Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 13d. 13:18 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 14d. 10:00

D.Mockus teigia, kad D.Grybauskaitė prašė teigiamo nušvietimo, bet prašymas nebuvo įgyvendintas

Darius Mockus teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Mockus teisme

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme „MG Baltic“ akcininkas ir prezidentas Darius Mockus tris valandas klausėsi garso įrašo iš garsiosios verslininkų ir Eligijaus Masiulio bei Gintaro Steponavičiaus vakarienės. Po posėdžio jis žurnalistams patvirtino tai, ką trečiadienį paskelbė koncerno teisininkas Romanas Raulynaitis – esą tuometė prezidentė Dalia Grybauskaitė per Eligijų Masiulį prašė būti geriau nušviečiama koncerno žiniasklaidoje. Jis leido suprasti, kad ši byla neva ir gimė dėl to, kad prašymas nebuvo įgyvendintas.

Į Vilniaus apygardos teismo posėdžių salę įžengęs D.Mockus su niekuo iš kaltinamųjų nepuolė šnekučiuotis, tik E.Masiulis praeidamas ištiesė D.Mockui ranką ir pasisveikino.

Laukdamas, kada pasirodys teisėjai, „MG Baltic“ prezidentas apie kažką šnabždėjosi su trečiadienį teismui liudijusiu koncerno teisininku Romanu Raulynaičiu.

Teisėjos Nijolės Žimkienės klausiamas, ar su kuriuo nors kaltinamuoju jis yra susijęs artimais giminystės ryšiais, atsakė neigiamai.

Klausantis įrašo paaiškėjo, kad jo kokybė, kaip ir daugelio kitų, labai prasta – nieko suprasti neįmanoma. Per įrašo klausymą D.Mockus su R.Raulynaičiu ėmė šnekučiuotis, tad teisėja N.Žimkienė perklausą nutraukė ir paragino liudytojus skaityti stenogramas.

Prokuroras Justas Laucius paaiškino, kad įrašas vėliau buvo analizuojamas, po analizės padaryta stenograma.

Teisme kilo diskusija, ar verta tris valandas klausysis garso įrašo, kurio suprasti neįmanoma, tačiau galiausiai nuspręsta, kad klausyti reikia, nes teismas privalo išnagrinėti visus įrodymus.

„Patys girdėjot, kas čia skamba – girdisi nedaug“, – po posėdžio garso įrašą įvertino D.Mockus.

Tiesiog, visa tai, kas čia vyksta, ką galima vadinti politinės korupcijos ar susidorojimo byla, yra tąsa tam tikros pozicijos.

Verslininkas teigė pirmiausiai duosiantis parodymus teismui, o jau paskui – žiniasklaidai, kad teisėja jo parodymų neskaitytų portaluose.

Trečiadienį R.Raulynaitis ir E.Masiulis paskelbė, kad iki 2015 metų gruodžio 1 dienos pokalbio D.Grybauskaitė per E.Masiulį perdavė prašymą būti palankiau nušviečiama koncerno televizijose. E.Masiulis teigė šį prašymą įvykdęs, o D.Grybauskaitė šios informacijos nusprendė nekomentuoti.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė 15min teigė, kad įtariamųjų pateiktų versijų vertinimą prokuroras pateiks baigiamojoje kalboje teisme.

D.Mockus asmeniškai su E.Masiuliu nebendraudavo

„Taip“, – paklaustas, ar patvirtina, kad būta D.Grybauskaitės prašymų, žurnalistams sakė D.Mockus.

„Perduodavo pageidavimus (...) Na, ko politiniai veikėjai tikisi? Kad būtų geri, kad turėtų mažai kritikos“, – teigė jis.

Paklaustas, ar tie pageidavimai buvo įgyvendinti, koncerno vadovas pats paklausė: „Ar jums neatrodo, kad tai, kas vyksta, yra sudėtinė to proceso dalis? Tiesiog visa tai, kas čia vyksta, ką galima vadinti politinės korupcijos ar susidorojimo byla, yra tąsa tam tikros pozicijos. Nes koncerno valdoma žiniasklaida niekada nebuvo įtakojama akcininkų ir, na, tai yra viena iš pasekmių“.

D.Mockus teigė asmeniškai su E.Masiuliu nebendraudavęs, tik per R.Raulynaitį.

„Aš nesu politikas, – sakė jis paklaustas, ar vengdavo E.Masiulio. – Mes turėjome vieną kitą susitikimą, tokias kaip kalėdines vakarienes ir viskas“.

Paklaustas apie bylą apskritai, jis sakė tikintis teisingumu Lietuvoje.

Garsiojoje vakarienėje – D.Mockaus pyktis dėl neveiklumo

Vakarienės, kurios garso įrašo klausėsi kaltinamieji ir liudytojai trečiadienį, metu įvykę pokalbiai yra cituojami kaltinamajame bylos akte.

Vakarienėje, kaip įtaria teisėsauga, buvo tartasi dėl pinigų liberalams.

Slapta fiksuota, kad verslininkai, laukdami E.Masiulio ir parlamentaro Gintaro Steponavičiaus, tarėsi, kaip su jais reikia šnekėti.

„Aš manau, žinai, šita rolė yra labai gerai, kad vis tiek kažkam reikia pasakyti nemalonių dalykų. Bet jeigu mes čia tik laižysimės, tai čia, žinai, iš to...“, – šie žodžiai priskiriami koncerno savininkui.

