Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liūtis skandino ne tik Vilnių: plaukė ir Elektrėnai, Molėtai, Trakai

Liūtis Elektrėnuose
15min skaitytojo nuotr. / Liūtis Elektrėnuose
Šaltinis: 15min
2
A A

Vilnius antradienio vakarą vėl paskendo – smarkios liūtys privertė ne vieną vairuotoją gerokai pasijaudinti, nes grįžti į namus ne visiems buvo lengva. Dar smarkiau prilijo ir kituose netoli sostinės esančiuose rajonuose, tačiau jų vadovai labai skųstis neskuba. Esą potvynių nekilę. Bėdų tebeturi tik Širvintos.

Kaip BNS informavo Hidrometeorologijos tarnyba, Vilniuje antradienį vakare ir trečiadienį naktį iškrito 45 milimetrai kritulių – mažiau negu per birželio pabaigoje įvykusią liūtį. Tada iškritusių kritulių kiekis siekė 55 milimetrus.

Daugiausiai per antradienio ir trečiadienio liūtį lijo Elektrėnuose – čia fiksuotas katastrofinis lietus – 80 milimetrų. Trakuose iškrito apie 78 milimetrai kritulių, Molėtuose 54 milimetrai – čia fiksuoti stichiniai lietūs. Taip pat daug lijo Ignalinos rajone (53 mm), Švenčionyse (46 mm), Alytuje (34 mm).

Molėtuose ir Trakuose – neblogai

Tačiau Molėtų vicemeras Mindaugas Kildišius trečiadienį priešpiet 15min sakė, kad didelių problemų nekilo.

„Kažkur išplauti keliai, kažkur pasemti kiemai, daržai, žemesnės vietos. Šiaip stipresnių padarinių išvengta, tuo džiaugiamės. Tačiau net ir per liūtį važinėjau po miestą, didelių balų nebuvo, tikrai niekas neskendo“, – sakė M.Kildišius.

Didžiausia liūtis Molėtuose pliaupė apie 20 val.

Trakuose, kur taip pat iškrito rekordiškai daug kritulių, irgi didelių problemų nekilo. Kaip sakė Trakų rajono savivaldybės mero patarėja Dominyka Semionovė, nors lijo itin smarkiai, tačiau potvynių nebuvo, o trečiadienio rytą net tvarkyti nieko nereikėję, miesto gatvės atrodė lyg nuplautos.

„Palyginti su Vilniaus situacija, pas mus viskas labai gerai. Gatvės išplautos, net nereikia valyti. Gal čia ir ežerai padeda, kur nuokalnės, nubėga vanduo“, – kalbėjo D.Semionovė.

Elektrėnai plaukė

Elektrėnuose situacija sudėtingiausia. Čia iškrito net apie 80 mm kritulių – fiksuotas katastrofinis lietus. Skendo automobiliai, vairuotojai pametė daugybę transporto priemonių numerių, gatvės buvo sunkiai išvažiuojamos.

Elektrėnų mero patarėjas Vaidas Andriejauskas 15min patvirtino, kad situacija buvo itin sudėtinga, užlietos miesto gatvės, bet trečiadienį jau tvarkomasi.

Pasak Elektrėnų mero Kęstučio Vaitukaičio, sudėtingesnė situacija yra viename vaikų darželyje, taip pat vanduo užpylė kelių pastatų rūsius, sutriko siurblinių darbas.

„Su vienu darželiu yra problema: su elektra kažkas yra. Ir siurblinės visos – kaip ir visur. Dirba brigados, santechnikai dirba“, – BNS sakė meras.

Elektrėnų savivaldybės nuotr./Liūties padariniai Elektrėnuose
Elektrėnų savivaldybės nuotr./Liūties padariniai Elektrėnuose

„Elektrėnų komunalinio ūkio“ direktorius Ričardas Leckas patvirtino, kad antradienio vakaras buvęs nelengvas, bet pasižiūrėjus į Vilnių viskas neatrodė taip jau blogai. „19 val. aš pats važiavau pro Elektrėnus, tai, nenorėdamas gadinti mašinos, viena gatve nepravažiavau, Trakų gatvėje irgi buvo vandens. Drąsesni rizikavo, aš apvažiavau Saulės gatve ir nebuvo ten potvynio. Paskui buvo antra liūtis“, – sakė R.Leckas.

