Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mitinge – raginimai paleisti Seimą (atnaujinta 15.15 val., nuotraukos, video)

Mitinge prie Seimo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Mitingas prie Seimo
Šaltinis: 15min
0
A A

Šimtai pagyvenusio amžiaus žmonių antradienį vidurdienį dalyvavo prie Seimo vykusiame politiniame mitinge, kuriame grasinimais valdžiai ir net prezidentei reikalauta neskurdinti paties pažeidžiamiausio sluoksnio – pensininkų.

Policijos duomenimis, į partijos Naujoji sąjunga (NS) organizuotą mitingą „Prieš pensijų mažinimą ir tautos skurdinimą“ susirinko apie 700 žmonių. Tvarkai užtikrinti čia mestos nemažos policijos pajėgos, čia budėjo ne tik raitoji policija, bet ir riaušių malšinimo pajėgos. Visas Seimas buvo apjuostas linija „Stop“, todėl mitingas vyko keliasdešimt metrų nuo Parlamento rūmų, netoli automobilių stovėjimo aikštelės.

Kliuvo ir premjerui, ir prezidentei

Protesto mitinge vyravo NS atributika, ji buvo dalijama mitingo dalyviams. Vienas po kito ant tribūnos lipę politikai ir NS atstovai aštriomis kalbomis audrino mitingo dalyvius. Minia, reaguodama į politikų kalbas, rėkė „Gėda“, „Seimą lauk“, „Kubilių lauk“.

NS lyderis Artūras Paulauskas valdančiuosius vadino „kirpėjais, o ne kūrėjais“, pardavinėjančiais dabartinės pensininkų kartos sukurtą turtą, o patiems pensininkams nesuteikiant „lengvesnio gyvenimo“.

Jis priminė, kad lapkritį prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteikti 60 tūkst. pensininkų parašų, kuriais reikalauta apginti jų interesus. „Vakar prezidentė pakvietė labiausiai pažeidžiamus gyventojų sluoksnius būti supratingais ir turėti kantrybės. Apie kokią kantrybę ir supratimą galima kalbėti, kai labiausiai skriaudžiami vargingiausi gyventojai?“, – šiuos A.Paulausko žodžius palydėjo gausūs plojimai.

Kritikos prezidentei pažėrė ir mitinge su būreliu „vėliavnešių“ dalyvavęs partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis. „Nors prezidentė ir tariamai populiari, bet aš būsiu nepopuliarus ir pasakysiu: bepigu jai sėdint Turniškėse sakyti: „Kentėkite“. Kubilius yra problema. Seimas yra problema. Oligarchai yra problema. Kapitalizmas yra problema. Panašu, kad ir D.Grybauskaitė tampa problema“, – šiuos A.Paleckio žodžius palydėjo nedrąsūs plojimai.

Rinks parašus Seimui nušalinti

Gėdindamas „milijonierius seimūnus“ A.Paleckis pareiškė ultimatumą: jei Seimas pats neatsistatydins, jis inicijuos parašų rinkimą parlamentui nušalinti.

Vėliau jis 15min.lt patvirtino dar šį mėnesį Vyriausiosios rinkimų komisijos prašysiąs išduoti parašų rinkimo lapus. Parlamentui nušalinti reikia per 3 mėnesius nuo biuletenių išdavimo surinkti ne mažiau nei 300 tūkst. gyventojų parašų.

Susitikti su mitinguotojais atėjo ir opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis. Naujienų portalo 15min.lt paprašytas įvertinti šį bei anksčiau antradienį vykusį mitingą, kurio dalyviai kritikavo jį patį užsiiminėjant populizmu, V.Mazuronis teigė, jog bet kokie piketai ar mitingai, nepažeidžiantys įstatymų, yra sveikintini. „Tai, kad žmonės viešai pasako savo nuomonę, kad ir tokią, su kuria aš nesutinku, tai yra normalus dalykas. Ir aš sveikinu ir šį mitingą, ir aną piketą. Labai gerai, kad jie sudalyvavo ir išsakė savo nuomonę“, – sakė V.Mazuronis.

Tiesa, jo nuomone, rytinis piketas buvo konservatorių „komunistinio lygmens propaganda“, o jį bandyta įžeisti ne argumentais, bet asmeniškai. Apie politinį pensininkų piketą jis atsiliepė gražiau. „Žinoma, tai yra politika ir politinis mitingas. Tačiau visos aktualijos, ekonomika, viskas yra politika, ir tai yra normalu“, – sakė V.Mazuronis. Jis žadėjo mitinguotojų nuotaikas perduoti parlamentarams.

Paruošė „gimtadienio dovaną“ A.Kubiliui

Mitingo organizatoriai paruošė „gimtadienio dovaną“ A.Kubiliui – pensininkų maisto davinį: kelias bulves, raugintų kopūstų, kopūsto galvą, svogūnų. „Noriu palinkėti, kad Kubiliaus galva nebūtų kopūsto galva“, – pristatydamas „dovaną“ šiandien gimtadienį švenčiančiam premjerui sakė vienas iš mitingo organizatorių.

Mitingui pasibaigus jo dalyviai buvo pakviesti apeiti Seimą. Priešais paradinį trečiųjų parlamento rūmų įėjimą mitingo dalyviai paliko dėžę su „lauktuvėmis“, tačiau netoliese buvę pareigūnai pareikalavo jį paimti. Įvykio vietoje pradėjus būriuotis žurnalistams policininkai pakeitė nuomonę ir žadėjo perduoti „dovaną“ A.Kubiliui:

VIDEO: Mitingo dalyviai bando įteikti „Gimtadienio dovaną A.Kubiliui

Tačiau vėliau mitingo organizatorių buvo paprašyta dėžę paimti. Jie žadėjo „dovaną“ vis tiek perduoti premjerui.

Mitingui pasibaigus, jo organizatoriai dar keliolika minučių vaikė žmones šūkiais „Namo, namo!“ bei dainomis. Žmonėms besiskirstant pas protestuotojus atėjo socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, kuris apgailestavo nespėjęs į mitingą dėl užimtos darbotvarkės, tačiau žadėjo susitikti su protestuotojais ketvirtadienį vyksiančiame mitinge Vilniuje.

Žmonėms išsiskirsčius, policininkai suvyniojo „Stop“ juostas ir paliko Seimo prieigas.

Policijos duomenimis, mitingas baigėsi be incidentų. Neoficialiomis žiniomis, viena moteris šio mitingo metu apalpo, tačiau medikų pagalbos jai neprireikė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min