Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės kapelionų pratybas ves kapelionai iš JAV

Šaltinis: BNS
0
A A

Rugsėjo 13–15 dienomis Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyks karo kapelionų pratybos, kurias ves JAV pajėgų Europoje vyriausiasis kapelionas pulkininkas Brianas R.Van Sickle‘as, kapelionai pulkininkas leitenantas Dondis Costinas ir Mitchellas Lewisas. Pratybose dalyvaus dvylika Lietuvos kariuomenės kapelionų.

Per pratybas JAV karo kapelionai kalbės apie kapelionų tarnybą kariuomenėje, supažindins su svarbiausiais jos aspektais, kapelionų pareigomis karo veiksmų zonose. Taip pat kalbės apie kovinio streso psichologiją, karių reakciją į stresą, pirmosios potrauminės psichologinės pagalbos metodus, supažindins su JAV kariuomenės kario rengimo programomis, teigiama KAM pranešime.

Lietuvos karo kapelionai taip pat klausysis paskaitų apie sielovadininko vaidmenį, religinę pagalbą kariui išgyvenančiam stresą, maldos reikšmę. Bus kalbama apie lyderystės ugdymą, kaip valdyti konfliktus, teikti psichologinę paramą, kt.

Kaip sakė šių pratybų iniciatorius Lietuvos kariuomenės kapelionas majoras Saulius Kasmauskas, mintis į Lietuvą pasikviesti JAV kapelionus jam kilo po to, kai praeitų metų rudenį jis būdamas vyriausiuoju kariuomenės kapelionu dalyvavo tarptautinėje AMI (The Apostolat Militaire International) konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie kariuomenės kapelionų bendradarbiavimą, kapelionų ugdymą rūpinantis karių sielovada, ypač tarptautinėse misijose. Kapelionai kartu su kariais vyksta į tarptautines misijas, todėl bendravimas su kariais karo veiksmų vietose yra labai aktualus ir svarbus kapelionų veiklos aspektas.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja 14 kapelionų. Jie rūpinasi kariuomenėje tarnaujančių katalikų ir jų šeimų narių sielovada. Kapelionai yra pavaldūs tiek kariuomenės, tiek Katalikų Bažnyčios vadovybei. Pagal Katalikų Bažnyčios kanonų teisę kariuomenės ordinariatas prilygsta vyskupijai. Jam vadovauja LK Ordinaras vyskupas Gintaras Grušas. Kapelionai taip pat yra ir profesinės karo tarnybos kariai, išmano karybos disciplinas, dalyvauja pratybose bei mokymuose, kartu su kariais vyksta į tarptautines misijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min