Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė tapytojas Algirdas Petrulis

Žvakutė
Photos.com / Žvakutė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos dailininkų sąjunga praneša, kad 2010 m. sausio 25 d. neteko žinomo tapytojo Valstybinės premijos ir Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureato, apdovanoto LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, šv. Kristoforo statulėle ir pirmuoju Lietuvos dailininkų sąjungos ženkleliu, vyriausiojo Lietuvos dailininkų sąjungos nario Algirdo Petrulio.

Dailininkas gimė 1915 m sausio 16 d. Tapytojas mokėsi Kauno meno mokykloje, J.Vienožinskio studijoje. Nuo 1944 iki 1951 m. ir nuo 1962 iki 1984 m. dėstė Vilniaus valstybiniame dailės institute (Dabar – Vilniaus dailės akademija). 1968 m. jam buvo suteiktas docento vardas. Lietuvos dailininkų sąjungos nariu tapo 1946 m., pirmąją personalinę parodą surengė 1964 m.

Kaip rašė menotyrininkė A.Dapkutė, „A.Petrulio kūryboje justi tai, ką A.Gudaitis pavadino ,,formos tradicija”, t.y. tęstinumo ir įdirbio, amato suformuotą tapybos kultūrą. Užčiuopiame Lietuvos dailės šaknis, kurios išauga iš V.Kairiūkščio, J.Vienožinskio idėjų, prancūzų tapybos dvasios, V.Europos klasikinio meno puoselėjamų grožio, gėrio, darnos vertybių (...) Apžvelgiant tokį ilgą ir nuoseklų kūrybos kelią, matome begalinį atsidavimą tapybai ir tikėjimą tapybos kuriančia galia. To nepakeitė jokios politikos, visuomenės ar estetikos pervartos. Pastovumas – gyvenime ir mene. (...) Nepakartojamų linijų slinktys, švelnūs teptuko prisilietimai, turtingiausios tonų gradacijos – alsuoja. Paveikslas kaip gyva organiška struktūra. Harmonija – kaip pasaulio sukūrimo atributas ir meninės kūrybos principas. Abstrakcijos – tai būsenos kvintesencija, dermės principo įkūnijimas. Jose – skaidrumas, žėrinti erdvė, romumas, taurumas, visybės tobulumas. Spalvų derinių prabanga – kaip amžino grožio emanacija. Už regimybės – sakralusis gyvenimo matmuo. Ta nuojauta šviesos... Paveikslo žiūrėjimas prilygsta meditacijai. Mūsų akims ir dvasiai atveriantys begalybę, paveikslai kartu įamžina ir kūrėjo sui generis – tapytoją Algirdą Petrulį.

Dailininkas pašarvotas Ritualinių paslaugų rūmuose, I salėje
(Olandų g. 22, Vilnius).
Atsisveikinimas su dailininku nuo sausio 26 d. 14 val.
Velionis išnešamas sausio 27 d. 14 val.

 

 

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mirtis
Parašykite atsiliepimą apie 15min