Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 14d. 08:01

Mažeikiškiai susikirto su butų administratoriumi – ar pagrįstas naujas mokestis?

Dokumentas
Dokumentas

Mažeikių gyventojai neseniai gavo sąskaitas, ant kurių antros pusės buvo išspausdintas sutikimas mokėti mokestį, kuris neva skirtas kažkokiais avarinei tarnybai išlaikyti. Butų administratorius avarinės tarnybos neturi. Gyventojai įtaria, kad toks mokestis stumiamas, nes pagaliau administratorius buvo priverstas sumažinti tarifą, ką padaryti delsė dar nuo gegužės mėnesio. „Admituro“ direktorius Antanas Barvydis tikino, kad jokie mokesčiai nebus renkami, jei gyventojai tam nepritars.

Mažeikų gyventoja teigia, kad jos iš užsienio grįžusi dukra, nuėjusi sumokėti mokesčių, pasidavė kasininkės spaudimui ir pasirašė kitoje sąskaitos pusėje atspausdintą sutikimą. Tai buvo daugiabučių administratoriaus „Admituro“ sumaketuota apklausa, kuria vadovaujantis norima įvesti papildomą mokestį.

Prievartinis sutikimas?

„Paaiškinau dukrai, kad ji negalėjo to daryti, nes nėra savininkė. Nuėjusi dukra ilgai kovojo, kol jos parašą panaikino. Buvo užsipulta, kad kitaip nebus šalinami įvairūs gedimai“, – pasakojo moteris.

Mažeikiškė teigia esanti įsitikinusi, kad įvesdama tokį naują ir pačių sugalvotą nepagrįstą mokestį butus administruojanti bendrovė tiesiog kompensuoja sau sumą, kurią netrukus praras – nuo sausio 1 dienos ministro įsakymu yra sumažinamas tarifas.

Tai turėjo būti padaryta dar šių metų gegužės mėnesį. Per šį laiką mažeikiškiai administratoriams permokėjo per 160 tūkst. eurų.

„Jie jau mus nuteikia, kad mūsų pačių balsų dauguma nulems jų sugalvotą mokestį. Kitaip tariant – žmonės yra prievartaujami vidury baltos dienos. Aš pasidomėjau – tie pinigai bus renkami ne į kaupimo fondą. Administratoriai galės nusirašyti, kur tik norės“, – tikino mažeikiškė.

Jos paskaičiavimais, daugiabutis namas, kuriame gyvena, per mėnesį turės sumokėti „Admiturui“ 103 eurus neva kažkokiai avarinei tarnybai išlaikyti. Pirma – administratorius tokios neturi. Antra – avarijos atveju gyventojai turėtų apmokėti visą sąskaitą – juk mokestis tik išlaikymui!

Sumos panašios

Gegužės pradžioje įsigaliojo aplinkos ministro įsakymas, pagal kurį techninės priežiūros tarifas mažeikiškiams ir visų kitų miestų daugiabučių gyventojams turėjo sumažėti nuo 5,2 iki 1,52 cento už kvadratinį metrą.

Lapkričio mėnesį tarybos posėdyje Mažeikių meras Antanas Tenys paprašė tarybos procesą dar pratęsti iki sausio 1 dienos.

Lapkričio mėnesį tarybos posėdyje Mažeikių meras paprašė tarybos procesą dar pratęsti iki sausio 1 dienos. Tokie delsimai daugelyje savivaldybių gyventojams kainuoja šimtus tūkstančių.

Mažeikiuose yra administruojami 326 daugiabučiai. „Tavo pastogė“ administruoja 53 namus, o „Admituras“ – 273 namus. Per septynis mėnesius, kol ministro įsakymas nebuvo vykdomas, gyventojai abiems administratoriams bendrai permokėjo per 160 tūkst. eurų.

Tai labai panaši suma, kurią naujuoju mokesčiu ketina susirinkti Mažeikių daugiabučių administratorius „Admituras“.

Apeinamas ministro įsakymas?

Apie nepagrįstai renkamą mokestį kaip apie apgaulę pirmoji socialiniuose tinkluose garsiai prabilo konservatorė Lina Rimkienė. Ji paskelbė, kad tai tiesiog yra apgaulė ir ragino gyventojus jokiu būdu nepasirašinėti ant sąskaitų išspausdintų „sutikimų“ su mokesčiu.

„Gyventojai, gavę atsiskaitymo lapelius, šį mėnesį kitoje pusėje gauna ir „balsavimo biuletenį“. Jei jį pasirašys, bus įvestas tarifas neegzistuojančiai tarnybai išlaikyti“, – rašė L.Rimkienė.

Ji taip pat išplatino teisės specialistų įžvalgas apie naujai renkamą mokestį. Ten skelbiama, kad tokia gyventojų apklausa iš esmės nėra teisėta ir neturėtų galioti.

