Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 19:36

Ligoninių likimą nusprendė tik valdantieji

Antradienį Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės Traumatologijos punktą  užplūdo įvairius sužalojimus patyrę kauniečiai.
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Vietoje Kauno Raudonojo Kryžiaus ir Kauno 2-osios klinikinės ligoninės įsteigta nauja viešoji įstaiga - Kauno klinikinė ligoninė.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba apsisprendė, kad sujungus Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę ir Kauno 2-ąją klinikinę ligoninę mieste atsiras nauja viešoji įstaiga Kauno klinikinė ligoninė. Tiesa, dalis tarybos narių atsisakė balsuoti dėl šio klausimo.

Sprendimas dėl ligoninių sujungimo buvo priimtas balandį. Tačiau kol nebuvo įregistruotos ligoninių reorganizavimo sąlygos, nebuvo galima įkurti naują viešąją įstaigą.

„Procesas tapo įmanomas Registrų centre lapkričio 5 dieną įregistravus ligoninių reorganizavimo sąlygas“, – aiškino Kauno miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

Valdininkas nenorėjo iš anksto prognozuoti, kiek darbuotojų bus atleista abi ligonines sujungus į vieną gydymo įstaigą.

„Burti ir sakyti, kiek atsiras nenorinčių dirbti naujame juridiniame vienete, neįmanoma“, – sakė G.Jankus.

„Burti ir sakyti, kiek atsiras nenorinčių dirbti naujame juridiniame vienete, neįmanoma“, – sakė G.Jankus. Jis pažymėjo, kad, kaip numatyta Darbo kodekse, ligoninių darbuotojai gaus ne atleidimo, o informacinius lapelius apie darbo sąlygų pasikeitimą. Todėl turės teisę patys apsispręsti dirbti naujojoje ligoninėje, ar ne. Tie darbuotojai, kurie nesutiks pereiti dirbti į naują ligoninę, bus atleidžiami, išmokant jiems pagal įstatymus numatytas kompensacijas.

Politikams palaiminus sprendimą dėl ligoninių reoganizacijos bus atleisti abiejų ligoninių vadovai – Kęstutis Mazurkevičius bei Arvydas Rimkevičius. Pastarasis medikas Kauno 2-ajai klinikinei ligoninei vadovauja tik nuo spalio, kada buvo atleistas reorganizacijai priešinęsis ankstesnis gydymo įstaigos vadovas Tautvydas Jankauskas.

Tiesa, kol bus paskelbtas konkursas naujos Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus vietai užimti, abiejų ligoninių vadovo pareigas laikinai eis dabartinis Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės vyriausias gydytojas K.Mazurkevičius.

Atsisakė balsuoti

Ligoninių sujungimui priešinęsi medikai anksčiau buvo surengę kelias protesto akcijas. Juos palaikė ir dalis Kauno tarybos narių. Pastarieji vakar vykusiame posėdyje dar kartą pabrėžė, jog sprendimas priimamas skubotai ir dėl to gali nukentėti tiek medikai, tiek pacientai. Tačiau G.Jankus įspėjo tarybos narius, kad sustabdžius reorganizavimo procesą, Sveikatos apsaugos ministerija spręstų klausimą dėl ligonių lygmens. Tokiu atveju Kauno 2-oji ligoninė greičiausiai taptų regionine gydymo įstaiga, o Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninė – tik rajonine.

„Būtų prarasta apie 10 mln. Litų Ligonių kasų ir Europos Sąjungos pinigų“, – skaičius pateikė Socialinių reikalų departamento vadovas.

Prieš balsavimą 5 minučių pertraukos paprašę socialdemokratai, Liberalų ir centro sąjungos, Darbo frakcijos ir du nepartiniai nariai paskelbė atsisakantys dalyvauti balsavime. Dėl ligoninių sujungimo balsavo tik 22 tarybos nariai. Tačiau to pakako: sprendimas kurti naują Kauno klinikinę ligoninę priimtas vienbalsiai valdančiosios daugumos ir ją remiančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ balsais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min