Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gruodžio 27d. 13:26

Miša Jakobas: kai visi mano kolegos mylės vaikus, kaip myliu aš, sėkmė garantuota

Miša Jakobas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Miša Jakobas
Vilniaus Šolom Aleichemo gimnazijos direktorius Miša Jakobas žavi savo iškalba. Rugsėjo 1-osios proga mokyklos bendruomenę jis sveikino klausimu: „Ar aš kaltas, kad baigėsi vasara?“, atsiėmęs garbingiausią Vilniaus miesto apdovanojimą – šv. Kristoforo statulėlę – žydišką pokštą papasakojo žemaitiškai. Kaip sako pats pedagogas, jis privalo mokėti kalbėti – juk tai jo duona. O dar reikia mylėti vaikus.

Paklaustas, kaip vertina rankose spaudžiamą šv. Kristoforo statulėlę, įteiktą už nuopelnus švietimui, M.Jakobas buvo atviras – tai įvertinimas, bet kartu ir įpareigojimas.

„Gal sakyčiau, tai įpareigojimas ateičiai ir įvertinimas dabarčiai. Man tai buvo netikėta, didelis siurprizas. Nueinantys 2015 metai man yra labai įsimintini. Aš turiu ne vieną apdovanojimą, bet šitas man yra kažkuo ypatingas“, – atviravo gimnazijos direktorius.

Pats apdovanojimas – šv. Kristoforo statulėlė – M.Jakobui atrodo labai prasmingas: „Neša per upę ar per dykumą, per dar kažkur. Manyčiau, kad tai yra viso mano kolektyvo darbo įvertinimas, visų mano vaikų, kurie baigė, kurie dirba, kurie yra sėkmingi, kuriuos aš labai myliu. Manęs dažnai klausia, kur yra mano darbo sėkmė. Kai visi mano kolegos – direktoriai, mokytojai, mylės vaikus taip, kaip myliu juos aš, sėkmė garantuota.“

Direktorius taip pat atskleidė, kad nors yra aplankęs daug šalių ir miestų, jam visada norisi grįžti į Vilnių.

„Mane tiesiog traukia. Aš negimiau Vilniuje, bet esu jį įsimylėjęs nuo pat mano pirmos dienos čia. Aš dėkoju likimui, kad esu čia. Dabar aš galiu pasakyti, kad tai mano miestas, mano žydiškas miestas. Matyt, tai ir yra mano atsakymo vinis – tai mano žydiškas miestas, eini ir tarsi grįžti atgal į istoriją, į tą didelę mūsų – žydų, gyvenančių, gyvenusių Lietuvoje ir ypatingai žydų, gyvenančių, gyvenusių Vilniuje – istoriją“, – apie savo jausmą Vilniui kalbėjo M.Jakobas.

Šolom Aleichemo gimnazijos, kuri šiemet Rugsėjo 1-ąją šventė įkurtuves naujai rekonstruotose patalpose Žvėryne, vadovas įsitikinęs, kad Vilniuje užtenka vietos visoms kultūroms: „Nuoširdžiai sakau nė kiek nepataikaudamas, kad man gera gyventi Vilniuje. Reikia mylėti šitą miestą, reikia mylėti tą vietą, kurioje tu esi, ir gerbti tą vietą, kurioje esi.

Mes visuomet surasime negatyvo, visuomet surasime, ką pakritikuoti. Bet ką tu padarei, kokie tavo siekiai gyvenime? Kokia tavo gyvenimo misija? Ko tu nori? Nueiti ir atsigerti ar užsigerti, ar pabūti vienas, praeiti Vilniaus gatvele ir pagalvoti, kad tai yra prasminga?“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Miša Jakobas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min