Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 25d. 07:11

Lietuvos paštas Raseiniuose: laiptai – neįveikiama kliūtis neįgaliesiems ir mamoms su vaikų vežimėliais

Lietuvos paštas Raseiniuose Atvirumo galia
15min skaitytojo Karolio nuotr. / Lietuvos paštas Raseiniuose

Kartais laiptai gali būti neįveikiama kliūtis. Viena tokių pasitinka neįgaliojo vežimėlyje sėdinčius Lietuvos pašto lankytojus, senolius ar mamas su vaikų vežimėliais Raseiniuose.

„Esu pastebėjęs problemą centriniame Raseinių pašte. Kaip į jį patekti su neįgaliojo vežimėliu ar senam žmogui, ar mamai su vaiko vežimu, nes laiptukų nemažai yra. Pridedu nuotrauką“, – redakcijai rašė skaitytojas Karolis.

Žada suprojektuoti pandusą

15min kreipėsi į „Lietuvos paštą“. Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė teigė, kad šis pastatas, kuriame įsikūręs Raseinų paštas, yra statytas sovietmečiu, 1974 m.

„Tam, kad pastatas būtų visiškai pritaikytas neįgaliesiems ir tėvams su vežimėliais, būtina esminė pastato rekonstrukcija. Šiuo metu Lietuvos paštas bendrauja su pastato bendraturčiais, kad kartu galėtumėme suprojektuoti ir pastatyti specialų pandusą, skirtą judėjimo negalią turintiems žmonėms ir tėvams su vežimėliais. Tikimės, kad netolimoje ateityje situacija tikrai pasitaisys“, – vylėsi ji.

Lietuvos paštas, anot V.Budrienės, turi labai daug nekilnojamojo turto objektų Lietuvoje, kurie yra statyti sovietmečiu ir, deja, nepritaikyti neįgaliesiems bei tėveliams su vežimėliais.

„Ten kur atnaujiname arba įsirengiame naujai pašto skyrius, visada padarome ir sprendimus, skirtus šioms grupėms. Dažnu atveju, jeigu dėl to reikia didžiosios dalies pastato rekonstrukcijos, stengiamės keltis į naujas patalpas, kad jos būtų pritaikytos neįgaliesiems ir tėveliams su vežimėliais“, – kalbėjo Korporatyvinių reikalų departamento vadovė.

Veikia mobilus laiškininkas

Kaimiškose vietovėse 12 rajonų veikia mobilūs laiškininkai. Tai iš esmės yra kurjerinė paslauga. Jos esmė – vietoj pašto skyriaus veikia mobilus laiškininkas, kurį gyventojai nemokamai bet kada gali išsikviesti į namus pašto paslaugoms, įmokoms surinkti, prenumeratos užsakymui atlikti.

„Kaimo vietovėse gyvena ypač daug žmonių, kuriems sunku yra judėti. Todėl šis konceptas labai gerai vertinamas mobilių laiškininkų klientų“, – komentavo V.Budrienė.

Dėkojame Karoliui už atsiųstą informaciją.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie ją, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašus 15min.lt. Portale netrukus startuos projektas, kurio autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus susisiekta dar kartą ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min