Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 2d. 21:01

Linos Karbauskienės pėdsakais (3): už 350 000 eurų pardavinėjamame pirmajame name gyveno Maradona?

Namas Llorete de Mare 15min iš Blaneso
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Karbauskių šeimos pirmasis namas Ispanijoje – Ljoret de Maro mieste

Karbauskių namas prabangiame Blaneso San Fransisko rajone – ne vienintelis šeimos būstas Ispanijoje. Pasirodo, anksčiau „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio žmona gyveno kitame Kosta Bravos mieste – Ljoret de Mare. Jų pirmoji vila šiandien parduodama už 350 tūkst. eurų, o buvę Karbauskių kaimynai užsimena, jog anksčiau joje gyveno net pats legendinis futbolininkas Diego Maradona.

Ramūnui Karbauskiui Ispanijoje priklauso ne vienas, o du namai, – toks faktas paaiškėja ilgėliau panaršius internetinėje erdvėje. Pasirodo, prieš 2010 m. persikeldama į naujai pastatytą gyvenamąjį būstą Blaneso mieste, L.Karbauskienė su sūnumis daugiau nei dešimtmetį gyveno apie 20 tūkst. gyventojų, iš kurių 49 – lietuviai, turinčio Ljoret de Maro pašonėje – ramiame Canyelles rajone.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Linos Karbauskienės namas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Linos Karbauskienės namas Blanese

O štai buvusių L.Karbauskienės kaimynų teigimu, šiame name kadaise gyveno ir garsusis futbolininkas Diego Maradona.

Dar 1976 m. pastatytas pirmasis Karbauskių namas nuo antrojo nutolęs apie 10 km atstumu. Jo dydis – perpus mažesnis (290 kv. m), tačiau sklypas, o tiksliau du sujungti į vieną, – kur kas didesnis už valdomą Blanese ir siekia beveik 1 600 kv. m.

Namas stovi apleistas jau penkmetį

Pirmasis Karbauskių namas pardavinėjamas jau kurį laiką. Naujausiame skelbime nurodoma, jog jame, be svetainės ir virtuvės, – keturi miegamieji, du vonios kambariai. Yra ir baseinas, o atstumas iki jūros – vos 500 metrų, tad vaizdas pro langus – nepakartojamas. Tiesa, dviejų aukštų namas prašyte prašosi remonto. Karbauskių turtą maždaug 3–4 mėnesius pardavinėjančios „Finques Rosmar“ agentūros duomenimis, name negyvenama jau apie penketą metų.

Skelbime nurodyta ir kaina – 350 tūkst. eurų, tačiau net ir nekilnojamojo turto agentėms ji atrodo kiek per didelė.

„Galima derėtis. Siūlyti savo kainą. Perduosime savininkui ir jis arba sutiks, arba ne su pasiūlymu. Taip, namą išties reikia tvarkyti. Nėra ten net elektros“, – tikino viena iš „Finques Rosmar“ agenčių.

O štai buvusių L.Karbauskienės kaimynų teigimu, šiame name kadaise gyveno ir net pats jį pastatė garsusis futbolininkas Diego Maradona. Andrew Godsellas savoje knygoje „Planet Football“ rašė, kad 1983 m. D.Maradona ramiai gyveno Ljoret de Mare, kur kurį laiką ilsėjosi nuo futbolo, nes teko gydytis hepatitą. Vėliau namas perėjo vieno vokiečio žinion, o po to – ir į Karbauskių šeimos rankas. Pats R.Karbauskis, paklaustas apie šį įdomų faktą, jokio atsakymo nepateikė.

Išsikraustė paskubomis

Pirmasis Karbauskių namas Ispanijoje stovi apleistas. Tai, kad jame gyventa lietuvių, išduoda vien jau Lietuvos įmonės parduotas krepšinio lanko stovas, – L.Karbauskienė studijuodama universitete itin mėgo žaisti krepšinį. Kaimynų teigimu, kartą jame buvo apsigyvenę neprašyti svečiai, būstas buvo ir apvogtas. Vagis vilioja gausus viduje paliktas turinys – įvairūs buitiniai ir elektronikos prietaisai, vaikiški žaislai, mokykliniai sąsiuviniai, knygelės ir kt.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas Lloret de Mare
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karbauskių namas Ljoret de Mare

„Jie išsikraustė tarsi skubėdami. Net pomidorų padažas, pienas liko stovėti ant stalo. Atrodė, kad jie išvyko į Lietuvą. Bet vėliau, vasaros metu, retkarčiais į šį namą trumpam sugrįždavo.

