ir Anykščiuose.

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Alytuje – dar du koronaviruso atvejai

20:43

Alytaus miesto meras savo feisbuke taip pat pranešė apie du naujus atvejus Alytuje. Mieste susirgusiųjų jau 15-a.

„Dar dviems alytiškiams diagnozuotas COVID-19. Taigi jau penkiolika mūsų miesto gyventojų. Kur jie lankėsi – dabar aiškinasi Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Tačiau turime suprasti, kad užsikrėtusiųjų skaičius neabejotinai didesnis, ne visi jaučia simptomus ir kreipiasi pagalbos“, – feisbuke rašė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Palangoje du nauji atvejai, užsikrėtė sanatorijos medicinos darbuotoja

20:40

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pranešė apie du naujus atvejus regione. Pasak mero, viena užsikrėtusioji yra medicinos darbuotoja, dirbanti sanatorijoje „Palangos gintaras“.

„Ką tik sulaukiau Visuomenės sveikatos centro žinutės. Jos tekstas yra nemalonus, bet vis tiek privalau informuoti visuomenę.

Informuojame, kad 2020-04-01 NVSC Palangos skyriuje gauti 2 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Abu asmenys Palangos gyventojai. Pirminiais duomenimis, sergantys ir šeimos nariai per pastarąsias 14 dienų užsienyje nebuvo. Vienas medicinos darbuotojas, dirbantis sanatorijoje „Palangos gintaras“, kitas – privačioje įmonėje Klaipėdoje. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, duomenys tikslinami.

Mūsų žiniomis, vaikų sanatorijos darbuotoja nuo kovo 26 d. į darbą nėjo. Kai žinosime daugiau informacijos pateiksime. Praktiškai visi iki šios minutės palangiškių susirgimo atvejai fiksuojami tiek Klaipėdos, tiek ir Palangos medicininėse įstaigose“, – feisbuke rašė meras.

Sergantieji lengva koronaviruso forma galės būti izoliuoti ir reabilitacijos įstaigose

19:21

Lengva koronaviruso forma sergantys žmonės galės būti izoliuoti ir medicininės reabilitacijos įstaigoje, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 

Pasak pranešimo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas numato, kad į reabilitacijos įstaigas pacientai galės būti vežami iš visos Lietuvos, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

Už paciento pervežimą bus atsakinga savivaldybė, kurioje jis gyvena, sveikatos priežiūra nuotoliniu būdu rūpinsis šeimos gydytojai, o reabilitacijos įstaigoje prižiūrės budintis slaugytojas.

Pacientai iš medicininės reabilitacijos klinikos bus išrašomi, jeigu atlikus du koronaviruso infekcijos testus per parą abu gauti rezultatai bus neigiami. Pacientas, kuriam nebuvo atlikti pakartotiniai tyrimai, bus laikomas pasveikusiu po 37 dienų nuo ligos diagnozavimo ir taip pat bus išrašomas iš įstaigos.

Pacientai, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nėra guldomi į ligonines – laikydamiesi izoliavimosi taisyklių, jie gydosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės numatytose patalpose. 

Tauragės meras: 4 medikai turės laikinai izoliuotis

17:25

Tauragės meras Dovydas Kaminskas trečiadienį feisbuke paskelbė, kad 4 šio miesto medikams prireiks saviizoliuotis, nes į ligoninę buvo atvežtas pacientas, kuriam vėliau Klaipėdoje nustatytas koronavirusas. Nepaisant to, anot mero, Tauragės ligoninė dirba įprastiniu karantinui rėžimu, kai visus pacientus priima kaip potencialiai virusinius.

„Pacientas gydytas Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje ir po 1 val., reanimobiliu pervežtas į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę, kurioje po tyrimų jam nustatyta COVID-19 infekcija. Medikų personalas priėmimo skyriuje dirbo su visomis apsaugomis. Pacientą prižiūrėję gydytojai taip pat buvo su apsaugomis, tačiau dėl visų saugumo nuspręsta, kad 4 asmenys turi izoliuotis. Tikėtina personalo užsikrėtimo galimybė - minimali. Darbuotojų sveikatos būklė bus stebima pagal SAM patvirtintus normatyvus. Epidemiologinį tyrimą atlieka Klaipėdos nacionalinis visuomenės sveikatos centras“, – pranešė D.Kaminskas.

