Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 liepos 4d. 09:00

Mažas sumuštinis kelia didelį sąmyšį

01-pagrindine-JKAL9582
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Statoil“ sumuštiniais su vištiena neprekiaus tol, kol nebus užtikrinti kokybės reikalavimai.
Vienoje didelio tinklo degalinėje sumuštinį nusipirkusi ir suvalgiusi nėščia moteris atsidūrė ligoninėje. Moteris tikina apsinuodijusi vištiena, kurią degalinių tinklui tiekia viena didžiausių maisto tiekimo bendrovių, aptarnaujanti ir mokyklas bei vaikų darželius. Nukentėjusioji reikalauja didelės kompensacijos, o verslininkai karštligiškai ieško, iš kur galėjo atkeliauti užkrėsta vištiena.

Vilnietė Lina sumuštinį įsigijo vienoje „Statoil“ degalinių. Sumuštinį suvalgiusi ir juo apsinuodijusi vilnietė iš degalinių tinklą valdančios bendrovės „Lietuva Statoil“ reikalauja tūkstantinės  kompensacijos. Įmonės atstovai neneigia, kad prekiavo netinkamu maistu, ir aiškina patys ieškantys kaltų.

Sostinėje gyvenanti Lina pasigailėjo, kad nusprendė alkį numalšinti degalinėje prekiaujamu maistu. Aštuntą mėnesį besilaukianti moteris blogai pasijuto birželio 14-ąją, praėjus kelioms valandoms po to, kai važiuodama iš Vilniaus į Kauną užsuko į „Statoil“ degalinę, ten nusipirko ir suvalgė sumuštinį su vištiena. Kreipusis pas medikus vilnietė buvo paguldyta į ligoninę.

„Aš net nesuabejojau, nuo ko man pasidarė bloga, nes tą dieną buvau valgiusi tik tą vienintelį sumuštinį, – „15min“ pasakojo Lina. – Tąsyk iš ligoninės buvau paleista tik po vidurnakčio. Tyrimus padarę gydytojai nustatė, kad apsinuodijau maistu.“ Moters sveikata nepagerėjo ir išleidus ją iš ligoninės, todėl į ją teko gultis ir po savaitės.

Baiminasi dėl vaiko sveikatos

Rugpjūčio mėnesį turinti gimdyti vilnietė sakė nesanti tikra, kaip sunegalavimas atsilieps netrukus pasaulį išvysiančiam kūdikiui.

„Kai gims vaikas, tada bus aišku, ar tai nepakenkė jo sveikatai. Neseniai gydytojai padarė kraujo tyrimą ir, laimei, nieko blogo nepastebėjo“, – sakė ji.

Linos teigimu, salmoneliozės sukėlėjų gydytojai neaptiko. Moteris sakė iki šiol nežinanti, koks mikroorganizmas sukėlė apsinuodijimą. „Nežinau nieko, gali būti, kad vištiena sumuštinyje buvo tiesiog sugedusi“, – svarstė moteris.

Draudikai pluša prie dokumentų 

Kiek geriau pasijutusi Lina kreipėsi į bendrovę „Lietuva Statoil“ ir pareikalavo piniginės kompensacijos. Pasitarusi su pažįstamu teisininku ji nusprendė prašyti tūkstantinės kompensacijos.

Atlikus mikrobiologinius tyrimus, buvo nustatyta, kad sumuštiniuose su vištiena buvo viršytas leistinas bendrųjų mikroorganizmų skaičius.„Man talkinantis teisininkas sakė, kad vien jau dėl to, kad laukiuosi, galiu tikėtis maksimalios sumos. Juk ne man kažkas gresia, o vaikeliui, kuris dar yra pilve. Reikalauju pinigų, nes būtent jų prekiaujamas produktas pakenkė mano sveikatai. Tris savaites privalau gulėti lovoje. Turiu sumuštinio pirkimo čekį, neturiu priežasčių meluoti ir išsigalvoti. Akivaizdu, kad sublogavau nuo to maisto“, – pabrėžė ji.

Visažiste dirbanti Lina tikino dėl pablogėjusios sveikatos negalinti dirbti.

Moterį nemaloniai nustebino tai, kad po kurio laiko bendrovės atstovai pasiūlė dėl kompensacijos tartis tiesiogiai su bendrove „Lietuvos draudimas“. Draudikai Linai dar nepranešė, ar sumokės kompensaciją, nes vis dar tikrina dokumentus, o taip pat – moters ligos istoriją.

