Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 14d. 18:55 , Atnaujinta: 2020 gegužės 14d. 19:15

LLRA-KŠS: J.Narkevičius kreipėsi į teisės institucijas dėl šmeižto

Jaroslavo Narkevičiaus trumpas komentaras
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Jaroslavas Narkevičius

Po LRT tyrimo apie galimą susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, prieš dešimtmetį ėjusio aukštas pareigas Vilniaus miesto savivaldybėje, įtaką statybų bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimint darželių bei mokyklų remonto konkursus, Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcija išplatino pareiškimą. Jame nurodoma, kad J.Narkevičius kreipėsi į teisės institucijas prašydamas dėl šmeižto patraukti baudžiamojon atsakomybės žurnalistus bei konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį.

LLRA-KŠS frakcijos pareiškime dėstoma, kad, pasak J.Narkevičiaus, tyrime nurodyti teiginiai yra melagingi ir šmeižiantys. Frakcija LRT tyrimą sieja su Susisiekimo ministerijos auditais dėl buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio ir jo komandos galimo valstybinių lėšų iššvaistymo.

„Savo ruožtu Seimo LLRA-KŠS frakcija dės visas pastangas, kad Generalinei prokuratūrai, STT ir FNTT ministro J.Narkevičiaus praeitą savaitę atiduota medžiaga apie buvusių susisiekimo ministrų Eligijaus Masiulio ir Roko Masiulio korupcinius sprendimus ir virš 100 mln. eurų padarytą žalą Lietuvos valstybei pasiektų teismo salę“, – nurodoma pareiškime, kurį pasirašė LLRA-KŠS frakcijos Seime seniūnė Vanda Kravčionok.

Anot LRT tyrimo, J.Narkevičius už sėkmę renovacijos konkursuose iš bendrovės „Sodžiaus būstas“ galėjo reikalauti 10 proc. nuo laimėtų sumų. Už tuos pinigus esą buvo rekonstruotas J.Narkevičiaus namas Trakuose, atskleidė LRT tyrimas, nenurodęs šaltinio pavardės. J.Narkevičius viską neigia ir vadina šmeižtu. Jis LRT tikino nežinąs, kas yra „Sodžiaus būstas“ ir kas yra jo vadovas. Tačiau skandalu virtusios istorijos herojus 15min sutiko atskleisti savo tapatybę – tai „Sodžiaus būsto“ buvęs savininkas Aleksandras Ribnikovas. Jis 15min papasakojo plačiau apie situaciją, pridūręs, kad J.Narkevičius yra jo dukros krikštatėvis.

Nuotrauka iš A.Ribnikovo asmeninio archyvo/Jaroslavas Narkevičius (kairėje) ir Aleksandras Ribnikovas per A.Ribnikovo dukters krikštynas. J.Narkevičius yra A.Ribnikovo dukters krikšto tėvas
Nuotrauka iš A.Ribnikovo asmeninio archyvo/Jaroslavas Narkevičius (kairėje) ir Aleksandras Ribnikovas per A.Ribnikovo dukters krikštynas. J.Narkevičius yra A.Ribnikovo dukters krikšto tėvas

A.Ribnikovo teiginius 15min publikacijoje J.Narkevičius įvardijo šmeižtu ir dėl to penktadienį kreipsis į prokuratūrą su pareiškimu. Apie tai ketvirtadienį vakare 15min išplatintame pranešime informavo susisiekimo ministro patarėja Aldona Violeta Grinienė.

„Mano atsakymas yra aiškus ir paprastas – tai yra suorganizuoto šmeižto tąsa, kuri šiandien pasirodė LRT tyrimo akivaizdoje“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė J.Narkevičius, kurį cituoja naujienų agentūra BNS.

„Jūs žinote, kad dar rudenį mūsų komanda pradėjome eilę tyrimų, eilę auditų, vienas iš jų – Lietuvos geležinkelių elektrifikavimo ruožo auditas, kitas auditas – Automobilių kelių direkcijos nepanaudotų lėšų bei konkursų neįvykdymo, kelių nepakankamo tiesimo. (...) Per tą laiką sulaukiau ne vieno skambučio, pokalbio, raginimo, dviprasmiškų teiginių, kad neverta tęsti tuos darbus“, – teigė ministras.

15min ir asmeninio archyvo nuotr./Jaroslavas Narkevičius ir Aleksandras Ribnikovas
15min ir asmeninio archyvo nuotr./Jaroslavas Narkevičius ir Aleksandras Ribnikovas

J.Narkevičius sakė, kad istorija dėl šeimos namo yra bandymas jį diskredituoti, tačiau jis neketinantis pasiduoti ir ketina kreiptis dėl šmeižto.

Anot LRT, pagal dabar jau bankrutavusios bendrovės „Sodžiaus būstas“ savininko kreipimąsi ikiteisminį tyrimą yra pradėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Jos atstovė LRT Tyrimų skyriui nurodė, kad „STT šio klausimo nekomentuoja“.

Valdantieji – premjeras Saulius Skvernelis ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis – ketvirtadienį teigė pasitikintys J.Narkevičiumi.

„Nematau jokio skandalo, matau pasektą pasaką, pagal pirminius duomenis. O priemonių imtis turės dabar čia labai aiškiai teisėsauga. Jeigu yra žmogus, kuris teigia, kad jis piktnaudžiavo tarnyba ir tą prisipažįsta, tai turės būti įvertintas. Ir įvertintas tas politikas, kuris galimai turėjo įtaką priimant vieną ar kitą sprendimą, tai yra tuometinis Vilniaus administracijos direktorius“, – nurodė premjeras.

„Jis puikiai tvarkosi ministerijoje. Ir šitoje situacijoje, kaip ir pasakė premjeras, jeigu būtų kokie nors pagrindai šnekėti apie kažkokius nusikaltimus iš ministro pusės, bus ir vertinimai. O dabar šnekėti apie tai, kad LRT tyrimas yra pagrindas, atleiskite, deja, aš taip nemanau“, – pažymėjo valdančiųjų atstovas. R.Karbauskis mano, kad LRT tyrime kalbama apie nusikaltimą. Anot jo, atsakingos institucijos tikriausiai atliks tyrimą.

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min