Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 21:01 , Atnaujinta: 2019 gegužės 14d. 21:34

LVŽS frakcija nepalaikė siūlymo trauktis iš valdančiosios daugumos, bandys plėsti koaliciją

Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis

Antradienį į porinkiminį posėdį rinkosi valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija. Anot frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, visi pasisakė už tai, kad LVŽS „prisiimtų atsakomybę“. „Kadangi matome, kad niekas kitas jos nesiruošia prisiimti“, – pridūrė jis. Galutinį sprendimą dėl to priims partijos taryba.

„Valdančioji dauguma, mes prie to dirbame, turėtų būti dar ir sustiprinta. Tas yra mūsų tikslas. Bet ar valdanti dauguma, ta kuri yra, būtų ar ne, partijos pozicija paaiškės penktadienį, o atitinkamai, kas bus išrinktas – prezidentas, prezidentė – jis ar ji šnekėsis su valdančia dauguma, kadangi kitos neatsiras“, – žurnalistams po posėdžio dėstė R.Karbauskis, teigęs susidaręs įspūdį, kad niekas kitas kitokios valdančiosios daugumos nepretenduoja kurti.

Partijos pirmininkas atkreipė dėmesį, kad dirbti toliau esą skatino ir pati opozicija: „Suprantu, kad niekas nenori imtis atsakomybės. Visi sako, kad mes turim dirbti toliau. Visi taip sako – netgi opozicija, kaip nekeista.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

LVŽS lyderis tikino, kad posėdžio metu buvo kalbėtasi atvirai, išsakyta įvairių minčių. R.Karbauskis pažymėjo, kad vienu klausimu jo ir prezidento rinkimuose dalyvavusio premjero Sauliaus Skvernelio nuomonės išsiskyrė.

„Tikrai buvo žmonių, kurie balsavo iš mūsų pačių rinkėjų ne už mūsų kandidatą, dėl to, kad jie paprasčiausiai vienaip ar kitaip buvo įkalbinėjami balsuoti už kitą kandidatą. Tai nėra balsavimas prieš, mano įsitikinimu, ir daugelis žmonių pasakė, kad tai nėra balsavimas prieš Saulių Skvernelį arba šitą Vyriausybę“, – kalbėjo politikas.

Ar LVŽS tęs darbus valdančiojoje daugumoje, jo įsitikinimu, paaiškės tada, kai bus išrinktas naujas šalies vadovas.

Apie savo pasiektą rezultatą prezidento rinkimuose kalbėjęs S.Skvernelis tikino vertinantis tai, kad už jį balsavusių piliečių skaičius buvo didesnis nei už partiją per Seimo rinkimus. Bet pridūrė: „Vertinu tai kaip akivaizdų faktą – kaip pralaimėjimą – tą poziciją neigti ar kvestionuoti būtų labai keista. Tai yra pralaimėjimas, užimta trečia vieta. Nepatekimas į antrąjį turą yra pralaimėjimas. Aš tai vertinu asmeniškai.“

S.Skvernelis teigė, kad po rinkimų jam buvo svarbu išsiaiškinti frakcijos narių nuomonę. LVŽS frakcija antradienį posėdžio metu išreiškė jam pasitikėjimą. Apie tai daugiau – čia.

Penktadienį S.Skvernelis ir R.Karbauskis pasitikėjimą tikrinsis LVŽS taryboje.

Klausiamas, ar buvo kalbėta apie tai, ką remti antrajame prezidento rinkimų ture, kuriame varžysis Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda, R.Karbauskis tikino, kad tokia kalba buvo.

„Bet šiandien sprendimo nėra“, – akcentavo jis.

Anot R.Karbauskio, po rinkimų bus bandoma plėsti valdančiąją koaliciją. Dabar sutartį dėl bendro darbo yra pasirašę „tvarkiečiai“, LVŽS ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Su tais pačiais „tvarkiečiais“ ir kai kuriuos daugumos sprendimus palaikančia Lenkų rinkimų akcija esą galbūt bus sudaroma koalicija.

Gali būti, kad po rinkimų, po antrojo turo bus pasirašoma koalicinė sutartis.

„Mes su jais diskutuojame ir gali būti, kad po rinkimų, po antrojo turo bus pasirašoma koalicinė sutartis“, – minėjo LVŽS frakcijos Seime seniūnas.

R.Karbauskis tvirtino, kad frakcijos skilimo požymių nėra: „Mes per tą laiką esame labai subrandinę savo suvokimą atsakomybės, darbo patirties įgiję, tokio dalyko nebus.“

Dar prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą LVŽS frakcijos lyderis R.Karbauskis paskelbė, nesėkmės prezidento rinkimuose atveju (jei premjeras S.Skvernelis nepateks į antrąjį rinkimų turą, o taip ir įvyko) ir pralaimėjimo Europos Parlamento rinkimuose atveju (jei nepavyks padidinti turimų balsų skaičiaus) LVŽS trauksis iš valdančiosios daugumos.

Kai kurie LVŽS frakcijos nariai – Virginija Vingrienė, Virginijus Sinkevičius, Jonas Jarutis – tokiam scenarijui viešai reiškė nepritarimą.

Jeigu valdantieji „valstiečiai“ nutars trauktis iš valdžios, opoziciniai konservatoriai prognozuoja, kad įvykiai klostysis pagal vieną iš trijų scenarijų. Apie tai daugiau čia.

Savo ruožtu į antrąjį prezidento rinkimų turą nepatekęs S.Skvernelis pranešė, kad liepos 12-ąją, kai prisieks naujasis prezidentas ir Vyriausybė turės jam grąžinti įgaliojimus, atsistatydins.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:02
22:26
02:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min