Jos paskaičiavimais, jei daugiabučių administratorius privers žmones mokėti šį papildomą mokestį, kiekvieną mėnesį mažeikiškiai jiems sumokės bendrai per 23 tūkst. eurų.

Politikė tvirtina, kad ši suma yra artima tai, kurios administratoriai netenka nuo šių metų pabaigos dėl ministro įsakymu sumažinto tarifo.

L.Rimkienė netrukus Mažeikių savivaldybės turto skyriaus specialistai patvirtino, kad kaupimo fondas yra skirtas daugiabučio namo išlaikymui, atnaujinimui bei gedimų šalinimui. Jokiu būdu ne avarinės tarnybos išlaikymui.

„Jei balsuosime, taip kaip reikalauja „Admituras“, mokėsime ne už paslaugas, o už jų darbuotojų išlaikymą. Joks teisės aktas to nenumato. Gyventojai visada gali nuspręsti mokėti už konkrečias paslaugas, tada kai bus poreikis. Gyventojai visada gali pasirinkti kitą butų administratorių arba steigti bendriją“, – kalbėjo politikė.

Kitam administratoriui šio mokesčio nereikia

Kitos gerokai mažesnės Mažeikiuose veikiančios daugiabučių administravimo bendrovės „Tavo pastogė“ vadovas Antanas Naujokaitis tikina, kas pas juos naujų mokesčių nebus. Be to, šis administratorius turi savo avarinę tarnybą.

„Mes savo pinigus turime užsidirbti. Jokio papildomo mokesčio nesiruošiame įvesti. Su tarifo sumažinimu sutinkame. Gyventojams mokesčiai sumažės, o už avarijų šalinimą bus apmokama pagal atliktų darbų sąskaitą“, – teigė vadovas.

Supras tik mažeikiškis?

Tuo tarpu „Admituras“ savo internetiniame puslapyje skelbia, kad, vadovaudamiesi daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų administratoriaus veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais, organizuoja balsavimo raštu procedūrą.

Balsavimas dėl bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Balsavimas vyks iki gruodžio 31 dienos.

Jeigu gyventumėte Mažeikiuose, jūs suprastumėte. Kas gyvena Mažeikiuose, tie žino.

Įdomu tai, kad užpildytus biuletenius galima pristatyti į bet kurią UAB „Elotus“ kasą – gyventojai įtaria, kad būtent šiai bendrovei „Admituras“ parūpina darbų.

„Admituro“ direktorius Antanas Barvydis tikino, kad jokie mokesčiai nebus renkami, jei gyventojai tam nepritars.

Kam reikalingas šis mokestis? A.Barvydis tiksliai nepaaiškino – patikino kad viskas aiškiai surašyta internetiniame puslapyje ir pareikalavo klausimų raštu: „Jeigu gyventumėte Mažeikiuose, jūs suprastumėte. Kas gyvena Mažeikiuose, tie žino, jog daug metų renkame įmokas į kaupiamąjį fondą namų atnaujinimui – tai visiškai suprantamas racionalus sprendimas.“

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Mažeikiai
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Mažeikiai

Direktorius tikina, kad tarifo pasikeitimas ir būsimo mokesčio rinkimas niekaip nesusiję. Jis teigia, kad gyventojams yra tokia galimybė rinkti tikslines lėšas: „Išėmus iš techninės priežiūros tarifo aprašo darbų sąrašo avarijų lokalizavimą ir likvidavimą, siūloma apsispręsti gyventojus kaupti lėšas – kaip tai numatyta Vyriausybės nutarime.“

Direktorius pabrėžė, kad iki įsigalios rajono savivaldybės tarybos patvirtinti techninės priežiūros tarifai, avarinės tarnybos funkcijas sutartiniais pagrindais atlieka UAB „Elotus“ iš dabar galiojančio techninės priežiūros tarifo lėšų. Jo teigimu – galiojantys teisės aktai nenumato, kad administratorius pats privalo turėti savo avarinę tarnybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Verslas

Čia tai algų augimas: tarnautojui – 50–100 eurų, įstaigos direktoriui – 500 eurų „į rankas“

Aktualu

15min studijoje – Įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė

Gazas

Smarkus snygis sostinėje sutrikdė eismą: keliuose spūstys, sutriko viešojo transporto darbas

Aktualu

Penktadienio ryto avarijos Kaune – vienas vairuotojas įpūtė 0,09 promilės

24sek

Brandonas Daviesas – apie balsą „Žalgirio“ rūbinėje ir Kauno greičio matuoklius

Aktualu

Rusijoje ore susidūrė du naikintuvai bombonešiai

Aktualu

Automobilių eismas Žemaitės gatvėje bus draudžiamas iki pirmadienio, viešasis transportas važiuos

