Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 1d. 18:44

Medikų pagalbos sausio 1-ąją šaukėsi ir įkaušusi katės apdraskyta moteris

Greitoji pagalba.
15min.lt nuotr. / Greitoji pagalba.
Vieniems sausio 1–oji – šventė, kitiems – pats darbymetis. Vilniaus greitosios pagalbos stoties medikai teigė, kad pirmąją Naujųjų metų dieną neturėjo kada net atsikvėpti, kadangi teko ne tik į ligonines vežti muštynių metu nukentėjusius, kaulų lūžius patyrusius asmenis, bet ir konsultuoti ar važiuoti pas tuos, kuriems pakilo temperatūra ar apdraskė katė.

Naktis pasitinkant Naujuosius metus sostinės medikams atokvėpio nežadėjo. Vilniaus greitosios pagalbos stoties medikai teigė, kad naktį ypatingų nutikimų nebuvo užfiksuota, tačiau vilniečiai, ypač įkaušę, patyrė daugybę smulkių traumų.

Neblaivūs, nukentėję muštynėse ar tiesiog paslydę gatvėje vilniečiai plūdo ir į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninę. Čia per naktį pateko ir trys nuo šventinių petardų nukentėję asmenys.

Medikus kviečia dėl smulkmenų

Sausio 1–osios diena taip pat nebuvo rami Greitosios pagalbos medikams. Anot stoties gydytojo Vytenio Keršio, diena buvo labai įtempta, medikai turėjo itin daug darbo. „Turime labai daug iškvietimų, juk poliklinikos nedirba. Be to, eismo sąlygos mieste nelengvos, sunku medikų automobiliams važinėti, bet visiems kažkodėl reikia greitosios, patys negali nuvykti į ligoninės priimamąjį“, – piktinosi gydytojas.

Anot mediko, miesto poliklinikos yra sudariusios sutartis su ligoninėmis, kurios priims jų pacientus, kai pačios poliklinikos nedirba, tačiau vilniečiai tuo nesinaudoja – sunegalavę tuoj pat bando išsikviesti Greitosios pagalbos stoties medikus. „Pakyla temperatūra šie tiek, kosulys ir jau skambina mums. Tarkim, šiandien sulaukėme skambučio, įkaušusi moteris skundėsi, kad ją apdraskė katė. Tai jau čia baisus dalykas!“ – nepasitenkinimo neslėpė V.Keršys.

Anot Vilnias greitosios pagalbos stoties medikų, jie privalo važiuoti, jeigu yra kviečiami. „Esame nemokama tarnyba, todėl visi ir skambina, reikalauja, kad visur važiuotume. Per šią pamainą iki šeštadienio 18 valandos turėjome per 200 iškvietimų, o pamaina dar nesibaigė“, – sakė gydytojas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:46
00:54
49:36

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min