Iš pokalbio išklotinės galima susidaryti įspūdį, jog jis galėjo būti nepatenkintas politikų neveiklumu, esą jų nėra už ką girti: „Kažkaip tai, kažkaip siūlyčiau, šiaip mums reikia išprovokuoti tai kalbai. Tai kalbą padygliuot, kad... Nu... Ir... Nuo nuo jūsų protingo veikimo jūs arba turėsit, arba neturėsit. Mes nešnekam kaip, nestatom į kampą, neterorizuojam, neatiminėjam kažkokių pinigų. Nes aš pinigų duodu, supranti, nu taip ta prasme... Ir jeigu jūs, nu toliau žiurkiausit, nežinau, (...) kažkokie jūs trečio ar ketvirto rango rinkėjai, rinksit ten po penkias štukytes, o čia laikysit (...) tai čia visai, žinok (necenzūrinis žodis).“

Kaip nurodoma pokalbio išklotinėje, po šių koncerno prezidento žodžių R.Raulynaitis ištarė: „Į orą leisim babkes“. Nors ši citata priskiriama jam, R.Raulynaitis pirmadienį sakė nesantis tikras, kad tikrai taip pasakė, nes žodžio babkės esą nevartoja. Tačiau teismo posėdyje paaiškėjo, kad jis vartoja žodį chaliava, plačiau apie tai – čia.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romanas Raulynaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romanas Raulynaitis

Vėliau D.Mockus pokalbyje klausė „kiek jie gauna“, o R.Kurlianskis svarstė, kad „du šimtus eurų tai galvoju beveik“.

Iš pokalbio neišeina suprasti, ar tai ketinami duoti, ar jau duoti pinigai.

„Ir, manau, kad... ir manau, kad truputį reikia pasilikti viršui, Eli... ta prasme, čia Eligijui reikia“, – tokius R.Kurlianskio žodžius fiksavo teisėsauga.

Kaip galima suprasti iš pokalbio išklotinių, D.Mockus ir toliau liejo pyktį dėl to, kad nemato naudos iš draugystės.

„Jie šiaip, šiaip jie normalūs, viskas normaliai. Klaipėdą Eligijus rūpina, kiek jis ten gali, nes mes Klaipėdą pasiėmėm, normaliai va. Ta prasme Eligijus yra normalus. Remigijus... Va toks keistas iš tikrųjų, nes kartais geriau tiesiai neprašyt, geriau vat, sakyt, mes prieinam ten, mes pasiimsim. (...) Tai mano logika tokia. Manau, kai susidėliosim visus, galėsim prisėst, ta prasme, pažiūrėti dar ką kiti. Ko čia jau vaidint. Kiek kiti... Gali – negali. Nori? Turėtų prisidėt? Nes nuo to viskas paprastai parodyti“, – bandė jį raminti R.Kurlianskis.

Nu, tai visi nori ant svetimo. O dabar jau už dyką dirbt, nu, čia natūralu, labai žmogiška“, – teisėsaugos manymu, tokiais žodžiais į pokalbį įsitraukė R.Raulynaitis.

Po kurio laiko į restoraną įžengė Eligijus Masiulis ir Gintaras Steponavičius. Jie verslininkams pasakė, kad „Remio“, tai yra Remigijaus Šimašiaus, nebus.

„Va, gražiausiai. Tai mes ant jo viską pasiruošėm. Klausykit, čia tai man padstavą padarėt žiauriai. Aš ant jo stalą išmušiau. Prigrasinau restorano viršininkui, sakau, kas kiečiau čia gali būt, man tik vardink, mažas, ir dabar tokia lažūcha man dabar“, – į tai, teisėsaugos duomenimis, sureagavo D.Mockus.

Sužinojęs, kad R.Šimašius galbūt išvyko pas Gedvydą Vainauską, „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį redaktorių, D.Mockus tarstelėjo: „Ko labiau bijo, pas tą ir išvarė, nu, aišku“.

Teisėsaugos duomenimis, vakarienės metu R.Kurlianskis ir E.Masiulis buvo išėję parūkyti. Apie ką jiedu ten kalbėjosi, užfiksuoti nepavyko. Tačiau pokalbio metu R.Kurlianskis minėjo, kad vesis E.Masiulį į lauką „užsipiešt skaičių“.

Per apklausą pas pareigūnus D.Mockus nurodė, kad Gintaras Steponavičius ir E.Masiulis iš vakarienės dovanų maišeliuose nešėsi įteiktas kalėdines dovanas „Stumbro“ gamykloje pagaminto alkoholio butelius. dovanos įteiktos ne už kažką, o artėjančių Šv. Kalėdų proga, iš žmogiškumo.

Klausiamas apie pokalbius per vakarienę, D.Mockus sakė, kad įrašas, kur užfiksuotas jo balsas, yra nenuoseklus ir neartikuliuotas, dėl daugybės neaiškių vietų yra nelogiškas. Jis teigė nepamenantis pokalbio dalies iki politikų atėjimo.

D.Mockus tikino, kad jam prokurorų pateiktos frazės yra ištrauktos iš konteksto.

Apklaustas kaip specialusis liudytojas

D.Mockus tiriant bylą buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Šis statusas suteikiamas asmenims, apie kurių galbūt nusikalstamą veiką turima duomenų, tačiau jų nepakanka įtarimams pareikšti. Tačiau bylą atidavus teismui paaiškėjo, kad jam jokie kaltinimai nereiškiami.

Kaltinimai pareikšti koncernui kaip juridiniam asmeniui bei buvusiam jo viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Koncernas „MG Baltic“ įtariamas Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos papirkimu ir prekyba poveikiu, o R.Kurlianskis kaltinamas veikęs koncerno naudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min