2010 08 04

Medaliai – ir plaukikei, ir jos trenerei

Kauno povandeninio sporto atstovės, nušluosčiusios nosį kitų šalių atstovėms, į Lietuvą parvežė bronzinį medalį.
21-erių L.Pleskytė šiemet pasižymėjo Europos čempionate, jame sekėsi ir jos trenerei V.Juodeikienei.
21 metų L.Pleskytė šiemet pasižymėjo Europos čempionate, jame sekėsi ir jos trenerei V.Juodeikienei. / Aliaus Koroliovo nuotr.

Kauno plaukimo mokyklos trenerė Virginija Juodeikienė ir jos auklėtinė Lina Pleskytė itin gerai pasirodė Europos akvatlono rungtyje, kurioje Lietuvos atstovai dalyvavo pirmą kartą.

Aliaus Koroliovo nuotr./Pernai pasaulio povandeninio sporto čempionate pasižymėjusi L.Pleskytė, šiemet pelnė bronzą Europos čempionate
Aliaus Koroliovo nuotr./Pernai pasaulio povandeninio sporto čempionate pasižymėjusi L.Pleskytė šiemet pelnė bronzą Europos čempionate.

„Mes vis dar gyvos įspūdžiais, nes tik vakar grįžome į Kauną“, – su džiugesiu balse sakė trenerė V.Juodeikienė. Su auklėtine L.Pleskyte kaunietė dalyvavo liepos 25–31 dienomis Rusijoje, Kazanėje, vykusiame Europos povandeninio sporto čempionate, tiksliau – dvejose tarptautinėse varžybose – Europos suaugusių plaukimo su plaukmenimis ir Europos akvatlono čempionatuose.

Plaukimo su pelekais varžybose kaunietė L.Pleskytė pelnė 7 vietą. Pasak V.Juodeikienės, nors tai – ne „medalinė“ vieta, ja kaunietės džiaugėsi: „Smagu, kad pavyko patekti į dešimtuką, plaukti finale.“

Dar geriau Kauno povandeninio sporto atstovėms sekėsi akvatlono (imtynių po vandeniu) rungtyje. Beje, joje varžėsi ne tik L.Pleskytė, bet ir trenerė V.Juodeikienė. Abi plaukikės iškovojo trečią vietą ir pelnė bronzos medalius.

Po pergalės – ilgos atostogos

Trenerė juokavo, kad netikėčiausia jai buvo, jog pavyko pačiai įveikti dvi gerokai jaunesnes varžoves. „Mano, sunkaus svorio, kategorijoje pirmą vietą ir aukso medalį laimėjo 17-metė Rusijos atstovė, antrą vietą ir sidabrą pelnė 20-metė rusė. Trečią pelniau aš, o mano sūnui metų tiek, kiek abiem rusaitėms kartu sudėjus – 37-eri. Manau, tokio pasirodymo man nebepavyks pakartoti: nebe tas amžius“, – juokėsi Europos akvatlono varžybose bronzą laimėjusi plaukimo trenerė.

Laimėjimai Rusijoje buvo maloni įžanga į ilgas Kauno plaukikių atostogas. Pasak V.Juodeikienės, po ilgo laiko tiek ji, tiek viena geriausių Lietuvos povandeninio sporto atstovių L.Pleskytė turės mėnesio atostogas. „Tiek ilgai nepamenu, kada esu atostogavusi“, – V.Juodeikienė.