Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 1d. 15:27

„MG Baltic“ iš V.Bako bandys prisiteisti 20 tūkst. eurų

MG Baltic
Mato Miežonio / 15min nuotr. / MG Baltic

Koncernas „MG Baltic“ pirmadienį pranešė teismui pateikęs papildytą ieškinį, kuriuo prašo iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako priteisti 20 tūkst. eurų reputacijai padarytos žalos atlyginimui.

Koncernas „MG Baltic“ neturtinės žalos atlyginimo reikalavimu papildė savo anksčiau pateiktą ieškinį, kuriuo prašė V.Bako teiginius, kad „MG Baltic“ veikla atitinka organizuotos nusikalstamos grupės (organizuoto nusikalstamumo) požymius ir „MG Baltic“ padarė valstybei apytiksliai 500 mln. eurų žalą, pripažinti neatitinkančiais tikrovės ir pažeidžiančiais ieškovo dalykinę reputaciją.

„Siekiame, kad asmuo, paskleidęs tikrovės neatitinkančią informaciją ir taip pažeidęs mūsų teises, teismo būtų įpareigotas prisiimti asmeninę atsakomybę. Esame teisinė valstybė, ir jei politikai to nesupranta bei nesuvokia savo elgesio padarinių, tikime, kad teismas juos įpareigos būti atsakingais už savo veiksmus“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „MG Baltic“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos direktorius Tadas Marčiukaitis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Tadas Marčiukaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Tadas Marčiukaitis

Iš V.Bako teismo priteistą sumą, jei ieškinys būtų patenkintas, „MG Baltic“ žada skirti Vasario 16-osios fondui, finansuojančiam šaliai reikšmingus istorinius projektus.

„MG Baltic“ taip pat primena Lietuvos Aukščiausiajam teismui pateikęs ieškinį dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) rašte parlamentarams pateiktų duomenų pripažinimo neatitinkančiais tikrovės ir pažeidžiančiais dalykinę reputaciją. Vilniaus apygardos teismas tokį ieškinį atmetė.

„MG Baltic“ anksčiau Vilniaus miesto apylinkės teisme pasiekė, kad „valstietis“ V.Bakas negalėtų „MG Baltic“ vadinti organizuota nusikalstama grupe, kalbėti, kad koncernas padarė valstybei apytiksliai 500 mln. eurų žalą. Be to, V.Bakui uždrausta viešai kaltinti koncerną tuo, dėl ko jis nėra nuteistas.

V.Bakas buvo nusprendęs savaip skleisti žinią apie NSGK atliktą tyrimą. Politikas atliktą darbą vadino drąsiausiu tyrimu per 28 metus ir ėmė rengti jo pristatymus žmonėms. 15min lankėsi pirmajame tyrimo išvadų pristatyme, kuris praėjusią savaitę įvyko Alytuje.

VSD rašte Seimo NSGK buvo rašoma, kad „MG Baltic“ atstovų veikla kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas

Šio rašto ištraukas žiniasklaida paviešino gegužės pradžioje. Vėliau VSD raštą viešai paskelbė ir Seimas, jį dabar galima rasti oficialioje teisės aktų bazėje.

Dokumente buvo apžvelgiama koncerno įtaka politinėms partijoms, Vilniaus miesto savivaldybei, Valstybinei mokesčių inspekcijai, teisėsaugai, Susisiekimo, Ūkio ministerijoms, kitoms institucijoms.

Šis raštas tapo svarbiu dokumentu Seimo parlamentiniame tyrime dėl nederamos interesų grupių įtakos politinei sistemai ir valstybės institucijoms.

„MG Baltic“ atstovai VSD raštą vadino nuomonių ir prielaidų kratiniu ir teigė, kad jo paviešinimas yra spaudimas baudžiamąją politinės korupcijos bylą nagrinėjančiam teismui.

Teisme taip pat nagrinėjama politinės korupcijos byla, kurioje įtarimai pateikti keliems politikams bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar tarėsi dėl jų su R.Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose. Kaltinamieji įtarimų nepripažįsta ir sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min