Koronavirsusas nustatytas Anykščių ligoninės darbuotojai

17:00

Susirgimas koronavirusu fiksuotas Anykščių rajono gyventojai, kuri anksčiau gydėsi Ukmergės rajono ligoninėje, rašo portalas anyksta.lt. Pirminiais duomenimis, ji yra Anykščių rajono ligoninės darbuotoja.

Anot Anykščių rajono vicemero Dainiaus Žiogelio,  moteris nuo kovo 13-osios turėjo nedarbingumo pažymėjimą. 

Tai – antrasis susirgimas koronavirusu Anykščių rajone.

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 108 medikams

15:28

 Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 108 šalies medikams, trečiadienį BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Šiai minutei yra 108 medikai: gydytojai, slaugytojai ir slaugytojų padėjėjai“, – BNS teigė D.Razmuvienė.

Vilniaus apskrityje koronavirusas nustatytas 39 medikams, Klaipėdos – 31, Kauno apskrityje – dešimčiai, Panevėžio – trims.

Taip pat Nacionalinis visuomenės sveikatos centras turi duomenų apie 25 Ukmergėje užsikrėtusius medikus, bet, pasak D. Razmuvienės, šis skaičius gali didėti, gavus patvirtinimų dėl naujų atvejų.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas trečiadienį BNS sakė, kad iš visų medikų mėginiai paimti, laukiama beveik pusšimčio atsakymų.

„Ištirta per 50 dirbančių medikų, jų visų atsakymai neigiami. Taip pat mėginiai paimti iš visų 282 medikų, kurie yra izoliacijoje, dar laukiam atsakymų dėl maždaug 50 medikų, atsakymus gal dar ir šiandien gausim“, – kalbėjo jis.

Pasak D.Varno, situacija ligoninėje turėtų pagerėti po savaitės, kai iš saviizoliacijos į darbą grįš „labai daug medikų“.

Šiuo metu dirba Ukmergės ligoninėje veikia vienas skyrius – slaugos. Jame gydoma apie 80 pacientų.

Lietuvoje patvirtintas 581 koronaviruso atvejis, aštuoni užsikrėtusieji mirė, septyni – pasveiko.

Šiuo metu šalies ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 108 žmonės, iš jų 11 atvejų yra sunkūs.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 581, Latvija – 446, Estija – 779

13:21

Baltijos šalyse iki trečiadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 1806 naujojo koronaviruso atvejai, aštuonios mirtys užfiksuotos Lietuvoje, keturios – Estijoje, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtintas 581 atvejis, atlikti 12574 tyrimai, mirė 8 žmonės.

Latvija: patvirtinti 446 atvejai, atlikta 15810 tyrimų.

Estija: patvirtinti 779 atvejai, atlikti 14353 tyrimai, mirė 4 žmonės.

Oru atgabenta daugiau nei 31 tona apsaugos priemonių medikams

11:18

Šįryt Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, kaip planuojama atgabenęs 860 tūkst. vienkartinių kaukių, 430 tūkst. chirurginių kaukių, daugiau nei 50 tūkst. vienkartinės aprangos, 8500 apsauginių skafandrų ir 390 tūkst. vienkartinių kepuraičių, 100 tūkst. tamponėlių mėginių ėmimui, taip pat vienkartinių pirštinių ir respiratorių. Siuntos svoris – daugiau kaip 31 tona.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, pristatymas įsibėgėja ir nežadama sustoti.

„Visais įmanomais transporto keliais – oro ir sausumos – asmens apsaugos priemonės keliauja į Lietuvą. Žinant pasaulinėse rinkose esančią konkurenciją – tai didelis pasiekimas. Siekiame, kad mūsų medikai būtų tinkamai apsaugoti", – sako A.Veryga.

„Dėl susidariusio sudėtingo krovinių judėjimo pasaulyje, lėktuvų trūkumo ir kitų priežasčių kiekvieną skrydį tenka organizuoti skirtingai, kad kuo greičiau pristatytume labai reikalingus krovinius į Lietuvą. Ši siunta atskrido tiesiai iš Kinijos Džengdžou miesto. Tai dar vienas medicininis krovinys, nusileidęs mūsų oro uoste. Užsakytų krovinių dar bus", – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja Akcinė bendrovė Lietuvos paštas.

Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-04-01 11:18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

24:59
00:45
02:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min