Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 25d. 06:19

Moksleiviams skirtos paramos prašytojų nemažėja

Bus aiškinamasi, kodėl nebuvo atsižvelgta į tris vaikus auginančios mamos nuomonę dėl to, kokių mokyklinių reikmenų trūksta jos atžaloms.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Mokinio reikmėmes skiriama vienkartinė išmoka nedidelė - tik 156 Lt. Tačiau ir jie svarbūs sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

Artėjantys mokslo metai – galvos skausmas visiems tėvams, turintiems mokyklinio amžiaus vaikų. Tačiau ypač neramu tiems, kurių pajamos šiuo metu itin mažos. Išleisti atžalas į mokyklą jiems padeda specialiai tam skirtos išmokos, prie kurių šiemet buriuojasi šiek tiek didesnė nei pernai laukiančiųjų eilė.

Tris vaikus auginanti kaunietė Rima G. socialinę paramą, skirtą mokyklinėms prekėms įsigyti, gaus pirmą kartą. Iki šiol šeima gyveno vidutiniškai, tačiau prieš daugiau nei pusmetį vyrui netekus darbo, buvo priversti prašyti paramos.

„Jei ne tie keli šimtai, skirti valstybės, tikriausiai reikėtų skolintis. Du vyresnieji vaikai lanko vidurinę – jiems gal mažiau prekių reikės. Bet mažiukas eis į pirmą klasę. Jam suruošti atsieis mažiausiai 300 Lt. Šiuo metu tokių pinigų mes neturime“, – sunkiai rinkdama žodžius sakė kaunietė.

Moteris neslėpė, jog sunkiausiai su faktu, jog yra socialiai remtini, susitaiko jos vyresnieji vaikai. „Jie slepia, jog gausime paramą, nes nenori, kad klasės draugai tyčiotųsi. Matau, kaip jiems sunku. Bet ką padarysi. Šiuo metu be paramos mes neišsiverstume“, – sakė trijų moksleivių mama ir pati nesutikusi, jog būtų atskleista jos pavardė.

Prašytojų eilė nemažėja

Užpildyti prašymus dėl paramos mokinio reikmėms buvo galima jau nuo liepos 1-osios, tačiau daugumą seniūnijų remtinų šeimų atstovai užplūdo tik dabar.

„Šiuo metu – pagrindinis anšlagas. Susidarė eilės“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė. Ji priminė, jog prašymai tokiai paramai bus priimami iki spalio 20 dienos, o prašymai dėl nemokamo moksleivių maitinimo – visus metus.

A.Sudžiuvienės teigimu, iki rugpjūčio 25 dienos savivaldybėje buvo užregistruoti 2037 šeimų, kuriose auga 3145 mokyklinio amžiaus vaikai, prašymai mokinio paramai gauti. Šis skaičius tik truputį didesnis nei pernai. Mokslo metų pradžioje skiriama parama – 156 Lt. yra vienkartinė. Tačiau ir šie pinigai sunkiai besiverčiančioms šeimoms svarbūs.

Iki rugpjūčio 25 dienos savivaldybėje buvo užregistruoti 2037 šeimų, kuriose auga 3145 mokyklinio amžiaus vaikai, prašymai mokinio paramai gauti. Šis skaičius tik truputį didesnis nei pernai. Mokslo metų pradžioje skiriama parama – 156 Lt. yra vienkartinė. Tačiau ir šie pinigai sunkiai besiverčiančioms šeimoms svarbūs.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, tarp tokias išmokas gaunančių kauniečių – įvairios šeimos. Didžioji dalis gaunančių išmoką ją išleisti gali savo nuožiūra – valdininkai nekontroliuoja, kam bus išleisti pervesti pinigai. Šeimoms, kurios įtrauktos į rizikos grupių sąrašą, išmoka pervedama į specialią kortelę. Su ja moksleivius auginantys tėvai turi nueiti į valstybės skelbtą konkursą šiemet laimėjusios bendrovės „Maxima LT“ parduotuves ir įsigyti mokyklinių reikmenų. Kitoms prekėms kortelėje esančių pinigų panaudoti nėra galimybės.

Priminsime, jog parama mokinio reikmėms skiriama šeimoms, kuriose pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 525 Lt.

Remia italai

Be valstybės skiriamos paramos, Kaune gyvenančios socialiniai remtinos šeimos gali pretenduoti gauti išmoką iš programos „Į mokyklą“. Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus kuruojama programa vykdoma Italijoje gyvenančių geradarių iniciatyva. Jie jau ne vienerius metus remia Kaune sunkiai besiverčiančių šeimų vaikus, siekiančius mokslo ir besidominčius užklasine veikla.

Pasak Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Birutės Daugėlienės, programoje numatyta, kad vienkartinė parama skiriama 45 šeimoms. „Pinigai skiriasi atrinktoms šeimoms. Jas pasiūlo socialiniai partneriai, parašomi prašymai, o mes ir programos atstovai iš Italijos nusprendžiame, kam parama būtiniausia. Lėšos gali būti išleistos bet kokioms vaiko reikmėms – maistui, mokykliniams reikmenims, rūbams, užklasinei veiklai. Pavyzdžiui, ne kartą yra paremti gabūs vaikai, norintys mokytis muzikos, bet neturintys už ką“, – pasakojo šiuo metu programą „Į mokyklą“ kuruojanti Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Lagunovienė. Atrinktoms šeimoms kas mėnesį skiriami 200 Lt, rugsėjį – 300 Lt.

Pasak valdininkės, nors paprastai parama skiriama vis kitoms šeimoms, jų skaičius su metais tik didėja.

„Jau turime paramos prašymų į priekį“, – teigė Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja, priminusi, jog programa „Į mokyklą“ numato ir kitokią paramą socialiniai remtiniems vaikams. Pavyzdžiui, dalis jų vasarą vyksta atostogauti į Italiją, kur gyvena šeimose.

Gerumo akcija

Kaip ir kasmet, padėti pasiruošti mokslo metams vaikams iš socialiai remtinų šeimų kviečia miesto verslininkai. Prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ visą rupgjūtį vyksta akcija „Pasidalink savo gerumu“, organizuojama kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“. Užsukusieji prašomi nupirkti ar atnešti ir į specialią dėžę įmesti mokyklinių prekių, kurios sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams bus perduotos pirmąją rugsėjo savaitę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min