Pastarąjį kartą Liną matėme praėjusių metų vasarą. Pabuvo čia keletą minučių. Paslaptinga moteris. Nespėjome pakalbėti dėl pušies problemos. Matote, kokie kankorėžiai krinta į mūsų pusę. Praskels dar galvą. Norėjome paprašyti leidimo nupjauti šakas, svyrančias į mūsų kiemą. Kažkada jau tokį leidimą buvome gavę, žadėjo už pjovimo darbus sumokėti pusę sumos – nesumokėjo. Daugiau su ja dėl nieko niekada nekalbėjome“, – teigė 15min pakalbinta šalia Karbauskių gyvenusi danų pora Karin ir Aage.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas Lloret de Mare
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas Ljoret de Mare

Jie į Lietuvos politiko šeimos pašonę atsikraustė prieš 14 metų. Iš pradžių namą įsigijo perpus su kita danų šeimyna – sumokėjo apie 110 tūkst. eurų. Vėliau likusią dalį iš jų išsipirko.

Prieš 6–8 metus, pasak Karin, kaimynų kieme savaitgaliais vykdavo vakarėliai, prisirinkdavo daug svečių, ypač ispanų. Jie plaukiodavo baseine. Lina visad atrodydavo laiminga.

„Mačiau, kad pardavinėjami du namai kaimynystėje. Tačiau ant vieno jų tvoros yra agentūros skelbimas, o ant Linos – ne. Keistai jie pardavinėja. Pirkėjai eina dažnai, tačiau nieko nepeša. Matote didelį baltą namą tolumoje? Priklauso jis prancūzui. Užsigeidė Linos namo jo draugas iš Didžiosios Britanijos, tačiau vėliau apsigalvojo. Per brangu.

350 tūkst. išties yra didelė suma, juk būstas apleistas. Niekad neparduos už tokią sumą. Nežinau, kam tiek metų laiko jį tuščią, juk reikia įvairiausius mokesčius mokėti“, – pečiais gūžčiojo Aage.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas Lloret de Mare
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Buvęs Linos Karbauskienės kaimynas Aage

Ramūno Karbauskio kaimynai nėra matę

Prieš 6–8 metus, pasak Karin, kaimynų kieme savaitgaliais vykdavo vakarėliai, prisirinkdavo daug svečių, ypač ispanų. Jie plaukiodavo baseine. Lina visad atrodydavo laiminga. Vakarėliai problemų kaimynams nekeldavo.

Važinėdavosi Lina, pasak Karin, juoda didele „Volvo“ mašina lietuviškais numeriais. Iš kiemo kaskart išrūkdavo dideliu greičiu.

Apie kaimynės iš Lietuvos vyrą pašnekovai teigė nieko nežinantys. Niekada jo nematę. Manę, jog lietuvė, kurią kartais pokalbio metu pavadindavo este ar latve, ištekėjusi už kokio ispano. Parodžius R.Karbauskio nuotrauką, Karin dar kartą papurtė galvą: „Koks simpatiškas vyras. Turi skandinaviškų bruožų. Bet niekada jo nemačiau. Vasarą kaimynę lankydavo brolis, mama, kiti draugai, bet jis... Ne, tik ne šis vyras.“

Taigi Lina – paslaptinga moteris Lietuvoje, o štai Ramūnas, atrodo, – paslaptingas vyras Ispanijoje. Jį šioje užsienio šalyje pažįsta tik artimiausios L.Karbauskienės draugės. Tačiau „kaimynų nežinojimą“ galėtų paaiškinti faktas, jog danai ilgą laiką į savus namus Ljoret de Mare atvykdavo tik švenčių metu arba vasarą – 6–8 savaitėms. Į Ispaniją iš Danijos jie persikraustė tik pernai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas Lloret de Mare
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Linos Karbauskienės namas Ljoret de Mare

Tikisi naujų kaimynų

O štai Karbauskių šeima savame name apsigyveno maždaug prieš 20 metų. Iš pradžių, kol Lietuva nepriklausė Europos Sąjungai, Ispanijoje Lina galėdavo praleisti tik keletą mėnesių – privalėdavo grįžti trumpam į Lietuvą. Galiausiai ji įsikūrė svečioje šalyje ir ėmėsi žvalgytis naujo būsto Blanese. Taip 2010 m. uoloje iškilo, tikėtina, daugiau nei milijono eurų vertės gyvenamasis būstas prabangiame San Fransisko rajone.

Kaimynai danai tikino ne kartą lankęsi Linos valdomoje baldų parduotuvėje – pirkę veidrodį. Prekės, anot jų, kokybiškos, bet brangokos. Tačiau vėliau parduotuvė persikėlė į kitą vietą.

Canyelles rajonas, danų poros teigimu, – itin ramus. Jie įsimylėjo jį vos pamatę. Džiaugiasi ir tuo, kad yra vieninteliai gyventojai iš Danijos, nes ne taip, kaip, pvz., anglai, jie nemėgsta dalintis kaimynyste su tautiečiais. Rajone įsikūręs ne vienas užsienietis: olandas, vokietis, prancūzas.

„Norėtume, jog pagaliau čia apsigyventų kaimynai. Būtų saugiau. Juk kai išvyksti kur, smagu, kad kas prižiūri tavo namus. Ir mes stengiamės užmesti akį į Linos nuosavybę, nes ji čia atvažiuoja itin retai“, – viltį išsakė danai.

Namus teigia deklaravęs

Tai, kad Ispanijoje turi du namus, pripažino ir pats 15min pakalbintas R.Karbauskis. Politikas patikino, jog visas jo įsigyjamas nekilnojamasis turtas Lietuvoje ar užsienyje yra deklaruojamas. Ne išimtis ir namai Blanese bei Ljoret de Mare.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Visi duomenys apie sandorius yra pateikti deklaracijose, kurias tikrina tam įgaliojimus turinčios institucijos. Turtą deklaruoju nuo 1996 m., kada pirmą kartą tapau Seimo nariu. Visas šeimai priklausantis nekilnojamasis turtas deklaruojamas mano deklaracijose.

Nėra nė vieno nekilnojamojo turto objekto, priklausančio man nuosavybės teise, kuris nebūtų deklaruotas, – patikino „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Abu jūsų minimi objektai yra deklaruoti jų įsigijimo metais. Nėra nė vieno nekilnojamojo turto objekto, priklausančio man nuosavybės teise, kuris nebūtų deklaruotas“, – patikino „valstiečių“ lyderis, nesileidęs į konkretumus, pvz., kada tiksliai namus Ispanijoje įsigijo ir kokia jų vertė.

Remiantis viešai prieinamais 2015 m. R.Karbauskio turto deklaracijos duomenimis, Nekilnojamojo turto registre registruotinų patalpų, inžinerinių ir kitų statinių vertė siekia 1 044 705 eurų, žemės sklypų – 1 006 089 eurų. Tačiau konkretūs namai ar žemės sklypai bei jų vieta nėra viešai išskiriami ir aprašomi. Duomenys skelbiami apibendrinti.

„Pagal Ramūno Karbauskio turto deklaracijoje pateiktus duomenis nėra galimybės identifikuoti, kuris nekilnojamasis turtas deklaruojamas, kadangi adresas turto deklaracijoje nenurodomas. Taip pat nenurodoma konkreti valstybė, kurioje yra nekilnojamasis turtas registruotas. Turto deklaracijoje nurodoma tik tai, ar turtas registruotas Lietuvoje, ar užsienyje. Seimo nario deklaruoti nekilnojamojo turto objektų duomenys atitinka VMI turimą informaciją“, – pabrėžė Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

Pirmasis reportažų ciklo iš Blaneso straipsnis: Linos Karbauskienės pėdsakais (1): namą milijonierių kvartale įsigijo iš „Blaneso karalienės“

Antrasis reportažų ciklo iš Blaneso straipsnis: Linos Karbauskienės pėdsakais (2): „privet“ tariantis kaimynas, uždara gatvė ir ratuota apsauga

Kitame 15min žurnalistų straipsnyje iš Blaneso skaitykite, kuo Ispanijoje užsiima L.Karbauskienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Vilkaviškietis senoviniu „Moskvičiumi“ įveikia tūkstančius kilometrų

Aktualu

Regina Statkuvienė: Ar tikrai valstybė apgins vaikus?

Aktualu

Gerasis nacis: Vilniuje šimtus žydų išgelbėjęs vokietis tapo filmo herojumi

Gazas

Palangos lenktynėse pergalę išplėšė „Porsche“ vairavusi „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komanda

Vardai

Princui George'ui suėjo penkeri: mielas būsimo karaliaus albumas ir nauja, nuginkluojanti šypsena

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 liepos 15 – 21 d.)

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Kolumbija. Rytų Andų pabėgėliai

Vardai

Palangoje – vienintelis solinis Jazzu koncertas: gerbėjų antplūdis ir „kietos moterys“ scenoje

Verslas

Pabėgimas į gamtą: Baltijos saloje suartėjo skandinaviškos ir japoniškos tradicijos

Gyvenimas

Ką daryti, kai vaikas užsimano šuniuko ar kačiuko

Mokslas.IT

Vienišiausias žmogus Žemėje: Amazonės džiunglėse nufilmuotas 22-ejus metus čia gyvenantis vyras

Vardai

Kodėl Meghan Markle ir Kate Middleton negali avėti batų su platforma šalia karalienės

Gyvenimas

„Frida“ įkūrėja D.Baranauskė apie smurto šeimoje mastą: vyrai naudojasi moterų meile

Vardai

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

24sek

LaVaras Ballas išdėstė savo požiūrį išsilavinimo svarbą: „Sportininkui jis visiškai nereikalingas“

Aktualu

Išgelbėk draugą: jaunieji medikai pajūryje poilsiautojus moko pirminio gaivinimo 

Kultūra

Septynios Dano Browno knygos – nuo geriausios iki blogiausios

Aktualu

Lietuva – vienintelė ES šalis, neleidžianti dirbti prieglobsčio prašytojams

15min iš Argentinos Pasaulis kišenėje

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (II): transliacija iš pasaulio krašto, perspėjimas dėl lenkų ir karas dėl Kavarsko

Vardai

Klaipėdą sudrebino įspūdingas Donato Montvydo cirko šou

Naujienos

Aktualu

Ankstyvas rytas Palangos tvarkytojams: konteineriai medžiuose ir rutulių žvejyba

Aktualu

Regina Statkuvienė: Ar tikrai valstybė apgins vaikus?

Pasaulis kišenėje

Vilkaviškietis senoviniu „Moskvičiumi“ įveikia tūkstančius kilometrų

Aktualu

Orai.lt: tvankus ir šiltas oras nesitrauks

Vardai

Princui George'ui suėjo penkeri: mielas būsimo karaliaus albumas ir nauja, nuginkluojanti šypsena

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 liepos 15 – 21 d.)

Aktualu

Gerasis nacis: Vilniuje šimtus žydų išgelbėjęs vokietis tapo filmo herojumi

Gazas

Palangos lenktynėse pergalę išplėšė „Porsche“ vairavusi „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komanda

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Kolumbija. Rytų Andų pabėgėliai

Vardai

Palangoje – vienintelis solinis Jazzu koncertas: gerbėjų antplūdis ir „kietos moterys“ scenoje

Verslas

Pabėgimas į gamtą: Baltijos saloje suartėjo skandinaviškos ir japoniškos tradicijos

Gyvenimas

Ką daryti, kai vaikas užsimano šuniuko ar kačiuko

Mokslas.IT

Vienišiausias žmogus Žemėje: Amazonės džiunglėse nufilmuotas 22-ejus metus čia gyvenantis vyras

Vardai

Kodėl Meghan Markle ir Kate Middleton negali avėti batų su platforma šalia karalienės

Gyvenimas

„Frida“ įkūrėja D.Baranauskė apie smurto šeimoje mastą: vyrai naudojasi moterų meile

Vardai

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

Kultūra

Septynios Dano Browno knygos – nuo geriausios iki blogiausios

Naktinis reidas Vilniaus gatvėse

24sek

LaVaras Ballas išdėstė savo požiūrį išsilavinimo svarbą: „Sportininkui jis visiškai nereikalingas“

Aktualu

Išgelbėk draugą: jaunieji medikai pajūryje poilsiautojus moko pirminio gaivinimo 

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min