Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 18d. 12:35

Lietuvos kariuomenės mokykloje įgūdžius atnaujino beveik 400 atsargos karių

Per pratybas „Ąžuolinis ryžtas 2021“ įgūdžius atnaujino beveik 400 atsargos karių
Št. srž. Laisvūno Vizbaro ir vrš. Eirimo Navicko nuotr. / Per pratybas „Ąžuolinis ryžtas 2021“ įgūdžius atnaujino beveik 400 atsargos karių
Penktadienį, rugsėjo 17 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių pratybos „Ąžuolinis ryžtas 2021“, kurias įveikė beveik 400 aktyviojo rezervo karių, rašoma mokyklos pranešime žiniasklaidai.

Dauguma jų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą buvo atlikę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalionuose, Krašto apsaugos savanorių pajėgose ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione.

Ketvirtadienį, rugsėjo 16 d. vykusioje iškilmingoje rikiuotėje Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brigados generolas Alvydas Šiuparis pasveikino sėkmingai mokymus baigusius rezervistus, padėkojo jiems už tarnybą ir atliktą pareigą tėvynei, kuri yra aukščiausio patriotiškumo pavyzdys. Brg. gen. A. Šiuparis savo kalboje taip pat pabrėžė didžiulį LKM profesinės karo tarnybos karių indėlį vadovaujant rezervo kariams šių pratybų metu. Rikiuotės metu geriausi kariai buvo paskatinti MDV vado monetomis ir LKM vado vardinėmis dovanomis.

Pratybų vadovas kapitonas Arnoldas Sadauskas pasakojo, kad rugpjūčio 14 d. startavusius mokymus rezervo kariai pradėjo nuo individualių karinių įgūdžių (taktikos, karo inžinerijos, ginkluotės, šaudybos ir karinės topografijos) atnaujinimo ir kovinio šaudymo iš jiems priskirtų ginklų, susipažino su naujausia Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų naudojama karine technika, amunicija ir ginkluote. Pasibaigus pirmajam mokymų etapui buvo pereita prie specialistų (taikliųjų šaulių, ryšininkų, šaulių gelbėtojų, kulkosvaidininkų ir granatsvaidininkų) ir kolektyvinio rengimo, kur kariai treniravosi vykdyti įvairias operacijas skyriaus ir būrio lygmeniu. Mokymus užbaigė Brigados generolo Kazio Veverskio ir Gaižiūnų poligonuose surengtos keturias paras trukusios vertinamosios lauko taktikos pratybos, per kurias rezervistai vykdė gynybos ir puolimo operacijas apgyvendintoje vietovėje.

Pasibaigus pratyboms, 1-osios lengvųjų pėstininkų kuopos vadas majoras Audrius Miečius džiaugėsi pasiektais rezultatais, karių ryžtingumu bei lanksčiu, išradingu ir kūrybišku profesinės karo tarnybos karių požiūriu į iškilusius nenumatytus sunkumus. Pasak karininko, į užduotis kariai profesionalai žvelgė nestandartiškai – vadovavosi savo didžiule patirtimi ir realios situacijos pojūčiu, į rezervo karius žiūrėjo su pagarba, tad ir pasiekti rezultatai viršijo lūkesčius.

2-osios lengvųjų pėstininkų kuopos vadas majoras Darius Davidonis neslėpė, kad pratybų metu iššūkiu tapo tai, kad jo kuopos rezervo kariai buvo atvykę iš skirtingų Lietuvos regionų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių), o vadai – iš skirtingų Lietuvos kariuomenės mokyklos padalinių. Pasak rezervistų karines žinias ir įgūdžius, kad prireikus jie galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

Kalbinti rezervo kariai, atrodo, dar gyvena pratybų nuotaikomis ir kaip vienas tikina, kad šis jų gyvenimo etapas atmintyje išliks ilgam. Ir visai ne dėl to, kad buvo sunku ir teko išeiti iš savo komforto zonos. Pasak jų, tiesiog geras jausmas po daugelio metų vėl pajusti parako kvapą ir kariškos vienybės dvasią.

Rezervo karys kaunietis j. eil. Benas Jaruševičius privalomąją pradinę karo tarnybą atliko 2015–2016 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje – ėjo šaulio pareigas. Civiliniame gyvenime pagal profesiją jis mechanikos inžinierius: projektuoja sistemas, braižo brėžinius. Pasakodamas savo istoriją karys šyptelėjo, kad niekada gyvenime nebūtų pagalvojęs, jog rezervistų pratybų metu jo kūnas patirs tokį šoką. Juk, regis, ir sportas jo kasdieniame gyvenime nesvetimas, bet čia, pratybose, visai kas kita, tad prisitaikyti prie didelio fizinio krūvio ir kareiviško režimo iš pradžių buvo sunkoka. J. eil. B.Jaruševičius prisipažino iš pradžių nerimavęs dėl to, į kokį būrį mokymų metų paklius, kaip sutars su savo naujo būrio draugais. Tačiau, pasirodo, jaudinosi be reikalo – būryje konfliktų nepasitaikė, su visais puikiai sutarė, rado bendraminčių, pasisėmė daug vertingos patirties iš profesionalių vadų, kurie savo asmeniniu pavyzdžiu įkvėpė ir motyvavo. Paklaustas, ko palinkėtų būsimiesiems rezervistams, atsakė: „Patarčiau į viską žiūrėti pozityviai ir iš galvos išmesti visas baimes. Kai savo gyvenime įveikiau šį etapą, galiu drąsiai pasakyti, jog buvo verta ryžtis tokiai avantiūrai.“

Kitas rezervo karys 26-erių metų j. eil. Donatas Rakauskas privalomąją pradinę karo tarnybą atliko 2015 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione – buvo vyresnysis šaulys. Svajojo apie profesinę karo tarnybą, tačiau dėl patirtos traumos teko rinktis kitą amatą. Pats jis kilęs iš Akmenės rajono, Rudausių. Šiuo metu dirba klientų aptarnavimo specialistu-techniku dujinių šildymo sistemų įmonėje. Į klausimą, kas pratybose patiko labiausiai, nedvejodamas atsakė, jog mūšio mieste operacijos: „Kai prieš 5–6 metus tarnavau Butigeidžio dragūnų batalione, daugiau gilinomės į mūšius miško teritorijoje, o čia, Kazio Veverskio poligone, visa infrastruktūra suprojektuota taip, kad būtų atkartotos realios miesto sąlygos, tad turėjome puikią galimybę tobulinti mūšio apgyvendintoje vietovėje įgūdžius.“

Šiaulių rajone, Kuršėnuose, gyvenantis j. eil. Karolis Kygas 2015–2016 m. tarnavo savanoriu Butigeidžio dragūnų batalione. Rezervistų gretas pasiryžo papildyti norėdamas pakeisti savo kasdienę aplinką ir vėl pajusti kariuomenės ritmą. Įdomu tai, kad nuo vaikystės sportuojantis rezervo karys rugpjūčio 28 d. dalyvavo Lietuvos graikų-romėnų imtynių čempionate, kur iškovojo garbingą 3-iąją vietą ir iškart po varžybų vėl grįžo tęsti pratybų.

„Didžiausias gyvenimo iššūkis – peržengti savo paties nusistatytas ribas. Ir jeigu tai padarei, vadinasi, turi daugybę vidinių išteklių iš savęs išspausti dar daugiau“, – paskutinę pratybų dieną sakė j. eil. K.Kygas.

Aktyviojo Lietuvos kariuomenės rezervo kariai yra tarnybą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie, išleidžiant į atsargą, yra įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir dešimties metų laikotarpyje gali būti pakviesti dalyvauti kartotiniuose mokymuose. Tokie mokymai rengiami siekiant atnaujinti tarnybos metu įgytas karines žinias ir įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis ir užtikrinti, kad parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

Šiais metais kartotiniams mokymams planuojama pašaukti apie pusantro tūkstančio rezervistų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:51
01:10
01:02

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min