Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 17:23

LVŽS nepasirašys susitarimo dėl užsienio politikos: „Projekto turinys yra nekonkretus“

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba nepritarė valdančiųjų rengtam susitarimo tarp parlamentinių partijų dėl užsienio politikos projektui. LVŽS po šiuo susitarimu, kuriame neatsižvelgta į LVŽS pastabas, parašo nedės, rašoma partijos pranešime žiniasklaidai.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pranešama, kad partijos tarybos manymu, valdančiųjų parengto projekto turinys yra „nekonkretus, stokojantis konstruktyvios idėjos, kuri pozicionuotų Lietuvą kaip stiprią, ekonomiškai augančią, telkiančią Europą, atremiant Rusijos formuojamus saugumo iššūkius.“

„Mes likome vienintelė partija Seime, kuriai svarbūs Lietuvos nacionaliniai interesai ir juos giname bei ginsime ateityje. Valdančiųjų užsienio politikos projekte daugelyje vietų tie interesai paminami“, – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, susidaro įspūdis, kad šiuo susitarimu valdantieji siekia, kad visos partijos pritartų, jog valdantieji ir toliau neieškos diplomatinių kelių ir neatstatys santykių su Kinija bei elgsis kitaip, nei elgiasi visos ES valstybės, kurios laikosi ne tik demokratijos principų, bet ir visapusiškai saugo savo piliečius ir visomis priemonėmis rodo, kad yra atsakingos už juos.

„Užsienio politika yra labai svarbi. Nuo jos, kaip matome, priklauso ekonomika, energetika ir kitos valstybei svarbios sritys, todėl užsienio politikai LVŽS skirs ypatingą dėmesį“, – sako LVŽS pirmininkas. R.Karbauskio teigimu, LVŽS artimiausiu metu visuomenei pateiks užsienio politikos gaires Lietuvai, kuriose atsispindės pakitusi geopolitinė situacija.

Susitarimą dėl gynybos pasirašys tik su sąlyga

Kiek anksčiau penktadienį LVŽS pranešė, jog pasirašys susitarimą dėl gynybos, jei valdantieji atsisakys iniciatyvų, kurios, anot partijos, „skaldo visuomenę“.

„Tokiems projektams kaip šeimos sampratos keitimas, narkotikų dekriminalizavimas, visuomenės erzinimas dėl Vytauto Landsbergio kaip valstybės vadovo įteisinimo ir kiti kontroversiški valdančiųjų pasiūlymai turėtų būti išimti“, – sakė R.Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ vadovo, projektais dėl civilinės sąjungos įteisinimo, valstybės vadovo statuso suteikimo Vytautui Landsbergiui ir kitais „valdantieji (...) silpnina visuomenės atsparumą ir demotyvuoja didelę dalį žmonių, kurių vertybės šeimos, žmogaus orumo ir kitais klausimais nesutampa su valdančiųjų“.

Didžiausią opozicinę frakciją Seime turinčios LVŽS taryba penktadienį Šiaulių rajone, Naisiuose, sprendė, ar pasirašys nacionalinius susitarimus dėl gynybos ir užsienio politikos.

LVŽS Seime turi 20 atstovų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min