Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 27d. 13:16

Merų atlyginimai: kai kurie lenkia net ministrus

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pinigai

Vidutinis šalies darbo užmokestis ir toliau auga, ir paskutinį praėjusių metų ketvirtį neatskaičius darbuotojo mokesčių siekė 970,3 eurų. Didėjant visų pajamoms atlyginimais nesiskundžia ir savivaldybėms vadovaujantys merai. Portalas LRT.lt pasidomėjo, kokias algas gauna savivaldybių vadovai.

Pažvelgus į internetiniuose savivaldybių puslapiuose pateikiamus duomenys matyti, kad skirtingų merų atlyginimai – itin skirtingi, o tarp kai kurių skirtumas siekia ir tūkstantį eurų „ant popieriaus“. Be to, daugiausiai uždirbančių merų atlyginimai vejasi ir ministrų atlyginimus, o daugiau uždirba toli gražu ne didžiausių miestų merai. Be to, kai kurie jų uždirba net daugiau nei ministrai.

Pavyzdžiui, Susisiekimo ministerijos puslapyje nurodoma, kad jai vadovaujantis ministras Rokas Masiulis praėjusių metų paskutinį ketvirtį per mėnesį uždirbo 3248 eurus iki mokesčių. O štai Žemės ūkio ministerijai vadovaujantis Giedrius Surplys tuo pačiu laikotarpiu gavo 3154 eurų mėnesinį darbo užmokestį.

Kas uždirba daugiausiai?

Savivaldybių internetiniuose puslapiuose pateikiami duomenys rodo, kad didžiausią atlyginimą „ant popieriaus“ gauna Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Kaip nurodoma internetiniame puslapyje, jos atlyginimas paskutinįjį 2018 ketvirtį iki mokesčių siekė 3197 eurus. Per daug nuo jos neatsilieka Šalčininkų meras Zdzislavas Palevičius, kurio atlyginimas ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį siekė 3129 „ant popieriaus“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus rajono merė Marija Rekst
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus rajono merė Marija Rekst

Kretingos, Rietavo, Joniškio ir Pasvalio merai rikiuojasi trečiojoje daugiausiai uždirbančių merų sąrašo vietoje. Internetinių savivaldybių puslapių duomenimis, Kretingos meras Juozas Mažeika bei Rietavo meras Antanas Černeckis paskutinį 2018-ųjų ketvirtį uždirbo 3029 eurus iki mokesčių. Tiek pat trečiąjį praėjusių metų ketvirtį uždirbo ir Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas bei Joniškio meras Gediminas Čepulis.

Tik keliais eurais mažiau už juos 2018-ųjų paskutinį ketvirtį uždirbo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, kurio mėnesinis atlygis siekė 3019 eurų „ant popieriaus“. Penktasis daugiau uždirbančių merų sąraše – Telšių rajono meras Petras Kuizinas, kurio mėnesinis atlyginimas paskutinį praėjusių metų ketvirtį buvo 2966 eurai.

Nuo daugiausiai uždirbančių kiek atsilieka ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, tuo pačiu laikotarpiu gavęs 2744 eurų mėnesinį darbo užmokestį (neatskaičius mokesčių). Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis uždirbo dar mažiau – 2593 eurus „ant popieriaus“.

Tiesa, ne visi merai gali pasigirti tokiais atlyginimais. Pavyzdžiui, Birštono merė Nijolė Dirginčienė per jau minėtą paskutinį praėjusių metų ketvirtį uždirbo 2186 eurus. Dar mažiau uždirbo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, neseniai sulaukęs teisėsaugos įtarimų dėl galimų korupcinių veiksmų. Jo mėnesinis atlygis, Druskininkų savivaldybės internetinio puslapio duomenimis, trečiąjį praėjusių metų ketvirtį siekė apie 2139 eurus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas

Kodėl skiriasi merų atlyginimai?

Skaičiai rodo, kad mažesnių miestų, pavyzdžiui Joniškio ar Pasvalio, merai uždirba daugiau nei sostinei vadovaujantis R.Šimašius. Taip yra todėl, kad merų atlyginimus sudaro pareiginė alga bei priedai už ištarnautus valstybei metus. Kaip nurodoma Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme, priedą už valstybei ištarnautus metus sudaro 3 proc. politikos ar valstybės pareigūno pareiginės algos už kiekvienus trejus metus. Tiesa, priedo dydis negali viršyti 30 proc. pareiginės algos.

Be to, merų bei jų pavaduotojų atlyginimai apskaičiuojami pagal koeficientus, nustatomus pagal savivaldybėje gyvenančių žmonių skaičių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min