TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažųjų ligonių palatose – daugiau jaukumo (nuotraukos)

Ilgus mėnesius ligoninėje praleidžiantys vaikai naujose palatose jausis linksmiau
A.Koroliovo nuotr. / Ilgus mėnesius ligoninėje praleidžiantys vaikai naujose palatose jausis linksmiau
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šviesios, spalvingos ir jaukios – taip dabar atrodo kelios palatos Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Vaikų pulmonologijos skyriuje. Jos buvo suremontuotos už rėmėjų pinigus, tarp kurių – ir verslininkai, ir visuomenėje žinomi asmenys.

Palatoms, kurios ilgiems mėnesiams tampa tuberkulioze sergančių vaikų antraisiais namais, atnaujinti reikalingas lėšas ėmė rinkti labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“. Svarbiausias jo įkūrėjų tikslas – rūpintis sparčiai plintančia tuberkulioze ir pagerinti sąlygas mažiesiems ligoniukams.

Atnaujino šešias palatas

„Suremontuotas vienas skyriaus korpusas – 6 palatos iš 28 esančių. Atnaujintose palatose gydysis sunkiausia – atvira – tuberkuliozės forma sergantys vaikai, kurie izoliuojami nuo kitų ligonių. Ligoninėje kai kurie jų praleidžia net pusmetį, todėl labai svarbu, kad aplinka, kurioje tiek laiko būna, būtų patogi ir jauki“, – sakė „Saulės smiltys“ direktorė Roberta Burinskaitė.

Palatos buvo rekonstruotos iš pagrindų: apskaičiuota, kad kiekvienos jų remontas kainavo 12–15 tūkst. Lt. Už šią sumą buvo pakeisti langai, perdažytos sienos, grindys, pakeista vonios ir tualeto santechnika. Brangiausiai, apie 60 tūkst. Lt, kainavo palatos, skirtos ligoniukams, turintiems specialiųjų poreikių (pavyzdžiui, fizinę negalią), rekonstrukcija. Ją finansavo verslininkai. Dar vienos palatos remontui lėšų rado ir darbams vadovavo dainininkė Gintarė Karaliūnaitė.

Rengs aukcioną

„Kai kurių palatų visam remontui pinigų skyrė atskiros įmonės. Kitos, kaip aš sakau, yra suneštinės: dalį lėšų gavome į fondo sąskaitą, kai kurios įmonės skyrė daiktų, pavyzdžiui, dušo kabinų“, – pasakojo R.Burinskaitė. Pasak pašnekovės, visiems planuotiems darbams atlikti lėšų pritrūko: reikėtų perdažyti koridoriaus sienas ir įstatyti naujas duris. Fondo nariai taip pat norėtų nupirkti naują diagnostikos aparatą.

„Surinkti pinigų tikimės aukcione, kurį kovo 24 dieną rengiame Vilniaus rotušėje. Norintys padėti gerinti tuberkulioze, kuri visuomenėje žinoma kaip džiova, sergančių vaikų aplinką gali bet kada pervesti norimą sumą į fondo sąskaitą. Esame dėkingi už bet kokią paramą“, – sakė labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ direktorė.

Fondo duomenys

Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“

Įm.k. 300692231

a.s. LT807300010100735638

AB bankas „Swedbank“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min