Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSU garbės daktaru inauguruotas žymus Švedijos mokslininkas

H.Westerblad
LSU nuotr. / H.Westerblad
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos sporto universiteto Garbės daktaro regalijos įteiktos žymiam Švedijos mokslininkui, Karolinska universiteto profesoriui Hakanui Westerbladui. LSU Senato pirmininko Alekso Stanislovaičio teigimu, šis garbingas titulas H. Westerbladui suteiktas už nuopelnus vystant sporto mokslą ir svarbius tarptautinius sporto mokslo tyrimų projektus bendradarbiaujant su Lietuvos sporto universitetu.

 H. Westerbladas ne kartą lankėsi Unversitete, skaitė paskaitas studentams ir mokslo darbuotojams, nuolat dalyvauja bendruose moksliniuose tyrimuose ir yra parengęs ne vieną bendrą mokslinį straipsnį su LSU mokslininkais.

Mokslininkas H. Westerbladas yra garsų švedų ląstelinės raumenų fiziologijos profesorius.

„Džiaugiuosi, kad šiandien Universiteto garbės daktarų gretas papildė vienas iškiliausių Europos sporto mokslininkų. Hakano Westerblado dėka mes žengiame dar vieną žingsnį iš posovietinio mokslinio mąstymo į europinį. Dėkoju LSU garbės daktarui už bendradarbiavimą ir pagalbą siekiant mokslo tiesos“, – sakė LSU rektorius, Albertas Skurvydas.

Mokslininkas H. Westerbladas yra garsų švedų ląstelinės raumenų fiziologijos profesorius. Jo tyrimų sritis – griaučių ir širdies raumenų funkcijų pasireiškimas, sergant II tipo cukriniu diabetu, širdies nepakankamumu ir sisteminėmis uždegiminėmis ligomis. H. Westerbladas yra žurnalų „Journal of Physiology“ ir „European Journal of Applied Physiology“ vyriausiasis redaktorius.

„Bendradarbiauti su Lietuvos sporto universitetu pradėjome beveik prieš septynerius metus. Per tą laiką pavyko nuveikti daug prasmingų ir svarbių darbų. Mielai tęsiu mūsų bendradarbiavimą ir mokslinę veiklą. Tai, kad man suteiktas Garbės daktaro vardas, labai džiugina. Noriu padėkoti visiems, kurie įvertino mano veiklą“, – sakė LSU garbės daktaras prof. Hakanas Westerbladas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min