Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 11d. 12:27

Lyčių lygybė Lietuvoje – tik teorinė

Diskriminacija
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Diskriminacija

Faktinės lyčių lygybės Lietuvoje nėra, pažymėjo Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas (CEDAW).

Ketvirtadienį Ženevoje buvo svarstoma jau penktoji Lietuvos ataskaita pagal šią Konvenciją, kuri yra viena pagrindinių JT tarptautinių sutarčių.

Lietuvos Vyriausybės delegacija, sudaryta iš skirtingų ministerijų ir valstybės įstaigų atstovų, pristatė rezultatus siekiant lyčių lygybės bei įgyvendinant 2008 metų CEDAW komiteto rekomendacijas. Visą dieną trukusį svarstymą stebėjo ir Lietuvos moterų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų – Lygių galimybių plėtros centro ir Socialinių inovacijų fondo – atstovės.

Komitetas pasveikino Lietuvą priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą ir pateikė aibę klausimų dėl smurto šeimoje, specialiųjų laikinų priemonių taikymo, reprodukcinės sveikatos, lytinio švietimo, pažeidžiamų grupių moterų diskriminacijos.

Komiteto abejonės, ar tradicinių šeimos vertybių rėmimas nėra susijęs su patriarchaliniu požiūriu į moterų ir vyrų vaidmenis šeimoje, nebuvo paneigtos.

Daugiausia klausimų sukėlė tinkamo nacionalinio lyčių lygybės mechanizmo nebuvimas, nepakankamas finansavimas bei ankstesnių CEDAW komiteto rekomendacijų nesilaikymas. Buvo atkreiptas dėmesys į kovos su prekyba žmonėmis prastėjimą, pensinio amžiaus moterų skurdą, jaunimo palankių reprodukcinės sveikatos paslaugų nebuvimą.

Vyriausybės delegacija neatsakė į klausimą apie tai, ką valstybė laiko „tradicinėmis šeimos vertybėmis“, kurių projektus ataskaitoje nurodė remianti prioritetine tvarka. Komiteto abejonės, ar tradicinių šeimos vertybių rėmimas nėra susijęs su patriarchaliniu požiūriu į moterų ir vyrų vaidmenis šeimoje, nebuvo paneigtos.

Vyriausybė išreiškė nepritarimą teisės į saugų ir teisėtą abortą ribojimui, o kitais klausimais žadėjo daug teigiamų pokyčių ateinančiais metais.

CEDAW komiteto išvados, kuriose pateikiamos išsamios rekomendacijos Lietuvai, bus priimtos artimiausiu metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min