Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 19d. 14:42

Mėsos produktų rinkoje ignoruojami įstatymai

Turgavietėje prekiauta mėsa, kurios kilmės šalis nebuvo nurodyta.
„15min“ nuotr. / Mėsa

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, įvertindama iškilusias problemas, susijusias su maisto produktų patekimu į Lietuvą ir jų realizavimu šalies rinkoje, antradienį patikrino Klaipėdos turgavietę.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, su Klaipėdos apskrities valstybine mokesčių inspekcija ir Klaipėdos miesto valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba buvo patikrinti mėsa ir mėsos gaminiais prekiaujantys fiziniai ir juridiniai asmenys.

Per patikrinimą pareigūnai iš tikrinamų prekeivių įsigijo mėsos produktų. Sumokėjus grynuosius pinigus už įsigytas prekes buvo prašoma išrašyti pinigų sumokėjimą patvirtinančius dokumentus, tačiau pažeisdami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 17 d. nutarimu Nr. 1976 patvirtintą Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, buhalterinės apskaitos tvarką ne visi pardavėjai sutiko tai padaryti.

Nustatyta bandymo gudrauti atvejų, kai prekeiviai buvo įsigiję tik nustatytomis dienomis leidžiančius prekiauti verslo liudijimus, kurie negaliojo patikrinimo dieną.

Pas kelis turgavietėje prekiaujančius asmenis pareigūnai rado beveik 190 kg mėsos gaminių be įsigijimo dokumentų, pažeistose pakuotėse, nebuvo nurodyta jų kilmės šalis. Dėl šių ir kitų pažeidimų pareigūnai pagal kompetenciją surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus, kuriais remiantis pažeidėjai buvo patraukti administracinėn atsakomybėn, jiems skirtos baudos. Be įsigijimo dokumentų rastus mėsos gaminius nurodyta utilizuoti.

Dauguma tikrintų turgavietės prekeivių prekiavo mėsos gaminiais, atvežtais iš Lenkijos Respublikos. Vėliau buvo nustatytos ir šią produkciją tiekiančios bendrovės. Patikrinus vieną šių bendrovių nustatyta, kad ji prekiauja rūkytais lenkiškais mėsos gaminiais, kuriuos importuoja pati arba šiuos produktus įsigyja iš kitų Lietuvos įmonių. Minėtą mėsos produkciją įmonė dažniausiai parduoda asmenims, turintiems verslo liudijimus, o šie gaminius realizuoja turgavietėse. Įmonė per pusmetį įsigijo ir realizavo rūkytų lenkiškų mėsos gaminių daugiau kaip už 300 000 litų. Patikrinimo metu nustatyta įvairių buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Minėtos bendrovės patikrinimas tęsiamas.

Įdomu, kad vos pamatę pareigūnus, dauguma turgavietės prekeivių išsilakstė. Deja, bet šis faktas kaip barometras liudija, jog dauguma jų prekiauja pažeisdami galiojančią tvarką.

Temos: 1 Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min