Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 12 21

Lietuvoje atšaukta gripo epidemija

Ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, įvertinusi šiandieninį sergamumo pandeminiu gripu lygį, konstatavo, kad Lietuvoje situacija stabilizavosi, žmonių, nuo gripo gydomų ligoninėse, skaičius mažėja, todėl epidemija nacionaliniu lygiu atšaukiama.
Kiaulių gripas
Gripas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tiesa, 22 iš 60 savivaldybių paskelbta gripo epidemija išlieka. Sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko manymu, pandeminio gripo pasekmės bus jaučiamos dar dvi tris savaites, teigiama VRM pranešime spaudai.

Pasak vidaus reikalų ministro R.Palaičio, susirūpinimą kelia tai, kad iki šiol Lietuva vis dar nėra gavusi vakcinos nuo pandeminio gripo, nors lėšų Vyriausybė šiai vakcinai yra skyrusi. Komisijos nariai pritarė, kad nors yra įvairių atsiliepimų apie šios vakcinos pranašumus ir šalutinį poveikį, nuspręsta, jog tikslinga sudaryti sąlygas paskiepyti bent dalį gyventojų, nes gali kilti ir antra pandeminio gripo banga. Manoma, kad pirmiausia turi būti paskiepyti to norintys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Pasitarimo metu buvo pateikta informacija apie spalio mėnesį vykdytą pandeminio gripo vakcinaciją Europos Sąjungoje. Konstatuota, kad vakcinacija ypatingo šalutinio poveikio neturėjo. Būdingos tos pačios reakcijos, kaip piliečius skiepijant nuo sezoninio gripo.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas informavo, kad dėl vakcinos nuo pandeminio gripo įsigijimo vyksta derybos su Olandijos sveikatos socialinės apsaugos ir sporto ministerijos įgaliotu Olandijos vakcinų institutu.

Komisija pripažino, kad nebuvo deramai pasiruošta valdyti gripo epidemijos informaciją. „Pandeminio gripo metu gavome rimtą pamoką, kurią privalome gerai išmokti, – sakė ministras R.Palaitis. – Specialistai, išanalizavę statistiką ir aplinkybes, nustatys, kiek ir kokių problemų kilo dėl žmonių panikos prasidėjus epidemijai, kokių nesklandumų pastebėta dėl medikų organizacinio darbo trūkumų.“

Kaip komisiją informavo sveikatos apsaugos viceministras A.Skikas, dėl pandeminio gripo šalyje mirė 14 žmonių. Šiuo metu nuo pandeminio gripo stacionaruose gydoma apie 60 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius