Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 18d. 09:47

Moterys dažniau skolinasi knygas, vyrai – automobilį ir pinigus

Mergina skaito knygą
123RF nuotr. / Mergina skaito knygą

Vyrų ir moterų požiūris į daugelį dalykų dažnai skiriasi. Skolinimo bei skolinimosi įpročiai – ne išimtis. Visuomenės apklausos rezultatai atskleidė, kad moterys labiau už vyrus linkusios skolinti ir pačios skolintis knygas bei aprangą. Tuo tarpu vyrai – pinigus ir automobilį.

„Moterys iš prigimties yra labiau linkusios dalintis išgyvenimais ir patiriamomis emocijomis su aplinkiniais. Tad rūpestis ir noras pasidalinti maloniais skaitymo įspūdžiais su kitais skatina jas dalintis. Juk dažnai perskaitytos knygos tampa puikia pokalbio tema“, – rezultatus komentuoja „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.

Tyrimas atskleidė, kad maždaug trečdalis apklausoje dalyvavusių moterų yra linkusios skolintis bei skolinti knygas draugams.

Tyrimas atskleidė, kad maždaug trečdalis apklausoje dalyvavusių moterų yra linkusios skolintis bei skolinti knygas draugams. Knygas teigė skolinančios aukščiausio išsilavinimo atstovės. Moterys taip pat yra linkusios keistis drabužiais. Tuo tarpu vyrams tai – gan neįprasta praktika.

Vyrai už moteris lankstesni automobilio skolinimosi klausimu. Maždaug penktadalis vyrų nurodė, jog jie būtų linkę skolintis automobilį. Tuo tarpu moterys entuziazmo šiuo klausimu neparodė – šiai idėjai pritarė vos 9 proc. apklaustųjų. Tikėtina, jog tokio moterų elgesio priežastis – moterys komfortiškai jaučiasi vairuodamos tik nuosavą automobilį.

Vyrai labiau nei moterys yra linkę skolintis ir skolinti pinigus draugams. Visai pinigų neskolintų penktadalis lietuvių. Šį sprendimą pusė jų argumentuoja nemalonia patirtimi šiuo klausimu, beveik trečdalis nurodė bijantys susigadinti santykius. Kas šeštas pažymėjo, kad tokiu atveju atsirastų įtampa santykiuose.

„Atlikus apklausą paaiškėjo, kad žmonės yra linkę dalintis daiktais. Visgi labiausiai nustebino tai, kad ir vyrai, ir moterys labiausiai yra linkę skolinti ir skolintis pinigus. Tiesa, visi jie nurodė, kad mieliau skolintų draugams tik nedidelę sumą“, – kalba marketingo vadovė.

Reprezentatyvią visuomenės apklausą asmeninių paskolų teikėjo „Provident Finansai“ užsakymu sausio 17 – 26 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Apklausoje dalyvavo 1011 šalies gyventojų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min