Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LTV: Lietuvoje brangs daržovės

Daržovės
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Daržovės
Šaltinis: 15min
0
A A

LTV laida „Šiandien“ pranešė, kad už daržoves šiemet reikės mokėti brangiau.

Visoje Europoje dėl sausrų ir liūčių daržinininkai patyrė nuostolių, todėl daržovių kaina šoktelėjo trečdaliu ir neabejojama, kad ji dar labiau augs. Lietuvos daržovių augintojai sako jau praradę apie penktadalį derliaus, o štai Latvijos ir Estijos daržininkai nukentėjo mažiau, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Šiaulių rajono ūkininko laukuose išvedžiotas specialus drenažas, kuriuo iš svogūnų ir morkų lysvių pumpuojamas vandens perteklius. Anot Lino Šateikos, jo laukus lietūs šiemet siaubė net 9 kartus, tad derlius sumenko dešimtadaliu. Prastesnė ir daržovių kokybė, nes vandenyje mirkstantys svogūnai ir morkos labai greitai genda.

„Bandom gelbėti kiek įmanoma. Produkcija, kuri auginta iš svogūnėlių, o ne iš sėklų, jau imama iš lauko ir ji tiesiog atskiriama nuo užmirkusių. Negali pritaikyti mechanizacijos, rankom žmonės renka iš tų balų, tad patiriami didžiuliai nuostoliai“, – kalbėjo L. Šateika.

Panaši padėtis visoje Lietuvoje. Daržovių augintojų asociacijos teigimu, lietūs, sausros ar kruša palietė beveik visus daržininkus. Vidurio Lietuvoje tiesiog laukuose pūva kopūstai, o štai Pasvalio rajone morkos džiūsta nuo sausros.Sausros ar kruša palietė beveik visus daržininkus.

Jau dabar skaičiuojama, kad Lietuvos daržovių augintojai prarado iki penktadalio derliaus, tačiau nuostoliai dar gali augti.

„Oras karštas, drėgna, ligos plinta. Tai, ko neužliejo, kas nesupuvo vandenyje, tai dabar pasėliai kenčia nuo ligų“, – teigia Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkiekė.

Sausros ir lietūs siaubia visą Europą, todėl atsiradus paklausai, pastaruosius metus kritusios daržovių kainos vėl pradėjo augti. Rusijos pardavėjai   vilioja Lietuvos ūkininkus išankstiniais užsakymais ir siūlo net iki 30 procentų didesnes supirkimo kainas.

Tuo metu Latvijos ir Estijos daržininkai, kurių gamtos šėliojimai irgi neaplenkė, sako, kad nuostolius dar anksti skaičiuoti, tačiau jau dabar akivaizdu, kad jie bus kelis kartus mažesni nei Lietuvoje. Latviai tikisi panašaus kaip pernai daržovių derliaus, estai – tik 5 proc. menkesnio.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min