Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti
2022 04 13

Lietuvoje registruota 44,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje registruota beveik 44,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, 18,2 tūkst. iš jų – nepilnamečiai, rodo trečiadienį skelbiami Statistikos departamento duomenys.
Ukrainiečių registracijos centras Kaune
Ukrainiečių registracijos centras Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 614 asmenų, iš jų – 334 nepilnamečiai, 87 vaikai buvo nesulaukę šešerių.

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 500 – šis rodiklis daugmaž stabilus jau savaitę.

Maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių, t.y. 14,3 tūkst. registruota Vilniaus registracijos centre, beveik 6,2 tūkst. – Kauno centre, Klaipėdos ir Alytaus centruose atitinkamai registruota po 4,8 ir 4,5 tūkst. migrantų, Šiaulių centre – beveik 2,3 tūkstančio.

4,9 tūkst. į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, 13,5 tūkst. – nuo šešerių iki 18 metų. Dar beveik 2 tūkst. yra asmenys, vyresni nei 65-erių.

Dauguma atvykusiųjų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Didžioji dalis jų – moterys ir vaikai.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos prieš daugiau nei mėnesį pradėto karo Ukrainoje pradžios iš šalies dėl karo išvyko daugiau nei 4,5 mln. gyventojų, dar per 7,1 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius