Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 18d. 14:45

Mėsos perdirbėjai ieško rinkų Baltarusijoje

Turgavietėje prekiauta mėsa, kurios kilmės šalis nebuvo nurodyta.
„15min“ nuotr. / Mėsa

Siekiant plėtoti ekonominius šalių ryšius „Litexpo“ parodų centre įvyko tarptautinis Lietuvos-Baltarusijos ekonominis forumas. Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Gintautas Kniukšta buvo pakviestas skaityti pranešimą apie Lietuvos mėsos sektoriaus bendradarbiavimo su Baltarusijos verslo struktūromis problemas.

Pasak LMPA direktoriaus, statistikos duomenys rodo, jog šiuo metu į Baltarusiją iš Lietuvos eksportuojama palyginti mažai lietuviškos produkcijos, pavyzdžiui, 2008 metais iš Lietuvos į Baltarusiją buvo išvežta 54,1 t. valgomųjų mėsos subproduktų (šviežių, atšaldytų arba sušaldytų), tuo tarpu į Rusiją – 4722,3 t., į Europos Sąjungos valstybes – 1636,2 tonos. Oficialių statistikos šaltinių duomenimis, prieš keletą metų mėsos ir mėsos gaminių prekybos srityje tarp Lietuvos ir Baltarusijos vyko kur kas intensyvesnis bendradarbiavimas.

Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria mėsą ir mėsos gaminius į Baltarusiją eksportuojantys Lietuvos verslininkai, yra dideli Baltarusijos taikomi muito mokesčiai, kuriais siekiama apsaugoti vidaus rinką, taip pat valstybinių institucijų draudimas vykdyti išankstinius atsiskaitymus su tiekėjais bei verslo santykių nestabilumas.

LMPA direktoriaus Gintauto Kniukštos teigimu, Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės yra suinteresuotos bendradarbiauti su Baltarusijos įmonėmis, kadangi tai yra patraukli rinka, kurioje lietuviški gaminiai žinomi ir pripažįstama jų kokybė, o santykiai tarp Lietuvos ir Baltarusijos verslininkų yra labai šilti, seniai užmegzti kontaktai. Tad, siekiant plėtoti ekonominius Lietuvos ir Baltarusijos ryšius mėsos sektoriuje, svarbu yra didinti Lietuvos verslininkų galimybes eksportuoti į Baltarusiją, mažinant įvairius eksporto barjerus. Rusijos rinkai galėtume pasiūlyti šviežios jautienos ir kiaulienos, taip pat rūkytų mėsos gaminių, kurie yra mėgstami ir vertinami vartotojų Baltarusijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min