Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje atvirų vietų gaisrų sumažėjo, o kiaulių gripo pavojus – tik teorinis

Dega miškas
Psk. D.Stanaičio nuotr. / Dega miškas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gaisrų skaičius atviruose plotuose ir miškuose mažėja, o pasaulyje nerimą keliančio naujo tipo gripo viruso A/H1N1 Lietuvoje išplitimo galimybė tik teorinė, teigia Ekstremalių situacijų komisija.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovo vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio, šiais metais jau įvyko per 5300 gaisrų, kurių metu išdegė beveik 12,5 tūkst. hektarų atvirų teritorijų – miškų, pievų, durpynų. Gaisrų skaičius per pirmuosius 4 šių metų mėnesius artėja prie per visus 2008 m. įvykusių gaisrų skaičiaus. Iki praėjusios savaitės pabaigos ugnis nusinešė 3 žmonių gyvybes, juose sužaloti 2 žmonės, sunaikinti 8 pastatai, praneša Vidaus reikalų ministerija.

“Situacija rimta, tačiau mes aktyviai dirbame ir tikimės, jog šiais metais gaisringumas nepasieks 2006 metų lygio, kai atvirose vietose ugnis įsiplieskusi buvo daugiau nei 13,6 tūkst. kartų, išdegė 36,5 tūkst. hektarų atvirų teritorijų”, – sakė R. Baniulis. Pasak jo, ypač daug gaisrų atvirose teritorijose kyla Vilniaus apskrityje – iki gegužės 3 dienos jų buvo jau 1555. Generolas pabrėžė stebimą tendenciją, kad dažniausiai pievų gaisrai kyla privačiose teritorijose aplink Vilniaus miestą, ypač prie ežerų, upių pakrantėse, todėl daroma prielaida, jog pernykštė žolė deginama pardavimui ruošiamuose sklypuose, kad šie pirkėjams atrodytų patrauklesni.

Komisijos narių teigimu, gaisringumas žemės ūkio paskirties teritorijose yra gerokai sumažėjęs, nes ūkininkai buvo perspėti dėl galimo sankcijų – išmokų, paramos nutraukimo ir pan. – taikymo. R. Baniulio teigimu, tikimasi, kad rezultatų duos ir mokyklose vykdomos švietimo programos apie atsargų elgesį su ugnimi ir gamtos tausojimą.

Aptariant Lietuvos pasirengimą kovai su naujo tipo gripo, kilusio Meksikoje ir JAV, virusu, Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius Romualdas Sabaliauskas komisiją patikino, jog Lietuvos gyventojams dėl jo išplitimo mūsų šalyje nereikia stipriai nerimauti, juo labiau profilaktiškai vartoti vaistus. Pasak R. Sabaliausko, nors virusas gali būti perduodamas žmogaus žmogui, jis nėra gerai prisitaikęs plisti, be to, imtasi visų saugumo priemonių, kad susirgimų būtų išvengta. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos Europos regioninės komisijos pirmojo viceprezidento prof. Kazimiero Lukausko teigimu, žmonėms taip pat neverta iš savo kasdienio raciono išbraukti kiaulieną baiminantis užsikrėsti šiuo virusu. Lietuva neimportuoja iš šių šalių nei gyvų kiaulių, nei jų skerdienos, be to, nenustatyta, jog virusas plinta per mėsą, todėl žmonės kiaulieną ir jos gaminius gali vartoti drąsiai.

Nors konstatuota, kad naujo tipo gripo viruso išplitimo Lietuvoje tikimybė yra tik teorinė, nutarta artimiausiu metu pasitikrinti visų tarnybų veiksmų ir funkcijų sklandų vykdymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min