Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 15:01

Lietuvos paštas: užsienio šalims pratęsiant karantiną, galimi tarptautinių siuntų vėlavimai

Siuntiniai
123RF.com nuotr. / Siuntiniai

Dėl COVID-19 pandemijos antrosios bangos daugelis šalių susiduria su sunkumais, kurie liečia pašto veiklą – auga saugumo reikalavimai, darbuotojų pajėgumai mažėja, o siuntų kiekiai, net ir pasibaigus didžiosioms metų šventėms, išlieka dideli. Šalims pratęsiant karantino reikalavimus, užsienio pašto operatoriai informuoja apie galimus veiklos sutrikimus bei siuntų vėlavimus.

Kasdien sulaukiama vis daugiau oficialių pranešimų iš užsienio paštų apie galimus veiklos sutrikimus – dėl didėjančio užsikrėtimų skaičiaus, bei valstybių paskelbtų pandemijos valdymo priemonių, apie besitęsiančius veiklos apribojimus ir galimus vėlavimus praneša Latvijos, Graikijos, Slovakijos, Portugalijos pašto operatoriai, ypač įtempta situacija Izraelyje bei Kanadoje – šiose šalyse ženklūs vėlavimai fiksuojami nuo pirmosios COVID-19 bangos pavasarį.

123RF.com nuotr./Siuntiniai
123RF.com nuotr./Siuntiniai

Taip pat siuntų pristatymo terminams įtakos turi ir fiksuojami dideli sutrikimai tarptautinio transporto sistemoje. Ženkliai sumažėjus skrydžių iš Vilniaus ir kitų šalių oro uostų, siuntos gabenamas žemės transportu, o tai prisideda prie ilgesnės siuntų pristatymo trukmės.

Žemiau lentelėje pateikiama informacija apie preliminarius siuntų pristatymo terminus į minėtas šalis 2020 m. gruodžio pradžioje. Taip pat pateikiami duomenys ir apie kitas populiariausias šalis, į kurias dažnai siunčia lietuviai. Atkreipiamas dėmesys, kad šie terminai gali keistis, atitinkamai pagal COVID-19 situaciją šalyje:

Lietuvos pašto informacija/Siuntų pristatymo trukmė
Lietuvos pašto informacija/Siuntų pristatymo trukmė

Lietuvos paštas primena, jog dėl sudėtingos COVID-19 situacijos, o taip pat atsižvelgiant į pasikeitusią siuntimo tvarką dėl „Brexit“, siuntų pristatymo terminas į Jungtinę Karalystę taip pat gali būti ilgesnis – gruodžio pirmoje pusėje vidutinis siuntų pristatymo terminas buvo apie 14 – 17 dienų. Atkreipiamas dėmesys, kad dėl šios situacijos gali laikinai ilgėti pristatymas į dar bent 10 kitų šalių, kaip pavyzdžiui, JAV, Australija, Kanada, į kurias siuntos keliavo per Jungtinei Karalystei priklausančius oro uostus. Šioms kryptims dabar jau parinkti alternatyvūs maršrutai. Visa svarbi informacija apie siuntimo pokyčius, susijusius su „Brexit“, galima rasti čia.

123RF.com nuotr./Suntos
123RF.com nuotr./Suntos

Detalesnę informaciją apie siuntų keliavimo laiką ir kitą aktualią informaciją, susijusią su COVID-19, pateikiama specialiame DUK čia.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min