Aktualu

Ciklonas atneš itin audringus orus – užklups pavojingi vėjo gūsiai, šlapdriba ir lietus

Vardai

Simo Jasaičio „meiluže“ vadinta Arūnė po skandalo džiaugiasi sėkme versle: „Klientų tik padaugėjo“

Gyvenimas

Ką sėti sausį? Tinklaraštininkė pataria neskubėti

15min iš Dakaro Gazas

Dakaras baigėsi: po apdovanojimų ceremonijos lietuviai su medaliais grįžta į namus

Aktualu

Regina Statkuvienė: Politikai prieš visuomenę. Arba iš Agoros – į Olimpą

Aktualu

Netikrame puslapyje – šauktinių sąrašai: apsigauti galėjo ne vienas

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

Pensijų chaoso padarinys – Kaune pinigai įteikti ne pensininkei, o pašaliniam asmeniui

Vardai

15min studijoje – Monika Linkytė: turą pristatanti atlikėja skaitytojams žada dovanų

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Pasaulis kišenėje

Miestai, kur 5 žvaigždučių viešbučiai – pigiausi

Aktualu

15min studijoje – pokalbis su naujuoju švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi

Aktualu

Ateinanti vasara – paskutinė, kai pajūrio paplūdimių lauko kavinėse bus alkoholio

Aktualu

Nuslinko Ukmergės piliakalnio šlaitas

Sportas

WADA skelbia surinkusi reikalingus duomenis Maskvos antidopingo laboratorijoje

Vardai

Buvęs F1 čempionas Jensonas Buttonas taps tėvu: jo sužadėtinė Brittny Ward laukiasi

Gazas

Juodoji Dakaro ralio pusė: per 41-erius metus – septynios dešimtys aukų

Gyvenimas

N.Campbell „Louis Vuitton“ kolekcijos pristatyme pasirodė kardinaliai pakeitusi šukuoseną

Naujienos

Gazas

Vilniuje bus įrengta apie 60 elektromobilių įkrovimo stotelių

Aktualu

Tarp durų Kauno troleibuse užstrigo sunkiasvoris vyras

Gyvenimas

Vegetariškos mitybos propaguotoja E.Kislovski: mūsų šventės – ne tik be mėsos, bet ir be silkės

Pasaulis kišenėje

7 magiškos vietos, kurias gruodį būtina aplankyti Klaipėdoje

Aktualu

Parduotuvė turės atlyginti žalą vaikui, ant kurio užgriuvo metalinis seifas

Pasaulis kišenėje

Šventinė kelionė gali būti pigiau už Kalėdų vakarėlį

24sek

Principiniam varžovui – dūris į paširdžius: F.Campazzo smeigė iš savo aikštės pusės

Aktualu

Ramūnas Vilpišauskas: Status quo viršenybė ES politikoje

Aktualu

Fotokonkursas „Jogailaičių paveldas greta mūsų“: pasigrožėkite skaitytojų kadrais

Aktualu

Vilniaus tabore sulaikytos narkotikų prekeivės bandė išsisukti 500 eurų kyšiu

Vardai

J.Stambrauskaitei – svarbi proga: „Nėra su kuo namie džiaugtis sėkme, tai atšvenčiau su draugais“

Gyvenimas

Žvakės namuose: pasirūpinkite, kad kalėdinė liepsnelė netaptų pavojinga ugnimi

Aktualu

Užpuolikų būrys Telšiuose pridaužė jaunuolį ir atėmė jo „Ford Transit“

Aktualu

Parlamento vadovybė nurodė N.Puteikiui išsikraustyti iš Seimo viešbučio

Aktualu

JAV mirė sulaikyta septynerių metų mergaitė iš Gvatemalos

Verslas

„Lidl“ aukojimo per taromatus akcija švenčia metines

Aktualu

Th.May: su ES lyderių pagalba „Brexit“ susitarimas gali būti priimtas

Gazas

Buvęs aplinkos ministras K.Navickas: automobilių taršos mokestis parengtas

Verslas

„Maximai“ skyrė 17 tūkst. eurų baudą už vartotojų klaidinimą

Aktualu

Airijos parlamentas nubalsavo už abortų legalizavimą

Aktualu

Susirūpinta dėl druskos ant Vilniaus šaligatvių: ar dėl jos džiūva medžiai?

Gazas

Automobilinės dangos – kurios iš tikrųjų veikia, o kurios plonina piniginę?

Aktualu

Orai.lt: prognozes diktuoja iš šiaurės atslinkęs anticiklonas

24sek

J.Valančiūnui prireikė operacijos: nežais mažiausiai mėnesį

Aktualu

Lietuvos sporto universitetas spręs dėl rektorės skyrimo

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:40
03:37
03:27

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min