Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 20:27

Lietuvos ir britų užsienio reikalų ministrai aptarė grūdų eksporto iš Odesos klausimus

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitikę Londone aptarė grūdų eksporto iš Odesos uosto Ukrainoje klausimus, taip pat pasirašė dvišalio bendradarbiavimo deklaraciją.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), Gabrielius Landsbergis su britų kolege Elizabeth Truss kalbėjo apie būtinybę kuo greičiau rasti būdą atblokuoti Odesos uostą ir užtikrinti ukrainietiškų grūdų tiekimą ant bado slenksčio atsidūrusioms šalims.

Anot pranešimo, susitikimo metu taip pat aptarti atsako į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, paramos Ukrainai, NATO rytinio flango stiprinimo ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai.

Ministras G.Landsbergis pabrėžė, kad reikia tęsti spaudimą Rusijai nutraukti karinę agresiją prieš Ukrainą.

„Šiandien Ukraina gina Europą nuo Rusijos grėsmės. Kasdien yra griaunami jos miestai ir žūsta žmonės. Jungtinė Karalystė parodė išskirtinę lyderystę, smerkdama Kremliaus agresiją, teikdama karinę, humanitarinę bei finansinę paramą Ukrainai, įvesdama precedento neturinčias sankcijas“, − sakė G.Landsbergis.

G.Landsbergis taip pat padėkojo E.Truss už NATO rytinio flango stiprinimą.

„Papildomų JK karių dislokavimas regione prisideda prie NATO atgrasymo ir gynybos. Esame dėkingi Jungtinei Karalystei už aktyvų dalyvavimą ir lyderystę, užtikrinant Baltijos regiono saugumą, o neseniai Lietuvoje dislokuotas Nuolatinių jungtinių pajėgų štabas yra naujausias ir labai svarbus to pavyzdys“, − sakė G.Landsbergis.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Elizabeth Truss
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Elizabeth Truss

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai bei pasirašyta dvišalio bendradarbiavimo deklaracija, kuria Lietuva ir Jungtinė Karalystė įsipareigoja stiprinti strateginį bendradarbiavimą, puoselėti politinį dialogą, glaudžiai bendradarbiauti gynybos ir saugumo, kovos prieš tarptautinį nusikalstamumą, ekonomikos, technologijų ir dvišalės prekybos bei švietimo mokslo ir kultūros srityse.

„Mūsų šalis sieja bendros vertybės, bendra strateginė vizija, vertybėmis grįsta užsienio politika. Džiaugiuosi, kad šią deklaraciją pasirašome šiemet, kai švenčiame Lietuvos ir Jungtinės Karalystės diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį“, – pabrėžė ministras G.Landsbergis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min