Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 10d. 23:22 , Atnaujinta: 2020 kovo 11d. 08:38

Lietuvoje patvirtinti dar du nauji koronaviruso atvejai

Patikros akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Patikros akimirka
Lietuvoje patvirtinti dar du nauji koronaviruso atvejai – tai antradienio vakarą pranešė Vyriausybė. Pranešama, kad daugiau informacijos bus pateikiama per spaudos konferenciją kovo 11-osios ryte.

„Kovo 10 d. 22 val. patvirtinus dar du naujus koronaviruso (COVID-19) atvejus Lietuvoje, kovo 11 d. 10.00 val. Vyriausybės spaudos centre vyks trumpoji spaudos konferencija (brifingas), kurios metu bus pateikta daugiau informacijos žiniasklaidai ir visuomenei.

Joje dalyvaus sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga“, – rašoma spaudai išplatintame pranešime.

LRT RADIJUI už komunikaciją dėl koronaviruso situacijos atsakingas Giedrus Surplys tikino, kad daugiau informacijos nuspręsta pateikti tik ryte siekiant surinkti visus duomenis.

„Tam, kad nebūtų skubotos informacijos, mes tiesiog surinksime visus duomenis ir rytoj ryte, 10 valandą paskelbsime. Tiesiog dar ne visi duomenys yra žinomi. Tai sakau, kad netrupinti visiems trupmenomis, surinksime visiems informaciją ir 10 valandą paskelbsime. Dabar dirbame, kad nekeltume bereikalingos panikos“, – teigė jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Giedrius Surplys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Giedrius Surplys

Bendras šalyje patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius antradienį išaugo iki trijų, pranešė Vyriausybė.

Dėl koronaviruso antradienio vakarą buvo ištirti 9 mėginiai, 22 val. nustatyta, kad du iš jų buvo teigiami.

Kovo 11 d. 8 val. duomenimis:

  • Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 3 (1 patvirtintas 2020-02-28 4.00 val., 2 patvirtinti 2020-03-10 22 val.)
  • Per vakar dieną ištirta: 15
  • Iki šiol iš viso atlikta tyrimų dėl įtariamo koronaviruso: 290
  • Laukiama rezultatų dėl: 11 mėginių (pradėta tirti)
  • NVSC turimi duomenys apie keliavusius į teritorijas, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje (stebima jų sveikatos būklė): 5567 asmenys (2020-03-10 duomenys)

A.Veryga: savivaldybėse būtina turėti izoliavimo patalpas

Anksčiau antradienį savo „Facebook“ paskyroje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nurodė, kad visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis.

„Dar viena svarbi žinia. Reaguojant į naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis!

Jos turi būti pritaikytos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat žmonėms, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju, tuo atveju, jei jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

Įvertinus naujojo koronaviruso užkrečiamumą, savivaldybėse būtina turėti izoliavimo patalpas.

Juk koronavirusas „nesirenka“ vietos ir laiko. Tad kiekviena šalies savivaldybė turi būti pasirengusi 24/7 pasirūpinti savo žmonėmis, jei kiltų būtinybė skubiai izoliuoti galimai užsikrėtusįjį šia pavojinga infekcija ir taip apsaugoti kitus šeimos bei visuomenės narius“, – feisbuke rašė ministras.

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai
15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

Dėl koronaviruso Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienį atnaujino kelionių rekomendacijas – siūloma atsisakyti kelionių į Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją bei visą Italiją. Iki šiol buvo siūloma nevykti į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą.

Koronaviruso prevencijai iš valstybės rezervo Vyriausybė kovo 10 dieną skyrė 1,24 mln. eurų.

Šios lėšos skiriamos SAM asmeninėms apsaugos priemonėms – respiratoriams (80 tūkst. vienetų), rankų dezinfekavimo priemonėms (100 tūkst. litrų) – įsigyti.

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė vasario 26 dieną paskelbė ekstremalią situaciją. Tą pačią dieną iš Vyriausybės rezervo skirta 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti.

Šiaulietei koronaviruso tyrimas vis dar teigiamas

15min primena, kad pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Lietuvoje buvo nustatytas vasario 28 d.

Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m. vasario 24 d. grįžusiai pacientei. Šiaulių ligoninėje šiuo metu gydomai pacientei kovo 9 dieną buvo atliktas jau ketvirtas pakartotinis tyrimas. Koronaviruso užkratas vis dar teigiamas.

Latvijoje šiuo metu koronavirusas yra diagnozuotas šešiems asmenims. Estijoje, antradienio duomenimis, iš viso nustatyta 13 koronaviruso užkrato atvejų. Lenkijoje koronavirusas nustatytas 17-ai asmenų. Šalis antradienį taip pat pranešė, kad dėl koronaviruso grėsmės pasienyje su Lietuva nuo antradienio įveda sanitarinę kontrolę.

Daugiau apie koronaviruso plitimą pasaulyje skaitykite čia.

Koronavirusu pasaulyje užsikrėtė per 116 tūkst. žmonių, per 4 tūkst. mirė. Daugiausiai žmonių užsikrėtė Kinijoje, per 80 tūkst. gyventojų, antroje vietoje pagal užsikrėtusių skaičių yra Italija su daugiau kaip 9 tūkst. koronaviruso atvejų.

Šiuo metu rizikingomis šalimis laikomos: Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir visa Italija.

15min iliustr./SAM: rizikingos teritorijos dėl koronaviruso
15min iliustr./SAM: rizikingos teritorijos dėl koronaviruso

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min