Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 24d. 13:31 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 24d. 14:55

LSDP kandidatas į prezidentus – V.Andriukaitis, D.Šakalienė siūloma į Europos Parlamentą

Vytenis Andriukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytenis Andriukaitis

„Žmonių vardu“ pavadintoje konferencijoje Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) paskelbė naująją partijos viziją ir pristatė savo kandidatus artėjančiuose rinkimuose. Prezidento rinkimuose partijai atstovaus Vytenis Povilas Andriukaitis.

Socialdemokratų konferencijoje tvirtintas partijos kandidatas kitų metų gegužės mėnesį vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Net 40 partijos skyrių kandidatu pasiūlė Europos Sąjungos komisaru, atsakingu už sveikatą ir maisto saugą, šiuo metu dirbantį Vytenį Povilą Andriukaitį. Keli skyriai iškėlė parlamentarę Rasą Budbergytę ir EP narę Viliją Blinkevičiūtę.

„Vytenis yra apie socialdemokratiją, apie vertybes. Ir tai ne kartą yra įrodęs. Absoliuti dauguma mūsų partijos skyrių palaiko Vytenį Andriukaitį. Aš esu įsitikinęs, kad Vytenis atlieps didžiosios mūsų visuomenės dalies, trokštančios kairiosios politikos, poreikį“, – tikino partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Tiesa, pats Vytenis Andriukaitis konferencijoje nedalyvavo ir savo žodžio netarė.

Kandidatų į EP sąraše – D.Šakalienė

Europos parlamento rinkimuose pagrindinį LSDP penketuką sudarys Vilija Blinkevičiūtė, Seimo nariai Rasa Budbergytė, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas ir Kauno regiono politikė Orinta Leiputė.

Papildomą vietą sąraše G.Palucko siūlymu gavo ir partijos Garbės tarybos pirmininkas, diplomatas, istorikas Vytautas Plečkaitis. 9 -uoju numeriu įrašyta buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, 15-uoju buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis.

Išplėstiniame sąraše įrašyta ir Seimo narė Dovilė Šakalienė, į parlamentą patekusi su valstiečių žaliųjų sąrašu, vėliau prisijungusi prie liberalų ir tik tada tapusi LSDP frakcijos nare.

D.Šakalienės teigimu, pati į EP pretenduoti neketino, o jos pavardę sąraše norėjo matyti kai kurie partijos skyriai.

Kandidatų diskusijoje V.Blinkevičiūtė pasakojo, kad jos tikslas yra Vokietijos kanclerės Angelos Merkel skatinamos solidarumo idėjos įgyvendinimas. Jos teigimu, Europos Sąjunga negali mažinti Žemės ūkio ir Sanglaudos fondų skiriamų lėšų.

J.Olekas pasidžiaugė, kad Lietuvos saugumo situacija yra gera ir tai patvirtina kariuomenės šimtmetį pažymintis gausus karinis paradas. „Bet tikrasis saugumas yra socialinis, kultūrinis“, – teigė buvęs krašto apsaugos ministras.

Paklaustas apie bendrų Europos karinių pajėgų idėją, J.Olekas buvo skeptiškas, ragindamas veikti NATO formate ir „spręsti minkštuosius saugumo klausimus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:44
01:38
Parašykite atsiliepimą apie 15min