Elektrėnų nuotekų siurblinės veikė gerai, kai vanduo nukrito – viskas normalizavosi, teigė R.Leckas. Vandens srautai neperpildė ir rezervuarų Alesnykų kaime, netoli Kazokiškių sąvartyno. R.Leckas užtikrino, kad iš čia nuotekos į Nerį nepateko.

Problemų patyrė ir Elektrėnų daugiabučių gyventojai. Anot R.Lecko, ypač senajame rajone užpilta nemažai butų, vanduo skverbėsi per siūles, nespėjo nubėgti nuo stogų, buvo užpilti rūsiai.

Širvintose taip pat problemų kilo daug. Vilnius po liūties tvarkosi, tačiau įspėjama, kad po savaitės viskas gali pasikartoti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Užlietas Širvintų ligoninės rūsys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Užlietas Širvintų ligoninės rūsys

Draudikai skaičiuoja nuostolius

Ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pranešė, kad 16 val. duomenimis, buvo užregistruota 215 vakarykščio lietaus ir audros žalų, planuojama žalų skaičius dar augs iki 250-280 pranešimų, preliminariai nuostoliai klientams sieks ketvirtį milijono eurų. Šios liūties nuostoliai prilygs prieš dvi savaites buvusios audros nuostoliams.

Apie 20 proc. žalų – apsemti automobiliai: jie skendo ir stovintys (garažuose, parkavimo vietose, žemiau esančiose gatvėse), taip pat patyrė hidrosmūgius. Apie 20 proc. visų žalų sudaro dėl žaibavimo kilusių viršįtampių žalos, kai buvo sugadinta elektronika gyventojų namuose ar verslo įstaigose. „Lietuvos draudimas“ yra registravęs keletą inžinerinio pobūdžio žalų – paplautas gruntas, nuplauti remontuojamo kelio šlaitai ir panašūs atvejai.

15min skaitytojo nuotr./Liūtis Vilniuje
15min skaitytojo nuotr./Liūtis Vilniuje

Audrius Pilčicas, Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius, tvirtino, kad dėl vakarykštės liūties klientų kreipinių skaičius bei patirti nuostoliai auga. ERGO registravo 72 žalas, o prognozuojama žalų suma preliminariais duomenimis sudaro 83 tūkst. eurų. Vidutinė žala siekia 1150 eurų.

Dėl liūties nukentėjo gyventojų būstai – lubos, sienos, grindys, žalos pridaryta ten buvusiam turtui, sugadinta elektrotechnika. Kalbant apie automobilių gedimus, daugiausia žalų patirta dėl hidrosmūgių ir užkritusių objektų.

Klientų kreipinių daugiausia sulaukta Vilniuje ir Vilniaus raj., o taip pat Kaune, Marijampolėje, Lazdijuose, Klaipėdos rajone.

Daugiabučius namus Vilniuje prižiūrinčios bendrovės „Mano būstas“ Klientų aptarnavimo centras lietingą naktį iš antradienio į trečiadienį sulaukė 5 kartus daugiau gyventojų pranešimų nei įprastai. Gelbėti gyventojų turtą buvo sutelktos maksimalios daugiabučių administratorių avarinės tarnybos pajėgos.

Dėl persipildžiusios miesto lietaus kanalizacijos buvo užtvindyti ir kai kurių daugiabučių namų rūsiai, požeminės stovėjimo aikštelės, laiptinės.

„Įprastai per dieną sulaukiame apie 20 avarinių iškvietimų, o praėjusią naktį jų buvo daugiau nei 100. Daugiausia gedimų fiksuota dėl lietaus kanalizacijos užsikimšimų, kai miesto nuotekų tinklai nesugebėjo sugerti tokio didelio kritulių kiekio. Dėl to kai kurių daugiabučių rūsiuose, laiptinėse bei požeminėse automobilių aikštelėse ėmė kauptis vanduo. Iki šio ryto didžiąją dalį avarijų mums pavyko sutvarkyti“, – sakė „Mano būsto“ Avarinės tarnybos vadovas Gintaras Rabikis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min