Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 19d. 12:16

M.Puidokas neoliberalizmą palygino su komunizmu, nori kurti politinį judėjimą

Mindaugas Puidokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mindaugas Puidokas

40-tą gimtadienį antradienį švenčiantis Mindaugas Puidokas spaudos konferencijos Seime metu išreiškė norą kurti politinį judėjimą, besiremiantį tradicinėmis, krikščioniškomis vertybėmis.

Prezidento rinkimų kampanijoje dalyvaujančio M.Puidoko teigimu, politinis judėjimas turėtų būti lyg atsakas į „neoliberalią sistemą“ ir „iškreiptas vertybes“.

Lietuvos politinė sistema, anot M.Puidoko, „keičiantis jėgų pusiausvyrai, praranda stabilumą“. Dėl to esą kaltas neoliberalizmas.

„Palyginkime [...] su komunizmu. Visi gyvenome toje totalitarinėje sistemoje, bet gerai supratome, kas ji yra. Dabar gyvename neoliberalizmo laikais, bet dauguma žmonių ne visai įsivaizduoja, kokie tie laikai yra ir kas jiems būdinga“, – dėstė Seimo narys, teigęs, kad kuriama vartotojiška visuomenė, kurioje dingsta vertybės, pareigos, lieka tik laisvės ir teisės.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas

Jis aiškino, kad Lietuvai svarbu suprasti grėsmės šaltinį, apsibrėžti poziciją, svarstė, ar atlaikysim, pasinaudosim proga apsiginti nuo „įtampos viduje“ ir „išorės grėsmių“.

„Planas labai paprastas – bendrauti, išklausyti ir vienyti žmones, visas politines jėgas, kurios pritaria tradicinėms vertybėms ir esminių pokyčių valstybėje būtinybei. Tik tokiu būdu turėsime realią galimybę sutelkti jėgas ir įveikti beveik trisdešimt metų dominuojančią Lietuvoje korumpuotą pseudo elito ir sisteminių partijų sukurtą sistemą“, – dėstė M.Puidokas.

Praėjusią savaitę jis konkurentams rinkimuose filosofui Arvydui Juozaičiui, Seimo nariui Nagliui Puteikui ir europarlamentarui Valentinui Mazuroniui pasiūlė vienytis – kurti bendrą rinkimų programą ir galiausiai rinkimuose leisti dalyvauti tik vienam politikui.

Antradienį M.Puidokas tikino, kad siekiantis bendradarbiauti ne tik su „nesisteminiais kandidatais į prezidentus“, bet ir politinėmis jėgomis, prezidento rinkimuose siekusiu dalyvauti ambasadoriumi Vygaudu Ušacku, asociacija „Už Lietuvą“, Europos Parlamento rinkimuose norinčiu dalyvauti filosofu Vytautu Radžvilu, „Kauno forumu“, „Vilniaus forumu“ ir kitais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Naglis Puteikis

M.Puidokas reiškė džiugesį, kad V.Mazuronis sutiko apsvarstyti jo pasiūlymą vienytis ir apgailestavo, kad to nepadarė buvęs bendražygis N.Puteikis. Jis, anot Seimo nario, pervargo nuo rinkimų maratono ir daro „vertybines klaidas“.

„Labai liūdna dėl Naglio Puteikio, kad dalyvaudamas [...] rinkimuose, nesugebėjo suprasti ir įvertinti mano vienijimosi plano“, – kalbėjo politikas.

Jis taip pat pažymėjo nedalyvausiantis Europos Parlamento rinkimuose.

Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 26 dieną, prezidento – gegužės 12-ąją.

M.Puidokas yra vienas iš 13 asmenų, šiuo metu renkančių palaikančių piliečių parašus ir siekiančių dalyvauti prezidento rinkimuose. Elektroniniu būdu surinktų parašų politikas turi daugiau nei 10 tūkst., reikia ne mažiau kaip 20 tūkst.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:50
09:16
02:40

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min