Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2011 01 06

Lietuvoje nustatyti pirmieji šį sezoną mirties nuo gripo atvejai

Lietuvoje nustatyti pirmi du šį sezoną mirties nuo gripo atvejai. Sausio 5 ir 6 d. apie tai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) pranešė teritorinis – Vilniaus visuomenės sveikatos centras.
Medicininiai tyrimai
Medicininiai tyrimai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 1 Gripas

Sausio 5 d. mirė 71 metų vilnietė, kuri susirgo gruodžio 21 d. ir buvo paguldyta į ligoninę dėl lėtinių ligų. Nuo gripo sukeltų komplikacijų gruodžio 31 d. mirė ir 27 metų vyras, kuris susirgo gruodžio 20 d. bei gruodžio 26 d. buvo paguldytas į ligoninę ne dėl gripo, o dėl kitų lėtinių ligų. Tyrimai dėl gripo A(H1N1) viruso atlikti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninis biuras informuoja, kad šį gripo sezoną pasaulyje cirkuliuoja trys sezoninio gripo virusai, tarp jų – ir pandeminis A (H1N1). Pabrėžiama, jog visi trys virusai įeina į 2010–2011 m. Šiaurės pusrutuliui rekomenduojamos sezoninės gripo vakcinos sudėtį. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims didinti sezoninės vakcinacijos apimtis rizikos grupių asmenims – ypač raginama atkreipti dėmesį į nėščiųjų bei lėtinėmis ligomis sergančiųjų asmenų vakcinaciją nuo gripo.

ULAC duomenimis, praėjusių metų pabaigoje iš 100 000 už valstybės lėšas įsigytų vakcinų skiepijimui nuo gripo dozių, buvo panaudota beveik 90 proc., t.y. pasiskiepijo net 88 000 žmonių, priklausančių rizikos grupėms: asmenys, sergantys lėtinėmis širdies–kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, gyvenantieji socialinės slaugos ir globos įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vyresni nei 65 m. amžiaus žmonės.

Savo lėšomis Lietuvoje  per praėjusių metų spalio, lapkričio mėnesius  nuo  gripo pasiskiepijo 83365 asmenys. Pasak ULAC Skiepų kabineto gydytojos Jolantos Dieninienės, dažniausiai skiepijasi jauni, darbingo amžiaus žmonės, tačiau, kaip taisyklė, tai tie patys asmenys, besirūpinantys savo sveikata, kurie skiepijasi  kasmet.

ULAC duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje auga. Paskutiniąją praėjusių metų savaitę 10 tūkst. gyventojų teko 47,9 susirgimai gripu ir ŪVKTI.

Gripo epidemija skelbiama, kai serga 100 iš 10 tūkstančių gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius