Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2015 09 14

Linas Linkevičius tikisi, kad Vokietijos sienų kontrolė nesukels grandininių reakcijų

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako tikįs, kad Vokietijos įvesta sienų kontrolė nesukels grandininės reakcijos ir nesužlugdys Šengeno erdvės. Ministras užsiminė, kad Berlynui gali tekti koreguoti savo politiką atverti duris visiems pabėgėliams.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Niekada nelinkėčiau ir nesitikiu jokių grandininių reakcijų, juo labiau, kad tai paremta daugiau emocijomis. Šiuo atveju yra kalba apie srautus, kurie nėra kontroliuojami, tai galima suprasti“, – žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė ministras.

„Vokietija buvo, galima sakyti, kaip ir pakvietusi – galima taip teigti, tokį žodį pavartoti – atvykti į Vokietiją, kad išklausytų visus tuos pabėgėlius, tai dabar matome tokius rezultatus, kad reikia, matyt, koreguoti šitą kvietimą“, – pridūrė L.Linkevičius.

Vokietija sekmadienį nusprendė vėl įvesti sienų kontrolę pripažinusi, kad nebesusitvarko su rekordiniu pabėgėlių antplūdžiu.

L.Linkevičiaus teigimu, Šengeno erdvės, kurios viduje nėra pasienio kontrolės, žlugimas būtų kraštutinumas, kurio reikia išvengti.

„Iššūkiai, kurie yra, juos reikia labai rimtai nagrinėti, ypač priežastis, ir to, ką mes sukūrėme, negalime sugriauti – tai vienas iš tų dalykų yra Šengenas. Be abejo, visa tai, sukrėtimai, yra jaučiami, bet aš nemanau, kad mes turime dabar blaškytis į kraštutinumus, vienas iš jų būtų griovimas Šengeno zonos“, – teigė L.Linkevičius.

Pagal Šengeno taisykles, laikina kontrolė pasienyje leidžiama dėl „viešosios tvarkos ar vidaus saugumo“ priežasčių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius