Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maisto ir veterinarijos inspekcija neleido realizuoti salmonelėmis užkrėstos lenkiškos vištienos

Turgavietėse užfiksuojama vis mažiau pažeidimų. Tai lemia ir akylesni, geriau savo teises žinantys pirkėjai.
15min.lt nuotr. / Turgavietėse užfiksuojama vis mažiau pažeidimų. Tai lemia ir akylesni, geriau savo teises žinantys pirkėjai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama į Lietuvą įvežamų maisto produktų kontrolę, UAB „Rengmės mažmena“ (Draugystės g. 19, Kaunas) paėmė mikrobiologiniam tyrimui 5 mėginius šaldytos, mechaniškai atskirtos vištienos. Įmonė, užsiimanti mėsos ir mėsos produktų prekyba, 2 065 kg vištienos įvežė iš Lenkijos įmonės „Mitmar Sp. Z.o.o.“.

Atlikus paukštienos mėginių tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijos Kauno teritoriniame skyriuje, vištienoje nustatytos salmonelės.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, nesaugią vištieną uždrausta tiekti į šalies rinką. UAB „Rengmės mažmena“ įpareigota visą šios produkcijos partiją (2 065 kg) grąžinti gamintojai – Lenkijos įmonei arba saugiai sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje. Siekiant užtikrinti, kad nesaugūs produktai nepateks vartotojams, UAB „Rengmės mažmena“ privalės pateikti dokumentus apie jų grąžinimą ar sunaikinimą Kauno valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Praėjusiais metais atliekant iš Lenkijos įvežamos mėsos siuntų kontrolę, buvo nustatyti 2 maisto saugos reikalavimų pažeidimų atvejai. Pirmuoju atveju nustačius, kad viščiukų broilerių siunta turėjo nebūdingą kvapą, vizualiai taip pat kėlė įtarimą, buvo atlikti laboratoriniai tyrimai dėl nebūdingų juslinių rodiklių. Visa partija viščiukų (4 676,5 kg) buvo utilizuoti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Antruoju atveju gamintojui buvo grąžinti 1 332 kg kalakutienos, kiaulienos faršo laboratorijoje nustačius salmoneles.

2010–2011 metų laikotarpiu buvo užregistruotas tik vienas atvejis (2011 m.), kai žmogus susirgo salmonelioze dėl nesaugios paukštienos.

Informacija apie nesaugią šaldytą vištieną iš Lenkijos perduota Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min