Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Monsinjoras Robertas Šalaševičius: šeima yra gėris, o ne grėsmė

R.Šalaševičius
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / R.Šalaševičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus arkivyskupijos kancleris monsinjoras Robertas Šalaševičius teigia, kad visuomenėje yra įsivyravęs neigiamas šeimos suvokimas, kad tai – problemos ir sunkumai.

„Manoma, kad tai yra tokia sritis, kurioje yra kažkas sunku, kelia problemų, žmonės susiduria su tam tikrais išbandymais. Žvelgiant į filmus, tokia šeimos gyvenimo realybė ir yra atspindima. Būti šeimoje – tai džiaugsmas, gėris, prasmingas gyvenimas, kelias į laimę“, – nuomonę išsakė R. Šalaševičius.

Anot jo, šiandien šeima susiduria su daugybe iššūkių, tad neatsitiktinai Lietuvos vyskupai 2014-uosius paskelbė Šeimos metais bei  pakvietė kitas krikščioniškas Bažnyčias prisijungti prie šios iniciatyvos.

 Žmonės turi matyti Dievo nustatytą tvarką: vyras ir moteris pamilsta vienas kitą, įsipareigoja vienas kitam, dovanoja vienas kitam nesavanaudiškai save.

 „Norint susitvarkyti su tais iššūkiais yra svarbu matyti tikslą, o tikslas yra toks, kad žmonės suvoktų šeimą kaip gėrį, ne kaip kažkokią grėsmę, neišvengiamą pavojų, dalyką, kuris tarsi užkrinta iš dangaus ir tada žmogui reikia nešti tą jungą, vilkti jį visą likusį gyvenimą“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ sakė Vilniaus arkivyskupijos kancleris.

„Žmonės turi matyti Dievo nustatytą tvarką: vyras ir moteris pamilsta vienas kitą, įsipareigoja vienas kitam, dovanoja vienas kitam nesavanaudiškai save, o iš tos meilės gimsta vaikai, dėl kurių žmonės daug ką aukoja, džiaugiasi ir mato ateities perspektyvą, nori kurti geresnę visuomenę“, - pridūrė jis. 

R. Šalaševičiaus teigimu, visa tai žmogui leidžia žemėje patirti džiaugsmą, gyvenimo pilnatvę. Jo nuomone, mes galime kalbėti apie tuos sunkumus šeimoje, bet turime tai daryti teisingame kontekste.

Pasak jo, visa ko tikslas yra tas, kad žmonės džiaugtųsi gyvendami šeimoje, o, kunigo tikinimu, šiandien yra stengiamasi viską pakeisti, o taip elgdamiesi žmonės nesuvokia, jog griauna savo laimę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min