„Labai keista, kad jie nusprendė ne patys viską tvarkyti, o permetė tai daryti draudikams. Tačiau patys bendrovės atstovai su manimi bendravo labai gražiai, tikiuosi, kad man bus sumokėta“, – aiškino nukentėjusioji.

Vištiena buvo netinkama 

„Lietuva Statoil“ Sveikatos saugos ir aplinkos saugos departamento direktorius Valdas Lopšaitis „15min“ sakė, kad „Statoil“ degalinėse prekiaujama įmonės „Margiris“ pagamintais produktais. Ši bendrovė vištieną perka iš įmonės „Smulkus urmas“. Beje, pastaroji bendrovė maitina Seimo narius, tiekia maistą vaikų darželiams bei mokykloms. Anot V.Lopšaičio, „Smulkus urmas“ vištieną perka iš savo tiekėjų.

„Lietuva Statoil“ atstovas teigė, kad bendrovė yra sudariusi sutartį su įmone „Food service center“, kuri tikrina maisto kokybę. Pasak jo, atlikus mikrobiologinius tyrimus, buvo nustatyta, kad sumuštiniuose su vištiena buvo viršytas leistinas bendrųjų mikroorganizmų skaičius. „Tą pačią dieną iš prekybos išėmėme visus sumuštinius. Taip pat paprašėme „Food service center“ bei mūsų atstovų nuvykti į maisto produktų tiekimo gamybines patalpas ir įvertinti, kaip jie atitinka mūsų keliamus reikalavimus“, – pasakojo jis.

Pasak V.Lopšaičio, patikrinimo metu buvo nustatyti neatitikimai ir nuspręsta, kad turi būti sudarytas planas, kaip jie bus pašalinti. „Vištiena tik tada grįš į prekybą, kada bus įgyvendinti visi mūsų keliami kokybės reikalavimai“, – pridūrė jis.

Vištiena tik tada grįš į prekybą, kada bus įgyvendinti visi mūsų keliami kokybės reikalavimai, – sakė Valdas Lopšaitis.Jo teigimu, „Lietuva Statoil“ savo produktus ir paslaugas yra apdraudusi civilinės atsakomybės draudimu, todėl sulaukusi skundo kreipėsi į draudikus. „Paprašėme kuo greičiau išsiaiškinti visas aplinkybes ir pasiūlyti, kaip spręsti kompensacijos klausimą“, – sakė V.Lopšaitis. Pasak jo, daugiau skundų dėl apsinuodijimų nebuvo.

Anot V.Lopšaičio, šiuo metu atliekamas vidinis patikrinimas turėtų atsakyti į klausimą, dėl kieno kaltės apsinuodijo moteris.

Vištienos tiekėjai nieko nežino

Bendrovės „Smulkus urmas“ atstovai teigia šią istoriją girdintys pirmą kartą. Bendrovės generalinė direktorė Audronė Tendzegolskienė „15min“ teigė, kad įmonės gamybos padalinys iš Valstybinės veterinarijos ir maisto tarybos ar privačių asmenų iki šiol nėra gavęs jokių nusiskundimų, kad tiekiama produkcija būtų kažką apnuodijusi.

„Tad ir komentuoti šį atvejį būtų sudėtinga, nes neturime tikslios informacijos, koks bendrovei „Margiris“ mūsų tiekiamas produktas buvo tiesioginė apsinuodijimo priežastis. Bendrovei „Margiris“ tiekiame tik atskirą mėsos žaliavinę produkciją ir už galutinį produktą – jau paruoštą vartojimui sumuštinį logiškai mes negalime atsakyti, nes apsinuodijimą gali sukelti ne tik atskiros sumuštinio „dalys“, bet ir tinkamų sąlygų neužtikrinimas gamybos ar transportavimo, net ir produkto laikymo procese“, – pabrėžė ji.

A.Tendzegolskienė taip pat pridūrė, kad „Smulkus urmas“ iš visų tiekėjų reikalauja kokybės sertifikatų ir konkrečių tyrimų rezultatų, kad jų tiekiama produkcija yra kokybiška. Be to, periodiškai tikrinamos gaunamų produktų partijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:09
05:12
30:48

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min