Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 04 22

M.Stankūnas apie koronavirusą Lietuvoje: situacija nėra tokia prasta

„Labai noriu tikėtis, kad užsikrėtimų kreivė „nešaus į viršų“ ir mes taip trypčiodami sulauksime, kol vakcinacija mus „išspirs lauk“ iš tos „juodosios zonos“, – feisbuke rašo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. Jis atkreipia dėmesį, kad situacija Lietuvoje nėra tokia prasta.
Mindaugas Stankūnas
Mindaugas Stankūnas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Manau, kad daugelis esat atsidūrę tokioje situacijoje, kai važiuodami automobiliu pamatot kelio ženklą su nuoroda į kokią nors lankytiną vietą. Ten jau esate buvę, bet nusprendžiate išsukti iš kelio ir pažiūrėti dar kartą. Nuvažiavę į vietą žiūrinėjat per automobilio langus ir svarstot ką daryti – ar išlipti ir ilgiau pabūti, ar apsisukti ir važiuoti lauk. Sakyčiau, kad taip galėtume apibūdinti dabartinę COVID-19 situaciją Lietuvoje“, – feisbuke rašė M.Stankūnas.

Jis priminė, kad dar prieš savaitę dalijosi prognoze dėl Lietuvos sugrįžimo į „juodąją zoną“: „O šeštadienį ryte, – pridūrė, – apie tai sužinojome ir jau penkta diena mes ten sukinėjamės.“

„Šiuo metu pagrindinis zonas apibūdinantis rodiklis siekia 528,6 naujų atvejų sk. 100 000 gyv. per 14 d. Įvertinus, kad mes čia jau penkios dienos, tai šis skaičius nėra didelis. Aplamai akylesni pastebi, kad nors mes kiekvieną dieną girdime apie didėjančius skaičius, tačiau jie didėja lėtai. Gerokai lėčiau nei „antrosios bangos“ metu. Žvilgtelkit į pridedamą grafiką.“

Manau, kad daugelis esat atsidūrę tokioje situacijoje, kai važiuodami automobiliu pamatot kelio ženklą su nuoroda į...

Posted by Mindaugas Stankunas on Thursday, April 22, 2021

Toliau M.Stankūnas paaiškina: „Paėmiau paskutines 32 dienas (t.y. nuo 2021 m. kovo 21 d. iki balandžio 21 d.). Šio laikotarpio pradžioje (kovo 21 d.) 7 dienų naujų COVID-19 atvejų vidurkis buvo 527,3. Suradau panašų rodiklį „antrosios bangos“ metu. Taigi 2020 m. spalio 26 d. jis siekė 520,3 atvejus. Po tokio paties laikotarpio (t.y. 32 d.) jis „antrosios bangos“ metu, t.y. lapkričio 26 d. užaugo iki 1953,9 atvejo. Po tokio paties laikotarpio „trečiosios bangos“ metu, t.y. dabar jis yra 1060,9,. T.y. beveik per pus mažesnis. Kokie galėtų būti paaiškinimai?“

Pateikęs galimas situacijos priežastis jis taip pat atskleidė, kad kitą savaitę bus ruošiama išsami COVID-19 epidemiologinės situacijos apžvalga bei pridūrė, kad šios žinutės tiklas – parodyti, kad situacija Lietuvoje nėra tokia prasta.

„Labai noriu tikėtis, – rašė jis, – kad užsikrėtimų kreivė „nešaus į viršų“ ir mes taip trypčiodami sulauksime, kol vakcinacija mus „išspirs lauk“ iš tos „juodosios zonos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius